Skocz do zawartości
Gość flangs

Seryjne amortyzatory + sportowe sprężyny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość flangs

Witam

 

Wiem, że temat był już poruszany milion razy i że większość ludzi jest zdecydowanie przeciwnych takiemu rozwiązaniu. Nie obrażając nikogo posta tego kieruję jednak do pozostałej części użytkowników ;). W swoim Passacie mam obecnie założony gwint, jednak po pół roku jeżdżenia "taczką" i szorowania podłogą po asfalcie (mam obniżenie o ok. 6-8 cm) zdecydowałem się na zmianę zawieszenia. Planuję kupić komplet zwykłych amortyzatorów (najprawdopodobniej będą to Kayaby, gdyż mam z nimi dobre doświadczenia po poprzednich autach) i komplet sprężyn sportowych. Od razu mówię, że nie zależy mi na właściwościach sportowych mojego zawieszenia, chcę tylko założyć trochę niższe sprężyny, żeby auto się lepiej prezentowało. Do takiego rozwiązania zachęciło mnie Audi A4 mojego ojca. Kupił on samochód na takim zestawie (samochód jeździł tak w Niemczech) i jeździ już ponad 2 lata (robi ok. 40000 km rocznie) i sprawuje się świetnie. Samochód jest komfortowy i świetnie wygląda:

1001219wd1.th.jpg

 

Chciałem sprawdzić jaki dokładnie zestaw jest tam założony, jednak udało mi się zidentyfikować tylko amortyzatory (seryjne chyba Sachs, nie pamiętam dokładnie), natomiast o sprężynach wiem tylko, że są żółte ;). Moje pytanie do Was: czy ma ktoś jakąś wiedzę, doświadczenie jakie sprężyny można bezpiecznie założyć do seryjnych amortyzatorów? Jakie obniżenie będzie optymalne (ok. 30-35 mm będzie ok, czy to już za dużo)? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(ok. 30-35 mm będzie ok, czy to już za dużo)? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

A nie lepiej seryjne sportowe zawieszenie -20 mm. Jakby co to w dziale tuning jest scan z ETKI jakie oznaczenia sprężyn i amorków. Mam takie u siebie i jestem z tego bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flangs

Tak, tylko że tam są oznaczenia sprężyn do 3BG, do 3B chyba nie było fabrycznych krótszych sprężyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj koles ma zamontowane springi EIBACH -30 i - 30 jezdzi sie wygodnie. nic sie nie dzieje zlego :) amorki ma standardowe :) nic mu nie dobija na pagórkach. ja do swojego auta tez planuje na wiosenke zalozyc tego typu sprężynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam u siebie seryjnie zawieszenie sport -20mm ,amorki mam sachsa super touring standardowe i jestem zadowolony z jazdy i autko ładniej wygląda pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz duzej gleby i miec wygode to eibach Pro Kit ok -35mm obniza no i wygoda jest zachowana, nie to co na gwincie. Sam wiem bo to przerabialem. Jak chcesz to mam taki zestawik springow do sprzedania Eibacha..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim Passacie mam seryjne amortyzatory plus obniżające sprężyny FK Automotive, które zostały zamontowane w Niemczech. Auto jest obniżone i nie straciło na komforcie, jednak ja chciałbym mieć gwint by móc regulować wyskość auta. Jeżeli ktoś byłby chętny możemy dokonać wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flangs

Ja bym się z chęcią zamienił, ale mój gwint nie jest już w najlepszym stanie ;) (właśnie pękła mi sprężyna z tyłu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do połączenia 30/30 z seryjnymi amorami jest ok, ale amory sie przez to owiele szybczciej zużywają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flangs

Hmmm, no właśnie samochód mojego ojca przeczy chyba tej teorii (może zależy od producenta amortyzatorów?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flangs do swojego czasu... w zależności od sprężyn amortyzatory mają krótszą żywotność od 10-50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak krótsze springi to -20mm ,na -30mm można powiedzieć że da się jeździć na seryjnych amorach,bo ja jeździłem przez ok 2 lata,jedyny minus to na hopce wybicie auta do góry,raczej dołem nie dobija mocno,ale przy załadowanym bagażniku przód latał jak szalony,wynikiem tego była połamana część lędźwiowa fotela,bo przy 140km/h przy hopce przód auta wyskoczył go góry ,ja i żona razem z nim,i tak na fotel z pełnym impetem,przy założeniu krótszych amorów jest bajka,auto nie wyskakuje do góry nie mówiąc o dobijaniu zderzakiem,prowadzenie jak po szynach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko że tam są oznaczenia sprężyn do 3BG, do 3B chyba nie było fabrycznych krótszych sprężyn?

Faktycznie, ale tam było pytanie o sprężyny do 3BG.

Już daję do 3B.

Przód;;;

9022617448439ab5m.png

 

I jeszcze tył;;;

b8a48969ab735becm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flangs

Hmmm. To teraz mam dylemat. Po przeczytaniu kilku porad w innych źródłach oraz Waszych porad zastanawiam się nad trzema opcjami:

 

1. Amorki (Kayaba lub Sachs) + oryginalne sprężyny sport -20 mm

2. Amorki (Kayaba lub Sachs) + sprężyny Eibach Pro-Kit -30 mm

3. Amorki (Kayaba lub Sachs) + sprężyny H&R -35 mm

 

Na stronach: http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=77001 oraz http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=-2000 znalazłem oficjalną informację, że sprężyny Eibach Pro-Kit oraz H&R można stosować z oryginalnymi amortyzatorami. Nie wiem na ile tą informację można traktować poważnie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sachs u mnie zamontowany fabrycznie. Kayaba zakupiona, czeka na montaż :D . Co do sprężyn, to ja pozostaję przy ori, jak dla mnie wystarczające do wygodnej jazdy, jak jestem w Polsce to i tak mam wrażenie jak bym jeździł taczką. :crazy:

Myślę że pawelb6 napisał wyraźnie jaki zestaw wybrać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@GURAL #13

 

jakie sa wskazania dla poszczegolnych kolorow?

ktore do jakich modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flangs

A wiecie może gdzie można dostać oryginalne sportowe sprężyny (najlepiej w okolicach Poznania) i ile mogą mniej więcej kosztować? Dzwoniłem do kilku sklepów, ale mają tylko standardowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie sa wskazania dla poszczegolnych kolorow?

W ostatniej rubryce na fotkach Masz kody PR przykładowo 1BE/0JD. Sprawdź u siebie w aucie jakie Masz kody odnośnie ciężaru i po tych kodach dojdziesz do tego jakie sprężyny założyć do samochodu. Ja nie jestem w stanie powiedzieć czy te, albo tamte będą na pewno dobre do danego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem

0JF/0YC

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj wymieniłem opony zimowe na alu felgi 17" opony 225/45/17, zawieszenie seryjne, no i powiem szczerze, że tył jeszcze jakoś wygląda, ale przód to katastrofa - strasznie duża luka pomiędzy oponą a błotnikiem. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Byłem dzisiaj na giełdzie bo chciałem kupić sprężyny przednie od paska tego obniżonego o 20 mm, ale nie było. Ale jeden Pan zaproponował mi sprężyny od A6 Sport-line, stwierdził, że minimalnie obniży - co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności