Skocz do zawartości
dany

Problem z tylnimi lozyskami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznnie. Mam pytanie odnosnie tylnych łożysk w moim Pasku. Mianowicie: bylem u mechanika, poniewaz juz tak okrutnie "wyją", ze trzeba je wymienic i tu zaczynaja sie jaja. Mechanik powiedzial, ze w kazdym normalnym samochodzie mozna je wymienic bez problemu, ale w Passacie jest jakos inaczej, na tyle co go zrozumialem (zaznaczam, ze mieszkam w Anglii) powiedzial on, ze musi wymienic caly tylny mechanizm, to znaczy łożysko ze wszystkim do okola i koszt tego wyniesie mnie okolo 200 funtow. Czy to prawda , ze nie da sie wymienic samego łozyska i trzeba wyminic całosc?? Prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Edytowane przez dany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lozyska w tylnych kolach to wydatek rzedu 10f za Kit na strone czyli 20 lacznie. wymiana jest banalnie prosta.Wiec nie sluchaj tego mchanika bo on raczej ...............

wejdz na te strone : http://www.goodgaragescheme.co.uk/ i tam poszukaj kogos z opinia lub wymien je sam...... jak bedziesz potrzebowal instrukcji jak to zrobic to daj znac.

 

Pozdrawiam

 

to male sprostowanie :/ chodzilo mi o takie lozyska http://cgi.ebay.co.uk/Golf-Passat-Polo-Vento-Lupo-Jetta-REAR-WHEEL-BEARING-x2_W0QQitemZ370154087304QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item370154087304&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1689|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318 - one wystepuja w starszej wersji passata- moj blad,

a wlasciwa czesc to ta:

http://cgi.ebay.co.uk/Audi-A6-Skoda-Superb-VW-Passat-Rear-Wheel-Bearing-Hub_W0QQitemZ250299413928QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item250299413928&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1689|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

przepraszam za pomylke,

a wymiana jest jeszcze latwiejsza opis dolacze nizej

Edytowane przez jago86
pomylka- niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal27

kolego jago86 czy moglbys podzielic sie ta instrukcja wymiany tylnych lozysk ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ze to takie proste jest.Tylko dlaczego wszyscy pisza cos o prasie do nabijania oraz o tym ze powinienem razem z tym lozyskiem kupic tez piaste.Jak ty sobie to wymieniales kolego jago86 to tez razem z piasta.No i czy byla do tego potrzebna ta prasa.Bo ten moj mechanik to chyba troszke przesadzil z ta cena.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b5 wymienia się całą piastę, raczej odradzam wymianę samego łożyska, w warunkach domowych raczej jest to niewykonalne aby nabić lub wprasować łożysko w piastę

http://moto.allegro.pl/item538246404_lozysko_piasta_kola_tyl_audi_a6_vw_passat_b5.html

ceny są różne w zależności od producenta, wymiana dziecinnie prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ty sobie to wymieniales kolego jago86 to tez razem z piasta.No i czy byla do tego potrzebna ta prasa.Bo ten moj mechanik to chyba troszke przesadzil z ta cena.Pozdrawiam.
ja u siebie tego jeszcze nie wymienialem robilem lozyska kumplowi w golfie i myslalem ze w pasku sa takie same i sa tylko w starszej wersji- przepraszam ze wprowadzilem Cie w blad.

a co do tych piast to masz mniejwiecej 100f za 2 i w maxie 2h wymiany(mysle ze dalo by to zrobic w 1h max 1,5h) i wymiana jest banalnie prosta tj. potrzebujesz tylko dluzszego imbusa-nasadke, 2 klucze chyba 13 i 15 nie jestem- w 100% pewnien(do zaciskow) i po sprawie zapewne posiadasz jakies narzedzia- w sumie masz mozliwosc zaoszczedzenia 80-100 a satysfakcja z wykonanej pracy-bezcenna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ze mecze tylek kolego jogo86,ale czy dal bys rade jeszcze napisac cos o tej prasie do nabijania tego lozyska.Na innym forum wylukalem ze jakis koles dal rade to zrobic przy ****** wiekszego mlotka.Co o tym myslisz? Az tak zielony jesli chodzi o auta to nie jestem.Ale lozysko to by bylo pierwsze w mojej histori i wolalbym tego nie spaprac.A tak nie bardzo usmiecha mi sie dac Angielskiemu mechanikowi 400 funtow gdy w polsce to kosztuje o wiele mniej.Zrobilbym to w naszym kraju, tyle tylko ze do Polski jade dopiero w maju, a to lozysko moze nie dac rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany tak jak pisalem wczesniej zainwestuj w 2 piasty co bedzie cie kosztowac mniej wiecej 100-120funtow nie 400 jak napisales i wymien to sam- nie jest to wymagajaca operacja (jezeli chodzi o narzedzia lub umiejetnosci). a co do wymiany lozysk w piastach to potrzebna jest Ci prasa. Napisales:

wylukalem ze jakis koles dal rade to zrobic przy ****** wiekszego mlotka.
to moze sie udac lecz jest 2 strona medaly tj. jak dlugo mu to lozysko wymienione przy ****** mlotka sluzylo?

wydaje mi sie ze nie za dlugo.

Pozdrawiam

Edytowane przez jago86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności