Skocz do zawartości
pasek007

Gdzie jest umieszczony immobilizer???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że podobny temat był wałkowany, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Zamierzam zmienić zegary w swoim pasku z zielonych na niebieskie. I stąd moje pytanie:

1 Czy w zegarach jest immobilizer czy w stacyjce??

Bo słyszałem choć nie wiem czy to prawda że jak wymienie zegary to pasek mi nie odpali bo w nich umieszczony jest immobilizer (niektórzy twierdzą że w stacyjce).

A jeśli jest w stacyjce to teoretycznie zegary będą działać bez zarzutu bez żadnych przeróbek.??

 

Pozdrawiam miłośników VW

 

P.S Nie chcem zakładać nowego wątku, światła drogowe mi świecą w korony drzew która śrubka jest od góra,dół a która lewo prawo. Bo rozumiem że mijania i drogowe są razem połączone.:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek007

 

Cewka odczytu ( D2) jest przy stacyjce , natomiast sterownik immo (J 362) znajdziesz w sterowniku (J 285) wewnątrz obudowy wskaźników.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immobilizer jest w zegarach, wokół stacyjki jest jedynie antena immobilizera. Gdy założysz nowy licznik to auto nie odpali. Musisz go dopasować do auta i zakodować kluczyki. Jak będziesz wymieniał zegary z zielonych na niebieski to musisz zmienić transpondery w kluczykach, bo nie są kompatybilne. W zielonych zegarach siedzi immo ze stałym kodem a w kluczykach masz transpondery Megamos 13 natomiast w liczniku z niebieskim podświetleniem jest immo ze stałym kodem i są transpondery Crypto 48.

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak bardziej sie oplaca samemu diody przelutowac licznik wyciagniesz bez problemu 2 wtyczki potem kilka śróbek torx potrzebujesz jakies 25-30 niebiekich diod plus ok 10 czerwonych i troche radosci z samodzielnej pracy bedzie mi z kolega zajeło to okolo godziny naprawde polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu ,

czy immobilizer po wyłączeniu silnika wydaje dźwięk "pip" . U mnie takie "pip" pipało x 5 , po próbie zgrania drugiego pilota już nie ma "pip" .

Auto odpala normalnie , kluczyk z deski gaśnie .

Nic w autku nie było robione wymieniłem tylko radio .

 

Czy u Was po zgaszeniu silnika coś "pipa "

 

Czy ktoś wie co to , w szukajce nic nie znalazłem .

Edytowane przez Macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafi ktoś mi odpowiedzieć czy u Was po zgaszeniu silnika słychać jakiś "pip" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nigdy nic nie "pipie"

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za odkopanie watku ale jako "nowy" nie moge zalozyc wlasnego :)

 

na poczatku chcialem sie przywitac z uk

 

pasek to rok 2003 tdi

 

mam maly problem bo przypuszczam ze musi to byc cos prostego co przeoczylem

 

jak zdjac cewke immobilizera ze stacyjki??

 

probowalem po dobroci to sie lekko obracala

 

probowalem zbic ale po kilku uderzeniach mialem wrazenie ze wysowa sie razem z wkladka stacyjki a na dywaniku pojawilo sie pare opilkow wiec nei tedy droga

 

przeszukalem forum i nie znalazlem jak to zdjac a zanim to polamie pomyslalalem ze warto spytac bo to chyba nic trudnego ?

 

przypuszczam ze trzeba cos podwazyc ale po kilku godzinach skonczyly mi sie pomysly

 

pzdr i mam nadzieje ze ktos z was ma jakis pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzien i zadnego postepu przypuszczam ze tam gdzies trzeba cos podwazyc tylko nie wiem gdzie....az mnie kusi zeby to zbic ale boje sie ze rozwlae wkladke....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam paska 1.9 tdi ahu 99r, mam w nim imobilizer w kluczyku, ale oprócz tego mam, klawiaturę do wpisywania kodu by odpalić, pytanie jest takie, czy da się zmienić kod na inny, bo ten łatwo odgadnąć gdyż jest klawiatura wytarta na tych 4 cyfrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam paska 1.9 tdi ahu 99r, mam w nim imobilizer w kluczyku, ale oprócz tego mam, klawiaturę do wpisywania kodu by odpalić, pytanie jest takie, czy da się zmienić kod na inny, bo ten łatwo odgadnąć gdyż jest klawiatura wytarta na tych 4 cyfrach.

Klawiaturka jest dokładana więc podaj mniej więcej jaki to model immo.Tego oryginalnie w Passatach nie było.A możliwość zmiany kodu jest na 99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno mi powiedzieć jakie to jest immo, bo nie wiem jak sprawdzić, ale passat ma niebieskie zegary więc chyba to będzie Crypto 48 fotka w linku http://img25.imageshack.us/f/immoow.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trudno mi powiedzieć jakie to jest immo, bo nie wiem jak sprawdzić, ale passat ma niebieskie zegary więc chyba to będzie Crypto 48 fotka w linku http://img25.imageshack.us/f/immoow.jpg/

 

Jest to blokada ale całkiem inna niż seryjna immo.Zerknij jakie są napisy na tej płytce-może jakiś numer,model.To foto mi niestety nic nie mówi.To jest dokładana blokada.Crypto 48 to seria w VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nic co mogło by pomuc w identyfikacj nie pisze na klawiaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zmuszony zwrócić się z pomocą i mam nadzieję, że mi coś podpowiecie doradzicie. Otóż od jakiegoś czasu mam problem z immobilizerem. Nie zdarza się to ciągle ale w przeciągu tygodnia, zdarzyło mi się 3x, że pojawił się komunikat "IMMOBILE ACTIVATED". Pierwszym razem przed odpaleniem samochodu pojawił się komunikat ale auto odpaliło. Dwa kolejne razy po odpaleniu samochodu wyskoczył owy komunikat i auto natychmiast zgasło. Dodam od siebie, że jakiś czas temu, około miesiąca wstecz wymieniałem mechanizm wycieraczek bo był zapieczony. Aby do niego się dostac musiałem rozbierać całe podszybie. Gdzieś wyczytałem na forum, że dla innej osoby przy takiej wymianie zaciekała gdzieś woda i padł czujnik komfortu. Więc dręczy mnie pytanie, czy mój problem z immo może mieć związek z naprawą mechanizmu wycieraczek czy raczej jest to osobna awaria w ogóle nie powiązana z tym, że gdzieś może zaciekać woda z podszybia. Z tego co mi wiadomo to immo znajduje się w zegarach i w stacyjce więc raczej powiązania zero... ale skoro dla kogoś padł czujnik komfortu to może immo ma powiązanie z czujnikiem komfortu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immobiliser masz w komputerze silnika tym na podszybiu w stacyjce i w kluczyku,jak kompa zaleje to może coś mieć związek,chodzi ci o moduł komfortu a nie czujnik,moduł jest na podłodze pod dywanem,jak jest nieszczelność pod puszka kompa to woda leci pod dywan i zalewa moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności