Skocz do zawartości
Gość misku

Gaz do B6 2,0 FSI i TFSI .

Rekomendowane odpowiedzi

Zagazować bez problemów to się da na tą chwilę tylko 1.6 w B6. Fsi czyli wolnossący bez turbo. Interesowałem się kiedyś tematem gazu w tfsi i na kilku forach opinie były pozytywne, tylko montaż odbywał się w Białymstoku. Porównując spalanie fsi a tdi warto też porównać dynamikę obu silników. W benzynie jak mu depniesz to też będzie wir w baku. Wiele osób narzeka na turbiny ale mając auto z turbo to jest radość z jazdy. Ja na Twoim miejscu szukałbym b6 z lat 05-06 z prostym silnikiem 1.9 105km o oznaczeniu bkc. Jeśli mocy będzie mało to zawsze można go podkręcić do ~135km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Edytowane przez wicherek1989
nieaktualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W najbliższym czasie chcę założyć instalację gazową do B6 2.0 FSI. Widziałem, że jedną z najpopularniejszych instalacji do tych silników jest stag400. We wcześniejszym samochodzie renault laguna miałem instalacje stag4 jeżdżę na niej 4 lata i praktycznie bez zarzutów. Wiem, że FSI to inna bajka, proszę o opinie ewentualnie poradę jaką instalację zastosować.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Acha i jeszcze jedno czy prawdą jest, że te instalacje oprócz spalania gazu spalają ok 1,5-2l benzyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze jedno czy prawdą jest, że te instalacje oprócz spalania gazu spalają ok 1,5-2l benzyny?

 

Tak, prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że instalację założę jeszcze przed końcem roku. Z moich wyliczeń wynika, że oszczędność na gazie wynosi ok 20 zł. na 100 km., czyli instalacja w moim przypadku zwróci się za 2 lata :blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A doliczałeś koszt spalonej benzyny na 100 km? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak policzyłem to 20 zł jest z uwzględnieniem benzyny :kawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne mi wychodzi 9.2 zł (8x 4.8) - (2 x 4.8 + 8*2.45), ale każdy liczy sam swoją kasę.

Edytowane przez lopezpb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czy jeździ się po mieście czy w trasie. Tak czy siak opłaca się założyć, chociaż niektórzy twierdzą, że nie należy poprawiać fabryki.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam pytanie, czy po założeniu instalacji komputer będzie pokazywał nadal spalanie paliwa, czy można to podłączyć pod gaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz to podziel się opiniami po przejechaniu kilku tys km :)

 

A co do pokazywania, to moim zdaniem będzie pokazywało na komputerze dane z "sufitu". Tak miałem w poprzednich autach z lpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że założę może jeszcze przed Świętami, dam znać jak będzie się sprawowała instalacja.

Szkoda, że nie będzie chwilowego i średniego spalania :dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie będzie chwilowego i średniego spalania
Bedzie, ale nie odzwierciedlone w 100% ;)

Pojezdzisz, poobserwujesz wskazania to wtedy bedziesz wiedzial co komp pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STAG 400 DPI jest idealnym rozwiązaniem za nie duże pieniądze, silnik pracuje cały czas na dwóch paliwach spala około 20 % benzyny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STAG 400 DPI jest idealnym rozwiązaniem za nie duże pieniądze, silnik pracuje cały czas na dwóch paliwach spala około 20 % benzyny .

 

20% to raczej dużo, z tego co wiem to właśnie niestety wtryski muszą być chłodzone paliwem, co za tym idzie niestety dopala benzynę przez to koszty są większe :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że założę może jeszcze przed Świętami, dam znać jak będzie się sprawowała instalacja.

Szkoda, że nie będzie chwilowego i średniego spalania :dodupy

 

A może jednak będzie jak założysz taki licznik jak na poniższej fotce (wersja paska z fabryczną instalacją gazową, pokazuje pojemnosci obu zbiorników, na gaz z lewej i na benzynę z prawej) + spalanie, zasięg itp na komputerze.....

tylko chyba jeszcze jakiś sterownik może być potrzebny............

IMG_0770.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luckyluke, z ciekawości zapytam jaki jest koszt założenia takiej instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szkoda, że nie będzie chwilowego i średniego spalania :dodupy

Przecież komputer benzyny cały czas będzie pracował. Komputer gazu jest jakby za nim i tylko dopasowuje czasy wtrysków LPG i zmniejsza czasy benzyny, ale ciągle wg komputera benzyny. Dobrze wyregulowana instalka to taka, kiedy fabrycznemu komputerowi benzyny wszystko jedno na czym pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luckyluke, z ciekawości zapytam jaki jest koszt założenia takiej instalacji?

 

Koszt to ok. 3500-6000, zależy ile jest cylindrów (od 4-8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry kolega, który mieszka w Niemczech mówił mi dzisiaj, że jego sąsiad ma na sprzedaż Passata B6 CC 2.0 w benzynie (2009 rok) z sekwencyjną instalacją LPG (150 tyś przebiegu). Czy warto brać auto z tym silnikiem w gazie? Nie wpływa to na trwałość silnika i ewentualne problemy w użytkowaniu auta (dziwne błędy, ,migające kontrolki silnika, szarpanie itp)?

Czy te niemiecka instalacje da sie serwisowac w PL?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie instalacje da się serwisować u odpowiednich fachowców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności