Skocz do zawartości
Gość andzin

AUDI. Adaptacja używanego komputera (sterownika silnika)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andzin

Witam, padł mi w AUDI A3, rok '04 sterownik silnika 1,9TDi (sterownik 03G 906 016 J), kupiłem drugi używany i teraz pojawia sie pytanie jak go zaadoptować VAGiem 607.3-UD? Robię tak:

25-immo

02-odczyt błędów

05-kasowanie błędów

10-adaptacja

000-kanał

save

ale na immo jest błąd "02241 - Engine Control Module; Immobilizer Data not Adapted 000" i nie można go wykasować, po adaptacji wg w/w opisu immo blokuje silnik tzn odpala na sekundę i gaśnie, w silniku pojawai się błąd że silnik odcięty przez immo (17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer)

Z tego co słyszałem trzeba ten drugi używany komputer zresetować żeby był widoczny jako nowy.

Macie może jakies pomysły?

w załaczniu zrzut podczas adaptacji w immo

immo adp.JPG

Edytowane przez andzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest coś po polsku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jest coś po polsku ???

Kolego,weź słownik w rękę i do przodu. To jest prosty język techniczny, wymagający znajomości może 10 słów. Zawsze możesz użyć jakiegoś programu tłumaczącego.

 

Sorka, nie polecam programów tłumaczących. Właśnie mam próbkę:

"Before Installing a BRAND NEW ECU in vehicle, get the ECM coding from the old ECU in the vehicle" wg tłumacza (http://www.translate.pl/pl.php4) -> Przed Instalacją GATUNKU NOWE ECU w środku lokomocji, otrzymują (dostawać; rozumieć) *ECM* szyfrujący (szyfrowanie) od starego ECU w środku lokomocji

 

Nic z tego tłumaczenia nie kumam :)

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to mi chodzi. gdybym nie spróbował skorzystać z tłumacza to bym nie pisał żeby było coś po polsku. Leniem aż takim nie jestem. Z tymi translatorami to kicha jeśli o język techniczny chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łam się, popróbuj. Techniczny angielski akurat w tym przypadku nie jest taki trudny. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie: a jak sie ma temat tych kodów, skąd je wziąć? tylko dealer może je wygenerować? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta

jak wyciągnąć pin? musze jechać do tych od kluczyków?:> 80zł chcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wyciągnąć pin? musze jechać do tych od kluczyków?

Kablem VAG Tacho lub Commanderem 1.4... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie opisujecie tutaj żeby do zaadoptowanie nowego komputera (używanego) do auta potrzeba pinu IMMO. Znalazłem na pewnym forum taką instrukcje i podobno działa nie trzeba żadnego pinu. Co wy na to?

Cytuje:

nie potrzeba pinu!!!!

robisz tak:

25-immo

02-odczyt błędów

05-kasowanie błędów

10-adaptacja

000-kanał

potwierdzasz i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem Ci konkretnie, które roczniki, to niech ktoś dopisze, ale nie wszystkie sterowniki silnika mają immo w sobie. Starsze auta immo miały w osobnej puszcze i zegary i sterownik silnika mogles wlozyc jaki chcesz. Nowsze juz mialy immo w zegarach, a w silniku nie i tez kompa wkladasz jakiego chcesz. Ale po nich juz przyszla era na immo i w zegarach i silniku. Jak wejdziesz vagiem w silnik to w polu Extra bedzie "numer" immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

immo 2 ma immo tylko w liczniku . immo 3 w sterowniku i w liczniku. 2,5 tdi maja immo w pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności