Skocz do zawartości
Gość misku

Gaz do B6 2,0 FSI i TFSI .

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misku

Witam, zawitałem do tego forum, ponieważ w najbliższym okresie zamierzam przyłączyć się do grona właścicieli VW Passata. Zastanawiam się nad kupnem modelu B6 (3C) wersja highline z silnikiem 2.0 TFSI (200 KM).

 

Ostatnio zwróciłem także uwagę na nowy rodzaj instalacji gazowych LPG. V generacja, wtrysk gazu w fazie ciekłej. Wiecej na http://www.gieldasamochodowa.com/article/view.asp?path=gs%5C817&file=kg_146.xml. Chciałem zapytać czy w ogóle ktoś miał styczność z tego typu instalacją ? Czy warto wydać 8000 pln (z montazem) za taką instalację ?

 

Wg mnie rysuje się to jako lepsza alternatywa dla 2.0 diesela (170 KM), który mniej pali, ale kosztuje ok 6500 pln więcej, ma mniejszą moc i ... głośniej chodzi. Chciałbym również zwrócić uwagę na fakt, że elastyczność silnika TFSI jest większa niż zwykłego FSI i porównywalna z TDI: 280 momentu przy obr. 1800-5000, podczas gdy TDI 350 Nm/ 1750-2500 obrotów. Więc jest równie elastyczny jak TDI.

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie zarówno na temat silników do tego Passata jak i samych uwag co do tego samochodu. Mam też dylemat co dokupić z wyposażenia dodatkowego ? Co się przydaje, co wyraźnie poprawia komfort jazdy, a co jest tylką zabawką ?

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mi to też mowili ;) Ale jest w tym troche racji.. kupywać auto za taka kase i zakładać gaz... to po co kupywać takie drogie auto ;) hihi ;) no ale wracajac do tematu.. to tak na dobra sprawe ta V gen gazu ponoć chodzi lepiej niż benzyna.. ale bedziesz musiał ja w salonie odrazu zalozyc.. bo inaczej gwarancje stracisz... 2.0 i 200KM w takiej budzie to bedzie pieknie śmigać ;) chociaż już te TDI 170KM też pieknie smiga :) no i pamietaj że 2.0 skopci ci z 11-12l a ten TDI by skopcił ci z 7 ;) No i mam prosty przykład o elastyczności moj 125KM benzynka i RAMY 110KM diselek on w trasie leciał przedemna ciagle na 5.. a ja musiałem na 4 wachlować zeby tira wyprzedzić ..

 

co do wyposazenia:

climatronic,

podgrzewane siedzenia,

tempomat,

komp,

mi by sie jeszcze przydały el regolowane fotele ;) bo lubie sobie w trasie jeździć inaczej w miescie inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misku

Dziekuje za odpowiedz.

 

Mysle, ze ten gaz sie oplaca. Brak utraty mocy oraz inne zalety wyraznie przemawiaja za tym zeby go zamontowac. Zaporowa jest tylko cena, ale koszty powinny sie zwrocic po ok 50000 km.

 

Dziekuje, za zwrocenie uwagi na gwarancje. Trzeba sie dopytac czy w salonie w ogole o czyms takim jak LPI slyszeli.

 

A jesli chodzi o benzyne bez turbo, to jest znacznie mniej elastyczna niz turbo. Dla porownania obecny 2.0 FSI (150KM) osiaga maksymalna moment 200 Nm przy 3500 obrotow podczas gdy TFSI 280 w przedziale 1800-5000.

 

Wyposazenie: climatronic, tempomat i komp w highline sa w standardzie. Czy tak bardzo sie przydaja te podgrzewane siedzenia ? Nad el fotelami z pamiecia tez powaznie sie zastanawiam. Tym bardziej ze z auta czesto bedzie korzystalo 2 kierowcow znacznie rozniacych sie wzrostem. Slyszalem tez niezbyt ciekawe opinie na temat swiatel. Czy warto zainwestowac w bixenony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemeku

Wyposazenie: climatronic, tempomat i komp w highline sa w standardzie. Czy tak bardzo sie przydaja te podgrzewane siedzenia ? Nad el fotelami z pamiecia tez powaznie sie zastanawiam. Tym bardziej ze z auta czesto bedzie korzystalo 2 kierowcow znacznie rozniacych sie wzrostem. Slyszalem tez niezbyt ciekawe opinie na temat swiatel. Czy warto zainwestowac w bixenony ?

 

ja z tempomatu praktycznie nie korzystam, podgrzewane fotele mi akurat tez nie sa potrzebne, natomiast elektryczne z pamiecia bylyby u mnie ql, bo tez korzytsaja 2 osoby, climatronic - dla mnie podstawa jezeli chodzi o komfort podrozy, natomisat xenony ze spryskiwaczami REWELACJA, mam uzywam ;-), polecam, zawsze wszystko widac, nie musisz myc co chwile lamp, szczegolnie zima, jesien, o bezpieczenistwie nie wspomne, komfort jazdy noca..., roznica jest zasadnicza w porownaniu do zwyklych - ja bym bral ale to oczywiscie kwestia kasy...

 

pozdro

przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misku ja powiem ci tak ;) Ja mam podgrzewane i bez nich nie widział bym jazdy.. ale moze temu ze ja zmarzlak jestem ;) Zima jak byly wielkie mroziki zanim mi sie auto rozgrzalo do temp 21-23 stopni ( mowie o środku ) to dawno dawno temu było juz mi ciepło w pipke i plecki :) a to podstawa ;) I ogolnie sie dla mnie dobrze jeździ z takim ustrojstwem :)

 

Co do bixenonow to świeca rewelka :) co prawda w pasku nie widziałem ale w fordzie mondeo i jestem całkowicie ZA :)

 

co do foteli z pamiecia to jak masz 2 kierowcow to nie masz sie nad czym zastanawiać po prostu BRAĆ :) bo w pasku dosyć cieńko ustawić dobrze fotel ;) ( przynajmniej w B5 tak jest.. ) trzeba jeździć jeździć ... żeby wkońcu załapac wygodna pozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

nie wiem ktory zaklad podejmie sie montrzu gazu (nawet Vgr) do silnika z wytryskiem bezposrednim. z tego co wiem do carizmy GDI nie da sie zamontowac gazu wiec pewnie to samo z FSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misku

Odnosnie gazu do GDI....czy aby na pewno ? :)

MITSUBISHI CARISMA 1.8i GDI 92kW

 

A oto link z lista samochodow, do ktorych sterowniki do zarzadzania systemem LPI zostaly juz przez Vialle zrobione.

 

http://www.autonagaz.com.pl/b.php?menu=1&m=1_5&vialle=2#upperv

 

Nie tylko Carisma GDI tam figuruje ale takze SPACESTAR I SPACEWAGON. Niestety nie ma tam volkswagenow w ogole. Napisalem jednak do nich maila i moze sie odezwa. Jak dostane odpowiedz, dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Przepraszam, że sie tu wtrącę ale wg. mojej oceny zakup auta za cenę około 150 tysięcy złotych i ścibienie na benzynę i tym samym zakładanie instalacji gazowej to wg. mnie najczystrza odmiana głupoty !!! Skoro stać kogoś na wózek za taką kasę to i na najwyższej jakości paliwo go będzie stać. Czyż nie??? A może sie mylę ?

 

Również wg. mojej oceny Passat TDI-PD170 będzie jeździł o wiele wiele lepiej niż 200KM z benzyny i to bez dwóch zdań.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misku

Pytanie brzmi "po co wydawac na benzyne, jesli mozna z tymi samymi parametrami jezdzic na tanszym paliwie ?" Dla mnie to nie glupota, ale zwykla inwestycja, ktora ma sie zwrocic. Jesli nie lubisz oszczedzac, to juz indywidualna sprawa. Ale wg mnie ludzie bogaca sie wlasnie poprzez oszczedzanie (czyt. rozwazne zwracajace sie inwestycje).

 

Poza tym sama ekonomia definiuje racjonalne zachowanie jako maksymalizowanie zysku lub minimalizowanie strat. Poza tym jest wiele rodzajow instalacji gazowych przeznaczonych do aut 3 lub 4 razy drozszych niz passat. A skoro istnieja to znaczy ze jest na nie popyt, a skoro jest popyt, to znaczy ze istnieje duza ilosc "glupich" osob, ktorzy kupuja takie instalacje do volvo czy mercedesow. Nie widze powodu, dla ktorego mam placic wiecej za cos, co ma dla mnie jednakowa uzytecznosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Pytanie brzmi "po co wydawac na benzyne, jesli mozna z tymi samymi parametrami jezdzic na tanszym paliwie ?" Dla mnie to nie glupota, ale zwykla inwestycja, ktora ma sie zwrocic. Jesli nie lubisz oszczedzac, to juz indywidualna sprawa. Ale wg mnie ludzie bogaca sie wlasnie poprzez oszczedzanie (czyt. rozwazne zwracajace sie inwestycje).

 

Poza tym sama ekonomia definiuje racjonalne zachowanie jako maksymalizowanie zysku lub minimalizowanie strat. Poza tym jest wiele rodzajow instalacji gazowych przeznaczonych do aut 3 lub 4 razy drozszych niz passat. A skoro istnieja to znaczy ze jest na nie popyt, a skoro jest popyt, to znaczy ze istnieje duza ilosc "glupich" osob, ktorzy kupuja takie instalacje do volvo czy mercedesow. Nie widze powodu, dla ktorego mam placic wiecej za cos, co ma dla mnie jednakowa uzytecznosc.

 

całkowicise się z tym zgadzam. widzieliście może kiedyś fotki porsche cayenne z instalacją gazowa?? (a może to był tuareg) - jak dla mnie to nic dziwnego - skoro można oszczędzać to dlaczegoby tego nie zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie pierwsze 2.0 TFSI na forum - licze na to, ze w razie zakupu pochwalisz sie fotkami, a moze i nawet wpadniesz na spot? :)

Teraz odnosnie postu - trudno mi byc obiektywnym, jestem zdecydowanym przeciwnikiem instalacji gazowej. Dla sceptykow - tak, mialem samochod z instalacja gazowa i byl to nieprzerwany lancuch problemow. Nie probuje jednak przekonac sila innych do mojego zdania, kazdy ma prawo do wlasnego.

Pierwsza rzecz, nad ktora bym sie zastanowil to gwarancja - wszak kupujemy nowy samochod, ktorego bolaczki nie zostaly jeszcze do konca ujawnione. Glupio by bylo stracic prawo do darmowej naprawy fabrycznych bledow z tego powodu, ze zamontowalismy nieautoryzowana instalacje w nieautoryzowanym punkcie. Od tego bym zaczal - dowiedziec sie, czy jest mozliwosc instalacji LPG przy zachowaniu gwarancji. Jesli nie - na tym bym zakonczyl rozmyslanie w tym kierunku. (cos mi sie wydaje, ze VW nie bedzie autoryzowal instalacji LPG do doladowanych silnikow - nie znam firmy, ktora sie na to zgadza. To nie jest wolnossacy silnik, nie ma tak latwo.)

Druga rzecz to jakosc wykonania uslugi. Silniki 2.0 TFSI to nowosc na rynku. Szkoda by bylo, gdyby firma "uczyla sie" na twoim przykladzie instalacji sekwencji do tego silnika. Ja wiem, ze w kraju obowiazuje sprawiedliwosc i wszelkich praw mozemy dochodzic przed sadem ale chyba nie po to kupujemy nowy samochod za ladna gotowke by nastepnie miec mnostwo problemow i sadzic sie z warsztatem. Jasne, ze gazownik potwierdzi mozliwosc montazu instalacji LPG ale pytanie, czy naprawde zrobi to profesjonalnie. Zarobic chce kazdy, gorzej z poniesieniem odpowiedzialnosci.

Trzecia sprawa, ze jakos trudno mi zrozumiec zakup takiego samochodu i przymus montowania instalacji gazowej ze wzgledu na wysokie koszta utrzymania. Nie zrozum mnie zle, nie zamierzam patrzec ci do portfela, to sa twoje pieniadze. Moge mowic tylko za siebie i dodam, ze ja bym sie nigdy nie zdecydowal na montaz instalacji w tym silniku. Raz, ze nie slyszalem jeszcze o gazowaniu doladowanego 2.0 a nie zamierzam byc krolikiem doswiadczalnym a dwa, ze nawet do swojego silnika nie zalozylem gazu mimo, ze koszta eksploatacji bylyby nizsze. Po prostu cenie sobie bezawaryjnosc i osiagi (mam chipa) a wiem, ze producent nie przewidzial zasilania silnika gazem.

Co do wyposazenia - ksenony obowiazkowo. Tu nie chodzi o lans i szpan, tu chodzi o bezpieczenstwo na drodze. Im wiecej widzisz tym wczesniej mozesz zareagowac. Ja bym sie nie zastanawial - ksenony obowiazkowo. Ogrzewanie siedzen niekoniecznie, to tylko dla wygodnych. Jezdzilem samochodem z podgrzewanymi fotelami i nie powiem, milo sie wsiadalo w zime do samochodu, ale nie potraktowalbym tego jako przymus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

Witam,byłbym ostrożny co do tego gazu w 2.0 TFSI nie ze względu na turbo,tylko na rodzaj wtrysku benzyny bezpośrednio do komory spalania.Gazownicy Ci tego nie zrobią dobrze w tym silniku,poczytaj na ich stronach o instalacjach gazowych sami piszą,że dysze w kolektorze muszą być umiejscowione w ściśle określonym miejscu,czyli w tym silniku w głowicy(wtrysk bezpośrednio do komory spalania).Rodzaj zasilania w tym silniku bardzo przypomina diesla,silnik sasysa samo powietrze paliwo jest wtryśnięte w komorze spalania,a jak ci założą tą instalke to silnik będzie dostawał już mieszanke paliwowo-powietrzną(sorki gazowo-powietrzną)przypuszczam,że komora spalania nie jest przystosowana do tego za dobrze,może sie myle ale wydaje mi sie,że ten gaz spiepszy ten silnik,zresztą szkoda wiercić dziury w nowym aucie :610: .

Podgrzewane siedzenia jak najbardziej polecam,ksenony też super sprawa.

Jeżeli chcesz oszczędzać kup diesla,zawsze można go za czipować też niezlie pomyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Również wg. mojej oceny Passat TDI-PD170 będzie jeździł o wiele wiele lepiej niż 200KM z benzyny i to bez dwóch zdań.

 

 

okrutnie sie mylisz. jedziles kiedykolwiek jakim 3.0 V6 lub doladowana benzyna 2.0 R4 ?

 

mialem okazje byc pasazerem golfa V GTI - zaden diesel o pojmosci do 2L nawet chipem nie da mu rady - auto zapina jak glupie a do tego calkiem przyjemnie brzmi jak na tylko R4 i ma mega duzy zakres uzytecznych obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Odnosnie gazu do GDI....czy aby na pewno ? :)

MITSUBISHI CARISMA 1.8i GDI 92kW

 

A oto link z lista samochodow, do ktorych sterowniki do zarzadzania systemem LPI zostaly juz przez Vialle zrobione.

 

http://www.autonagaz.com.pl/b.php?menu=1&m=1_5&vialle=2#upperv

 

 

 

 

Nie tylko Carisma GDI tam figuruje ale takze SPACESTAR I SPACEWAGON. Niestety nie ma tam volkswagenow w ogole. Napisalem jednak do nich maila i moze sie odezwa. Jak dostane odpowiedz, dam znac.

 

 

racja - tu mnie zdziwiles ztym GDI :609:

 

ale mimo to nie oddalbym swojego samochodu tam aby sie uczyli na nim zakaldac instali do auta VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
jedziles kiedykolwiek jakim 3.0 V6 lub doladowana benzyna 2.0 R4 ?

 

Owszem jeździłem kiedyś podobnym. Przez kilka miesięcy byłem posiadaczem amerykańskiego Forda Crown Victoria z silnikiem 4,2 V8 Nie myśl, że wszysy zaczynali od 126p :641:

Nawet późniejsze konstrukcje serii Northstar nie dawały takiej radośc z jazdy jak obecne nowe konstrukcje TDI

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Owszem jeździłem kiedyś podobnym. Przez kilka miesięcy byłem posiadaczem amerykańskiego Forda Crown Victoria z silnikiem 4,2 V8 Nie myśl, że wszysy zaczynali od 126p

Nawet późniejsze konstrukcje serii Northstar nie dawały takiej radośc z jazdy jak obecne nowe konstrukcje TDI

 

nie no teraz to dowaliles. porownijesz PRZYJEMNOSC z jazdy V8 do R4 tdi :576:

 

co tu porownywac...?

 

 

nie, dla nie to jest bez komentarza - szkoda gadac. :599:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Crown Victoria to raptem 213KM z V8 a to troche mało jak na blisko 2300kg i automatic.

Konstrukcje sprzed lat bo mój Ford to był rocznik 1989 niczym wielkim nie zachwycały. Cóż z tego, że były silnik V8 jak nie było tego wcale czuć. Auto przyśpieszało do setki w jakieś 11-12 sekund i jechało maksymalnie 190km. Moje obecne auto w R4 TDI potrafi to samo a nawet troche więcej.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

a dzwiek?

 

 

przejedz sie czym lzejszym i nie musi miec V8 starczy V6 moze byc nawet z automatem byle sterowanym juz elektronicznie np z wymuszonym trybem SPORT

 

 

na szczescie zyjemy w demokratycznym kraju i kazdy moze jezdzic czym chce i co lubi :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
a dzwiek?

 

Nawet nie to :) Jedynie co miło po nim wspominam to to, że można było na pracującym silniku postawić ołówek i ten nie spał :)

 

Dzwięk był OK ale im lepszy był tym czułem jak mi portfel sie z kieszeni wyrywa.

Teraz też dźwiek mam miły dla mego ucha a i to drugie też jest przyjemne :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlooo

Mam Passata 2.0T od 1,5 miesiąca, wersja Highline Tiptronic

 

Jak dla mnie autko jest super, z dosdatkowego wyposażenia polecam Ci:

 

-światła ksenonowe z doświetlaniem zakrętów (doświetlają również boczną

drogę i pobocze przy małej prędkości i skręconej kierownicy lub

włączonym kierunkowskazie)

-zestaw bluetooth,rewelacja masz wszystko na komputerze pomiędzy

zegarami(smsy, książka tel, widzisz kto dzwoni), super słychać przez

wszystkie głośniki i klawiaturka jest na kokpicie

 

 

-fotele z pamięcią (jak auto używają dwie osoby to można przypisać

ustawienia fotela i lusterek do różnych kluczyków i samo się ustawia

po otwarciu samochodu)

 

-Ja mam radio z systemem Volkswagen sound i naprawdę nieźle gra,

warto zapłacić

 

-mam ogrzewanie postojowe, ale jak ktoś ma garaż to się można bez tego

obejść, ale jak nie masz to przy -15 wchodzisz do ciepłego samochodu i silnik też zagrzany (można prawie od razu jechać pełną parą)

 

-jak masz dzieci to warto zapłacić za zintegrowane foteliki, albo

jeden fotelik, są bardzo wygodne dla dzieci, a rozkłada się je jedną

ręką w sekunde.

 

 

Wnętrze auta ze standardową tapicerką w wersji Highline

robi super wrażenie, fotele są naprawdę wygodne i dobrze

wyprofilowane.

silnik to cudo 200KM wystarcza do bardzo dynamicznej jazdy, ja mam

automat, jest wygodny a przyspieszenie gorsze tylko o 0,1 s od manuala.

Jeszcze spalanie..., nie licz że auto spali mniej niż 12l, mi pali 12,5 l

średno (w wiekszości po mieście)przy normalnej jeździe, ale jak masz

ciężką nogę to pewnie się w 15 nie zmieścisz. Na trasie ok 9-10l.

 

 

Z gazem nie zastanawiałem się, ja napewno nie założe. Jak bym naprawdę dużo jeździł

to kupiłbym diesla (dla oszczędności), ale już mi sie diesle znudziły

to nie to samo co turbo benzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności