Skocz do zawartości
tmstp

Numer uszczelki pod pokrywę zaworów i filtra paliwa AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem gdzie umiescic ten temat wiec robie to tu. Prosze o przeniesienie jesli zrobilem zle.

Gdzie moge znalezc te numery, moze ktos mi je podac. Moje auto to rok modelowy 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g ETKi w AVF montowany jest filtr paliwa w całości. Jedyne uszczelki jakie są w nim montowane to kpl oringów pod zaworek 2 szt nr 1JO 198 247

Masz tez skan z ETKi uszczelka jest pokazana ale w ETcE nie występuje jako część.

CCI20090205_00000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr uszczelki to 038 103 483 E

Nr filtra paliwa 8D0 127 435

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś koledzy na forum pisali, że uszczelka nie występuje sama, leczy tylko w komplecie z pokrywą zaworów. Nie wiem jak jest dziś, gdyż było to już dosyć dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tez pisalem maila do sopotu do vw, dzis odpisali ze nie uszczelka nie wystepuje sama - tylko z pokrywa. Chca za nia 450zl.

Da rade znalezc gdzies sama uszczelke czy rzeczywiscie bede mudial kupic cala pokrywe - co nie bardzo mi sie usmiecha. Chociaz w sumie odma bylaby nowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj tez pisalem maila do sopotu do vw, dzis odpisali ze nie uszczelka nie wystepuje sama - tylko z pokrywa. Chca za nia 450zl.

Da rade znalezc gdzies sama uszczelke czy rzeczywiscie bede mudial kupic cala pokrywe - co nie bardzo mi sie usmiecha. Chociaz w sumie odma bylaby nowa ;)

 

Tylko nowa pokrywa wraz z uszczelką dla silników 1,9 TDi MY 2002 (AVB,AVF,AWX)

 

---------- Post added at 17:44 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

 

Nr uszczelki to 038 103 483 E

Nr filtra paliwa 8D0 127 435

 

Uszczelka 038 103 483E wycofana w dniu 01.03.2005 bez części zastępczej ( w/g Etki).

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wiadomości JurekW, uszczelkę tą zmieniałem w grudniu kupiłem ELRING-a ale nie polecam, lepsza jest GOETZE

http://sklep.intercars.com.pl/9935325643578/3355fhh65/show_pic.php?pro=139&artnr=1414132021171313&pic=0&lang_id=PL

 

INDEKS: EL266060

NAZWA: Uszczelka pokrywy zaworów

OPIS: ELRING Uszczelka pokrywy zaworów Audi A3-A6; Seat Alhambra-Toledo; Skoda Fabia, Octavia, Superb; VW Bora, Golf IV/V, Passat 1,9TDI

PRODUCENT: ELRING

Cena brutto: 38.25 zł

 

INDEKS: 5002993400

NAZWA: Uszczelka pokrywy zaworów

OPIS: Uszczelka pokrywy zaworów VAG 038103483D 1.9TDI 04.96-

PRODUCENT: GOETZE

Cena brutto: 83.83 zł

 

I cały czas jest dostępna od ręki w dobrych sklepach, tylko trzeba poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wiadomości JurekW, uszczelkę tą zmieniałem w grudniu kupiłem ELRING-a ale nie polecam, lepsza jest GOETZE

http://sklep.intercars.com.pl/9935325643578/3355fhh65/show_pic.php?pro=139&artnr=1414132021171313&pic=0&lang_id=PL

 

INDEKS: EL266060

NAZWA: Uszczelka pokrywy zaworów

OPIS: ELRING Uszczelka pokrywy zaworów Audi A3-A6; Seat Alhambra-Toledo; Skoda Fabia, Octavia, Superb; VW Bora, Golf IV/V, Passat 1,9TDI

PRODUCENT: ELRING

Cena brutto: 38.25 zł

 

INDEKS: 5002993400

NAZWA: Uszczelka pokrywy zaworów

OPIS: Uszczelka pokrywy zaworów VAG 038103483D 1.9TDI 04.96-

PRODUCENT: GOETZE

Cena brutto: 83.83 zł

 

I cały czas jest dostępna od ręki w dobrych sklepach, tylko trzeba poszukać.

 

I bardzo dobrze, że znalazłeś zamiennik.Ja podałem informację dotyczącą uszczelki oryginalnej - w/g Etki.Pozdrowienia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ori uszczelkę pokrywy zaworów do AVB to jest taki numer 038 103 483D jest dostępna w ASO kosztuje ok 75zł. Nie mam pewności czy będzie pasował do innych ale u mnie taki numer jest na ori uszczelce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche odgrzeje kotleta !! ale dzisiaj chcialem wymienic uszczelke pokrywy zaworow i mialem zonka. bo zakupilem uszczelke

 

 

Goetze 50-029555-00 - i ona nie pasuje do mnie, ma za długi kołnierz i nie wchodzi w pokrywe i ona ma nr OE 038 103 483 E

i teraz juz wiem ze potrzebuje

Goetze - 50 029934 00 i ta uszczelka ma numer OE 038 103 483 D (taki numer nawet mam u siebie na uszczelce ori)

 

Na szczescie no rozwalilem na dobre starej uszczelki bo bylbym uziemiony. !!

 

Wiec proponuje sprawdzic co siedzi ori a pozniej kupic zamiennik !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może która siedziała oryginalnie w silniku ATJ ? ( 038 103 483 D czy 038 103 483 E )

- mam jakiś "no name"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz wysoki kolnierz ktory wchodzi do pokrywy, ok 0.5cm czy 1cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem na niego uwagi gdy miałem zdjętą pokrywę

- Pytając liczyłem, że ktoś będzie wiedział, która z nich pasuje do ATJ tak bym kupił odpowiednią przed kolejnym demontażem/wymianą.

 

Czy 038 103 483 D i 038 103 483 E różnią się tylko wysokością kołnierza ? - podpowiedzcie która podejdzie do ATJ-a, teraz to nawet pewności nie mam czy moja "noname" jest poprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sie maja ori uszczelki, ale na to wychodzi ze sa rozne, tak jak pisalem wczsesniej. Nie mozesz wziac ze sklepu 2ch sztuk i dopasowac sobie jedna z nich ?

 

Jak zdejmiesz pokrywe i wyjmiesz uszczelke to odrazu bedziesz widzial roznice i otworzysz tylko jedno opakowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności