Skocz do zawartości
ksysko08

Koszt wymiany koła dwumasowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To jest mój pierwszy wątek na tym forum.

 

Odstawiłem swojego paska do warsztatu w celu wymiany sprzęgła i kilka drobnych napraw. Po rozebraniu sprzęgła okazało się że do wymiany mam koło dwumasowe na co się zgodziłem bo już wcześniej podejrzewałem że jest do wymiany ale mechanik zabił mnie ceną koła dwumasowego i sprzęgła SACHS wyszło coś około 3500zł czy przy tym silniku naprawdę to jest takie drogie. Mam Passata z 99 r silnik 1.6 ARM

 

Dodam że jakieś dwa dni czytałem na forum o kole dwumasowym ale widzałem że na ten temat wypowiadją sie głównie osoby z silnikami TDI ale myślałem że ceny będą porównywalne.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumas Sachs'a to ok. 1000 PLN. Komplet sprzęgła ( tarcza + docisk ) to 400 PLN. Ceny na szybko z Allegro - pewnie da się kupić taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ( tarcza + docisk ) np w rocznikach 2001 nie zastosuje:{ tak mi powiedzieli w sklepie..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale ( tarcza + docisk ) np w rocznikach 2001 nie zastosuje:{

 

ksysko08 ma 1999 więc ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij sobie kolego regeneracje

ja tak zrobiłem u siebie i zadowolony jestem;]

jest dobra firma w poznaniu

jeśli Twoje bedzie totalny szmelc to załatwią Ci używke w miodzio stanie za przystępną cenę

sprzęgło też regenerowałem a skoro masz silnik 1,6 to mozesz śmigało zakładać bo tam nie ma aż tak duzego momentu zeby coś miało odmówić posłuszeństwa

dodam jeszcze ze ja dałem za wszystko z robocizną niecałe 1500 zł wiec znacznie taniej niz ten Twój mechanik....no ale jak kto lubi

pozdro

Edytowane przez kasfalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole założyć cały komplet nowy, ponieważ ten samochód od wyjazdu z salonu jeździł tylko z gazem w podłodze i nigdy nie był oszczędzany teraz gdy ja go mam a jeżdżę więcej po mieście to trochę ma luźniej ale i tak od czasu do czasu dostaje w kość.

 

Mechanik założył sprzęgło Luk-a a koło Sachs koszt duży choć do tego doszła wymiana prawy dolny wahacz w przednik kole poduszki pod skrzynią olej w skrzyni bo nie wiem kiedy ostatnio był wymieniany a 325 tyś. km to sporo.

 

Niestety koszt był spory ale jak się przejechałem nim po naprawie to od razu mi się humor poprawił, odniosłem wrażenie że to inne auto. Zostało mi w nim jeszcze sprawdzić małe ubytki płynu chłodniczego i czasami spore ubytki oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tydzień temu mój teścio robił sprzęgło w swoim golfie 1.9tdi z 2006 roku,wymieniał koło dwumasowe,tarczę,docisk i łożysko dociskowe auto było po przebiegu 198tkm (jeżdzi na taxi) koszt całości 2700 zł z robotą .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK robi zamiennik 2masu na 1mas dla slabszych silnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności