Skocz do zawartości
pita_1971

Spirala świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam pewne pytanie.

Już po raz drugi podczas przyspieszania (passat B6 2.0 TDI 170KM) zapaliła mi się kontrolka świec żarowych (spirala) i auto całkowicie straciło moc. Na moje szczęście nic z naprzeciwka nie jechało, bo inaczej byłoby BUM....

Nie mam kabelka do podłączenia z kompem, ani też zielonego pojęcia jaka jest tego przyczyna. Po wyłączeniu stacyjki i ponownym uruchomieniu efekt znika i nie ma żadnego komunikatu.

Czy ktoś może wie z czym mam problem?

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika zapisał błąd i silnik działał w trybie awaryjnym. Bez VAGa/VASa można tylko wróżyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

miałem podobny przypadek, z tym, że nie przy jakimś mocnym przyspieszaniu, ale przy łagodnym - na 5. biegu tak od 80. do 100. km/h.

Też zapalała się kontrolka świec, słychać było gong (ten co np. informuje o temperaturze 4 stopni i niższej - to teraz mam traumę jak go słyszę) i samochód przechodził w tryb awaryjny.

 

Przyczyną była turbina, a właściwie ta wajcha od turbo nie chodziła w pełnym zakresie. Po odpaleniu motoru ta wajcha schodzi w dół tak ok. 1,5-2 cm i po zgaszeniu wraca na miejsce. U mnie była zapieczona i chodziła na krótszym odcinku. Magik ją wyjął, poczyścił, pomoczył w czymś tam i pomogło.

 

Ale na początku zdejmij pokrywę z silnika i sprawdź, czy wszystkie przewody podciśnieniowe są dobrze wciśnięte i stabilne. Potem poproś kogoś o odpalenie i za chwilę zgaszenie motoru i patrz jak zachowuje się ta wajcha (czy schodzi w dół i czy wraca na swoje miejsce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne rady... sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem!

Skończyło się wizytą w serwisie i wyrokiem turbina!!Ale po zajrzeniu pod maskę okazało się, że spadł przerwód odpowiedzialny za regulację zmiennej geometrii łopatek turbiny-20 pln na piwo dla zaprzyjaźnionego mechanika i jakoś jeździ póki co....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem, niestety jutro czeka mnie serwis i czekam jak na wyrok.

 

 

Wsio ok :)

 

okazalo sie ze pękł przewór od intelcoolera :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszek1982

Witam mam podobny problem z moim passatem b6 2,0 tdi r2006 po wymianie paska rozrządu w serwisie vw i dwóch świec żarowych autko po przekroczeniu 120km/h wpada w tryb awaryjny i zaczyna migać kontrolka świec po ponownym uruchomieniu problem ulega. przejechaniu 1000km i po załaczeniu zapłonu zaczeła buczeć przepustnica i co się okazało że zaraz się spalił silnik przepustnicy tak mi powiedziano na serwisie vw za naprawe zaproponowano mi 1300zł za przepustnice ale nie obiecują że przestanie wchodzić w tryb awaryjny moje pytanie co może być problemem proszę o pomoc z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diagnoza kogoś kumatego z Vagiem -u mnie tak padł czujnik położenia wału G28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha_27

Witam

Miałam ten sam problem. Mam taki sam model passata. Pojechałam na komputer i stwierdzono ze to przepustnica. Czekam na odpowiedz z warsztatu, ile bedzie mnie wymiana + czesc kosztowac. Az sie boje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldomir60

Witam... Miałem to samo w moim Pasku.Pojechałem do "serwisu autoryzowanego" VW by podłączyć się do kompa ale wymiękłem. Chcieli 500 zł za samą diagnozę.W końcu znajomy mnie uratował- VAG nie wykrył błędu a przyczyną był ułamany kruciec w pokrywie zaworów. Ludzie - omijajcie z dala serwisy autoryzowane bo muszą zarabiać na swoje salony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (odpukać) problem sam ustąpił. Nic nie wymieniałem. Kilkukrotnie miałem to zjawisko, a teraz od pół roku spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno ten sam "incydent". Lampka świec żarowych zaczęła migać. Auto jechało jakby zadławione i nie przyspieszało jak trzeba. Okazało się że przyczyną był czujnik ciśnienia doładowania. Kazano mi go wymienić ale niestety nie miałem czasu wiec go wyczyszczono. Od tamtej chwili (tydzień) jeszcze 1 raz pojawiła się ta sytuacja. Wszystko wraca do normy po wyłączeniu i włączeniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kop1
W moim wczorajszym nabytku (godzine po zakupie) na autostradzie przy dynamicznym przyspieszaniu od 110 do 130km/h usłyszałem "gong" i zapaliła się na stałe spirala świec żarowych. Auto kompletnie straciło moc. Ze 140 zostało moze 40 koników. Wiem bo na codziń jezdze 75-konną astrą 1,7 dti i to jest przy tym pasku demon predkości teraz :) Obroty na biegu jałowym max 2800, prędkość max z pedałem w podłodze 110k/h z górki. Pod górke max 80. Spalanie średnie nawet lekko spadło,niezaleznie od sposobu operowania pedałem , oczywiście nie działa tempomat. Żadnych dodatkowych objawów czy kontrolek, czeck engin się nie świeci.

Auto wczesniej długo stało niejeżdzone(2-3miesiace) odpalane było z innego aku.

Mimo przejechania prawie 200km autostradą,(tylko jakies 50km z włączonymi swiatłami) bateria nie naładowała się nawet na tyle zeby odpalic ponownie po zgaszeniu silnika u celu podróży. Podpiecie do kompa to koszt 250zł dla mnie, a musze jeszcze go do serwisu dostarczyć.

Bedę wdzieczny za jakieś sugestie i koszta ewentualnej naprawy.

 

Ps. Ładowanie akumulatora prostownikiem nawet w astrze zalecają przy odłączonych klemach. Co moge uszkodzić jak podepne prostownik nie odłączając akumulatora?

Jakie niespodzianki mnie czekają jak odłączę akumulator?(kodowanie immo, problemy z kompem itp)

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci jedynie odpowiedzieć na Twe Ps, ja zarówno w byłej B5 i obecnie w B6 nie odłączam klem od aku, ładowałem zawsze prostownikiem pozostawiając na całą noc, bez żadnych skutków ubocznych, zapewniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne grono foruwiczów chcę z tego miejsca wszystkich pozdrowić . co do spirali -u mnie było tak :gong,spirala zaswiecona ,utrata mocy -wyjęcie kluczyka ze stacyjki -wszystko wróciło do normy 200km przejechano po dwóch dniach odpalono i przejechano 2km -ponownie wyjęcie kluczyka -odpalenie jazda 1km i gong ,spirala świeci -nie można odpalić-podpięto pod komputer 1-pompowtryskiwacz do wymiany wraz z wiązka przewodów -koszt 3600zł.w serwisie VW .Boli ale bez tego nie ma jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie rób pompowtrysku w ASO, tylko wybierz się warsztatu NIEASO.

Mnie ta przykra niespodzianka spotkała parę miesięcy temu w trasie.

Koszt 1700 zł nowy pompowtrysk wraz z robocizną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku zapalnia sie spreżynki była wymiana przepustnicy i przeszlo 2.0 tdi 170 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku zapalnia sie spreżynki była wymiana przepustnicy i przeszlo 2.0 tdi 170 km

 

 

A jakie błędy komp pokazywał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem, miga spirala po podłacxzeniu do kompa podaje błąd na sądzie lambda, nie wiem czy to może być od złego paliwa ????????? a może turbina zasysa olej i podaje z olejem, spalana miesznaka ma inny skład i pokazuje błąd, a może uszkodzona sonda może ktoś doradzi ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam spadło zabezpieczenie od węża do turbiny i łapał fałszywe powietrze, po dogieciu zabezpieczenia wszystko ok, trzeba było sksaować kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności