Skocz do zawartości
emcom

Czujniki ABS tył - jakie kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów :)

 

Mam pytanie, jakie czujniki ABS na tył musiałbym kupić do mojego B4 z silnikiem AAM ? Mógłby mi ktoś podać symbol (sterownik ATE).

 

Kupiłem na Allegro takie o symbolu 8EO 927 807, ale wtyczki nie pasują i zastanawiam się do jakiego to modelu (dałoby się to jakoś po tym oznaczeniu sprawdzić, prawda ? )

 

Da się je samemu wymienić, zdejmując jedynie tylnie koła ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motoszekcm

witam w zależności od rocznika kolego podajesz rocznik, pojemność silnka i w każdym sklepie ci powiedzą ja miałem roczek96 i silnik 1.9 tdi 90 km czójnik do tego modelu jesttylko jeden kosztuje okoł 170 złwystępuje z kablem wtyczka mała prostokątna pozdrawiam

 

---------- Post added at 01:29 ---------- Previous post was at 01:26 ----------

 

tak da się wymienić tylko musisz wiedzieć czy są zębatki na tarczch jeżeli niema serwis wita nigdzie indziej niema koszt 50 zł używek nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. ETKI czujnik prędkości koła ma numer 3A0 927 807 lub 191 927 807 D

Oto screen z ETKI:

 

66557972dn2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmienialem i zmienilem na taki co byl na alledrogo i pasowal do golfa, oryginal kosztowal od 200 do 300zl a ja kupilem za 30zl i dziala, tylko wtyczka byla inna ale sie trzyma na koszulkach termokurczliwych a ABS juz z pol roku dziala jak nalezy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś jeszcze sprawdzić po n-rze katalogowym te które kupiłem : 8EO 927 807 ? Do czego one były montowane ? Najwyżej bym je sprzedał i kupię właściwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi A4, Skoda Superb, Passat po 01.95

 

Aha, numer źle przepisałeś, bo zamiast O powinno być 0 (zero)

 

aaajs5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość majki363

Koledzy mam pytanie mam passata B4 1.9 TDI 1996R r 110 koni silnik AFN. świeci mi kontrolka ABS z pewnością padł czujnik. A moje pytanie brzmi czy jest tylko jeden czujnik jeśli tak to gdzie sie znajduje i ile kosztuje? POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam pytanie mam passata B4 1.9 TDI 1996R r 110 koni silnik AFN. świeci mi kontrolka ABS z pewnością padł czujnik. A moje pytanie brzmi czy jest tylko jeden czujnik jeśli tak to gdzie sie znajduje i ile kosztuje? POZDRAWIAM.

Są 4 czujniki, po jednym przy każdym kole. Żebyś miał pewność który padł (i czy to wogóle czujnik) podepnij się po VAG-COM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość majki363

To znaczy pod laptopa? Ale to da pewność który padł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy pod laptopa? Ale to da pewność który padł?

Tak, pod laptopa. Jeśli to wina czujnika - program diagnostyczny to pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie. Jezeli jest uwalony czujnik napisze ci np. lewy przod. Jezeli nie czujnik to tez pokaze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czujniki pasują (przynajmniej do AFN) od Octavii, ostatnio przerabiałem temat (2xprzód) około 50 zł sztuka.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rydzyn

Witajcie.

Koledzy, Koleżanki, mam pytanie i prośbę o pomoc. Jestem posiadaczem VW Passata 1,9 tdi z 1994 (silnik 1Z). Poszukuje nr oryginalnych czujników ABS na koła tylne (bębny) i może jeszcze o cenną informację gdzie tego szukać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

357 927 810

aryginal okolo 300zl

zamiennik (ja mam taki za 25zł i działa juz ponad pol roku) np tutaj tylko wtyczke trzeba dostosowac lub podmienic ale to nie problem

Edytowane przez adamo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Interesuje mnie czy czujnik ABS np lewa strona przód i tył różnią się czymś. Przód na allegro kosztuje 10 pln tył 30 - sklep 150. z przodu mam zakrzywione z tylu tez na moje oko są takie same. Czy ktoś już z tym walczył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem z przodu i z tyły i z tego co pamiętam to niema żadnej różnicy . Do tyłu kupiłem z inną końcówką to polutowałem przewody i prawie dwa lata śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz wszędzie tarczowe, czy też z tyłu bębny, jeżeli to drugie, znaczy że czujniki są inne.

 

---------- Post added at 16:46 ---------- Previous post was at 16:37 ----------

 

Aha, lepiej nie kupuj tych za 10 zł, oryginalny kosztuje parę stówek, więc cudów nie ma, chyba nawet Chińczycy nie zrobią takiej taniochy, ja kupiłem na Allegro za 75 zł, chodzi już dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to różnie to bywa. W moim przypadku (Passat B3 1.9 TD kombi), z przodu są inne niż z tyłu, dodam, że miałem bębny z tyłu i zmieniłem na tarcze (belka od B4, sedan 2.0) i tak samo są inne, ale co ciekawe te z bębnów pasują do tarcz. Najlepiej będzie jak sam to sprawdzisz. I faktycznie lepiej nie kupuj tych za 10 zł, czasem lepiej dać pare złotych więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bębny z tyły, dzisiaj postaram sie wyciągnąć ten czujnik i porównać wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności