Skocz do zawartości
pita_1971

Spirala świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

W moim Passacie podczas uruchamiania silnika "nie zgasła" kontrolka check engine. Podczas jazdy nie zauważyłem aby auto straciło moc. Podjechałem podpiąć pod kompa i stwierdzono przepaloną świecę żarową. Czy zatem jest możliwe że padła mi swieca żarowa a nie zapaliła się "sprężynka"? z góry dzieki za pomoc

Edytowane przez krisstoff84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie , spójrzcie na poniższe zdjęcie z łaski swojej :

[ATTACH=CONFIG]87405[/ATTACH]

W rurze od turbiny w zaznaczonym miejscu jest dziura.... czy to właśnie przez to mogą się dziać takie rzeczy,które opisałem powyżej ??

Wie ktoś może jak ściągnąć ten wąż ?? Z jednej strony jak widać jest opaska ... ale nie wiem jak to połączone jest z drugiej strony... pod jaką nazwą w ogóle szukać na Allegro tego węża ??

Pewien znajomy z serwisu jak sprawdzał mi historię to wspominał o jakiejś akcji serwisowej, dotyczącej wymiany jakiegoś węża od turbosprężarki... czy to może chodzić właśnie o tego węża ??

 

Ok , nic nie kombinuję już z tym wężem ... właśnie jestem po rozmowie z Serwisem VW :D Jest akcja serwisowa wymiany tego węża , która obejmuje mój samochód :D Umówiłem się na środę na bezpłatną wymianę :)

Czy jest jakis zamiennik tego weza czerwonego kolanka za turbina bo mam dziure ze masakra ...w serwisie kosztuje 380zl...moze jest jakis zamiennik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem auto Vervą na Orlenie. Potem jakieś 30 minut stałem w korku w Redzie. Jak zobaczyłem możliwość skrętu w prawo to wcisnąłem gaz do dechy i po kilku sekundach zobaczyłem na wyświetlaczu komputera komunikat o jakimś błędzie w silniku a kontrolka świec żarowych zaczęła mrugać, ale auto miało normalną moc, itp.. Po wyłączeniu i włączeniu silnika kontrolka już się nie zapaliła.

Co to może być - tzn. co sugerować? Jakiś błąd który pojawił się przez pomyłkę, może zawór n75? (tak, wiem że VAG powie coś więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio kilka razy migającą spiralkę. Jeszcze zanim uruchomię silnik.

Ale nie za każdym razem. Zauważyłem, że raczej pojawia się przy dużej temperaturze zewnętrznej.

Odczytany błąd: 005522 - Altitude Sensor / Boost Pressure Sensor, P1592 - 006 - Implausible Correlation

Czyli wskazuje na czujnik: G31 - ciśnienie ładowania. U mnie w BMR to jest 038 906 051 C

Zapamiętane odczyty ciśnień: 1001,1 mbar i 1171,5 mbar

To pierwsze to pewnie z czujnika ciśnienia bezwzględnego - umiejscowiony na ECU

To drugie ciśnienie to z tego czujnika ciśnienia ładowania G31 - po turbro i intercoolerze a przed EGR i kolektorem ssącym

Zanim uruchomię silnik te ciśnienia w rzeczywistości są identyczne i odczyty też powinny być zbliżone. Tu różnią się o 170 mbar i pewnie przekroczyły jakąś założoną przez ECU tolerancję i stąd ten błąd.

RossTech wskazuje na możliwą korozję przewodu masowego, następnie na wiązkę a w końcu na sam czujnik.

Zabrałem się za sprawdzenie wtyku 14 pin, do którego dostęp jest w miarę dobry.

Ruszałem jednocześnie odczytując wskazania - nie zmieniały się.

Sam wtyk po rozpięciu w idealnym stanie ale i tak poczyściłem, przesmarowałem preparatem do styków.

Po złączeniu wskazania nie zmieniły się.

Porobiłem trochę pomiarów na włączonym silniku - po rozgrzaniu i wyłączeniu - wskazania wzrosły. Czyli odczyt ciśnienia wzrasta wraz ze wzrostem temperatury czujnika.

Dalej nie sprawdzałem przewodów, bo dostęp do czujnika bez kanału lub podnośnika jest niemożliwy.

Sam przewód masy też mi się nie zgadza, bo wg schematu wszystkie przewody z czujnika idą przez wtyk 14 pin do gniazda w ECU i masa nigdzie nie jest brana do tego czujnika jak tylko z ECU, więc nie widzę możliwości korozji przewodu masy do karoserii, bo akurat nie ma takiego.

Sama ta duża różnica wskazań ciśnień w stosunku do ciśnienia bezwzględnego i wzrost wraz ze wzrostem temperatury, wskazuje na padanie tego czujnika a nie na połączenia elektryczne. Bo nie jest to wskazanie maksymalne czy minimalne, które wskazywałoby na brak połączenia lub zwarcie ze sobą lub z masą.

Więc będzie trzeba jednak wymienić czujnik na nowy - po prostu zaczyna przekłamywać.

Nie wiem dokładnie, gdzie w BMR jest on umiejscowiony ale domyślam się, że na dole w niedużej odległości od wyjścia z intercoolera.

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź siłownik od klap gaszacych u mnie miał dziurę silnik bmr po wymianie oj przez niego uciekalo podcisnienie i walił błędami wystarczy strzykawka podłączyć się pod wężyk od silownika i obserwować czy się porusza

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek o jakich klapach gaszących ty piszesz? Nie pomyliłeś czasem z klapami zawirowań w kolektorze ssącym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak pomyliłem pojęcia

Dziękuję za sprostowanie

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miał dziurę silnik bmr po wymianie oj przez niego uciekalo podcisnienie i walił błędami wystarczy strzykawka podłączyć się pod wężyk od silownika i obserwować czy się porusza

 

Czy napisałeś to odnośnie mojego problemu?

 

Ja już wymieniłem czujnik ciśnienia na kolektorze dolotowym (MAP Sensor) i na razie błąd nie pojawił się ale to jeszcze się okaże, kiedy będzie gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dokładnie, gdzie w BMR jest on umiejscowiony

Czujnik znajduje się od spodu na rurze do intercoolera, bez kanału nie dojdziesz. W moim pasku miałem podobny problem, tylko różnica ciśnień na biegu jałowym była większa i auto podczas jazdy szarpało. Wymieniłem czujnik kilkukrotnie i bez poprawy. okazało się że winne było połączenie wiązki. We wtyczce był zaśniedziały pin , po naprawie było OK. Obserwuj ciśnienie i w tym czasie poruszaj wiązką z czujnika aż do komputera może coś zauważysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Nie pomogło. Było gorąco, termometr 31 st. C plus ciepło od silnika i spiralka mruga. Błąd wrócił.

Więc trzeba przeszukać wiązkę.

sylwek1972 gdzie miałeś ten pin zaśniedziały?

We wtyczce czujnika? Czy w złączce 4 pin tej w okolicy rozrusznika? Czy we wtyczce do ECU silnika?

Tak z ciekawości pytam. Bo u mnie może być gdzie indziej. Wtyczka do czujnika w idealnym stanie - zassana tak, że ja pierwszy ją odpinałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka znajduje się po przednią lampą taka szeroka, leży na podłużnicy, ruszaj wiązką i obserwuj ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie w BMR. W starszych tak było podłączone przez wtyczkę 14 pin za lampą. I nawet ją czyściłem najpierw zanim znalazłem schemat. Dodam, że była w idealnym stanie.

Ja mam na schemacie w BMR osobną wtyczkę 4 pin obok rozrusznika - jeszcze do niej nie doszedłem.

Widziałem ją co prawda ledwo ledwo kiedy wymieniałem czujnik od spodu po zdjęciu osłony silnika. Ale dostęp powinien być od góry po zdjęciu filtra powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w b7, ale i tak musisz iść po wiązce w kierunku komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź cały czas dotyczyła BMR i ta wiązka właśnie tam przechodzi tak jak Ci pisałem.

Ale skoro piszesz że to nie to OK.

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem samochód stracił moc pojawiła się kontrolka DPF migająca spiralka mam taki błąd 012600 P3138

(Kody błędów)

Klapa w kolekt. ssącym steruj. prądem powietrza: różnica regulacji Niezrozumiały

Gdzie szukać przyczyny.Silnik BMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie mam pytanko. Dzisiaj przy odpalaniu B6 (odpalił za pierwszym razem ale z problemem) na chwile po odpaleniu zaświeciła sie kontrolka od świecy żarowej i po chwili zgasła. Więc wyłączyłęm silnik i znowu odpaliłem tym razem na dotyk i to samo z kontrolką na chwilę się zaświeciła i zgasła, dopiero po 3 odpaleniu silnika nie zaświeciłą sie kontrolka. Możecie mi wytłumaczyć co to może być ?? Dodam, że jeżdze na 3 świecach bo jedna jest ukręcona i nie mam kiedy nawet podjęchać, żeby ją wyjeli. Jest się czym martwić tą kontrolką czy spokojnie można jeździć ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobre assistance to spokojnie możesz jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności