Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

poprosze o pomoc kogos kto moze ma albo miał podobny problem

mianowicie o 2 tygodni nie zawsze udaje mi sie otorzyc tylnej klapy klamką tylko kluczykiem

jak wciskam przycisk w drzwiach do otwierania klapy to otwiera sie tylko odrobine , na desce rozdzielczej wyswietla sie ze klapa otwarta a w rzeczywistosci --nic

******

na dzien dzisiejszy kiedy często otwieram klape i musze robic to kluczykiem jest to dla mnie jak dzuma albo cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klamka sie zapiekla ,w kombi to notorycznie sie dzieje ,proponuje cienka rureczke + WD40 ,mala dziurka w gumie ochronnej i po sprawie :)

 

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:58 ----------

 

juz mialem dwa razy taki przypadek ,osobiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki spróbuje jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki spróbuje jutro

 

i szmatka sie przyda:) to co wyplynie do wytarcia ,kilka razy ruszysz za klameczke i sie wszystko ladnie odblokuje:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca kolego Piotrze 555,miałem identycznie jak brat koala pisze,zrobiłem identycznie,spryskałem WD40 ,fakt pomogło ale na krótko,po paru dniach znowu niemoc w klamce tylnej klapy.Wściekłem się i zrobiłem tak: Zdemontowałem boczek tylnej klapy,poodpinałem kostki,wyciągnąłem plastik osłaniający niewiem co?? i miałem dostęp do klamki od spodu,wykręciłem dwie śruby mocujące klamkę ,wypadła mi metalowa ramka trzymająca cały mechanizm,wyjąłem całą klamkę. zdemontowałem delikatnie gumę naciągniętą na korpus klamki,wyjąłem ruchomy element (kawałek żeliwnego paska z "palcem"który naciska mikrostyk)wyczyściłem wszystko,nasmarowałem smarem technicznym. aha pod blaszkę od mikrostyku wcisnąłem uciętą z długopisu sprężynkę żeby lepiej odbijało po wciśnięciu klamki.po czym wszystko złożyłem w odwrotnej kolejności i DZIAŁA już bardzo długo i bez żadnych zacięć.Po nałożeniu gumy na cały mechanizm zasilikonowałem całość tak żeby więcej już woda i inne syfy się nie dostawały.sory za masakryczny opis tego co robiłem, że nie fachowo, ale tak już mam. pozdrawiam i życzę sukcesu

 

---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:36 ----------

 

jak coś to pisać na GG,tyle ile wiem to pomogę 9056164

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem to samo co dj-kowal i to naprawdę działa!!!

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poddalem pomysl na usuniecie usterki w expresowym tepie ,ale jezeli ktos ma czas sie bawic to czemu nie , tylko pozniej jest troche problem z zalozeniem zaciskow na tapicerke ,bo lubia sapadac i sie lamac;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także na początku potraktowałem wd40 ale klamka działała przez kilka dni więc potem zrobiłem to co dj-kowal (szczególnie to ze sprężynką) i działa już ponad rok bez problemu. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ma ktos z was mozliwosc zrobienia fotki albo jakis schemacik gdzie tą patentową spręzynkę wlozyc bo od kilku dni mi tez sie notorycznie przycina(nawet czasami nie pomaga przekręcenie kluczyka)u mnie jest odglos takjagby powinien zamek sie otworzyc ale niestety pozostaje zamkniety.

rozumie ze wrazie czego to ten wd to chodzi o wcisniecie go do dziurki klucza?czy jest jeszcze inna droga dotarcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem gdzieś w warsztacie sprężynkę o średnicy 7 mm i po prostu uciąłem ją - fragment sprężynki o 2 zwojach wsadziłem po prostu pod klamkę (ja się rozbierze zamek to od razu widać o co chodzi) i do dziś chodzi bez zarzutu. Odradzam samo czyszczenie, gdyż problem tkwi w takiej skośnej ściance po której przesuwa się koniec klamki - po prostu ta część zużywa się i klamka zaczyna się blokować. Oczywiście po wyczyszczeniu klameczki polecam przesmarować jakims smarem. Zdjęć niestety nie posiadam ale czynność ta jest naprawdę prosta. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrze 555,hehe ja już tyle razy odpinałem boczek z tylnej klapy że do perfekcji doszedłem,ale jak ktoś ma czas tak jak napisałeś to spokojnie bez problemu poradzi sobie w 100 %.Aha,pamiętajcie jeszcze żeby osilikonować połączenie gumy z metalem

 

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 22:05 ----------

 

ja jeszcze przy okazji rozbabranej tylnej klapy rozkręciłem mechanizm tylnej wycieraczki i pożądnie nasmarowałem,to już drugi mechanizm w mojej klapie,poprzedni zatarł się na śmierć,hehehe

pozdrawiam ALL!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=378463&postcount=22

parę zdjęć jak to wygląda

 

pamiętajcie jeszcze żeby osilikonować połączenie gumy z metalem
kolega dobrze mówi ja o tym zapomniałem :P Edytowane przez tomek1811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomku dzieki za super foteczki napewno nie jednej osobie sie przydadzą przynajmniej aby sobie przed rozebraniem mogl obejrzec a..a moglbys jeszcze zaznaczyc gdzie ta spręzynke powinno sie usadowic?.z gory dzieki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f18e2dbbf070d0e3med.jpg

o tych sprężynkach mówisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynke należy umieścić, bez jakichkolwiek kombinacji, pod aluminiową klamką, a więc elementem, który się wciska, aby otworzyć klapę (sorry, ale dokładniej nie potrafię tego opisać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja umieściłem pod blaszką mikrostyku :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podczas demontażu klamki, uszkodziłem ramkę (tę która jest na zdjęciu klika postów wyżej). Czy w ASO można kupic samą ramkę czy trzeba kupować cały komplet razem z zamkiem?

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba będzie trzeba kupić całą klamkę

70fdf7bc9791412cm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

A część numer 15 (uszczelka) to nie jest ta ramka? Jak to rozbierałem to nie znalazłem tam żadnej uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności