Skocz do zawartości
Viciu

Pompa wodna b5 oraz lampy ringi black do mojego paska...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanko mam. Mianowicie Szykuje mi się wymiana rozrządu. Cennik podany przez mechanika:

1. Rozrząd kompletny 380zł. 2. Pompa wody 115zł z oddaniem starej ... i czy to jest dobre rozwiązanie? Czy powinienem wziąść ją? Co za pompe mi wtedy wstawi? czy z tej racji cena pompy co chce mi wstawić jest już po jakimś rabacie czy jak to działa?

A i ostatnie pytanie. Chce wymienić lampy przód i chciałbym kupić ringi czarne które są dostępne na allegro w cenach 500-600zł. Na co zwracać uwagę przy kupnie i czy ktoś ma podobne żeby powiedzieć na ich temat coś tzn. jakość i trwalość, warto kupić czy nie.

Z góry dzięki Pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam pytanko mam. Mianowicie Szykuje mi się wymiana rozrządu. Cennik podany przez mechanika:

1. Rozrząd kompletny 380zł. 2. Pompa wody 115zł z oddaniem starej ... i czy to jest dobre rozwiązanie? Czy powinienem wziąść ją? Co za pompe mi wtedy wstawi? czy z tej racji cena pompy co chce mi wstawić jest już po jakimś rabacie czy jak to działa?

A i ostatnie pytanie. Chce wymienić lampy przód i chciałbym kupić ringi czarne które są dostępne na allegro w cenach 500-600zł. Na co zwracać uwagę przy kupnie i czy ktoś ma podobne żeby powiedzieć na ich temat coś tzn. jakość i trwalość, warto kupić czy nie.

Z góry dzięki Pozdro;)

 

Ja po dobrych znizkach za pompe zaplacilem 190 zl firmy SKF do mojego pasika. Wiec ciezko powiedziec moim zdaniem albo to jakis shit :-) albo cos uzywanego bo on i tak wie ze nie jestes w stanie sprawdzic ppompy przy odbiorze auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jak cena jest pod warunkiem oddania starej pompy, to wcale ci jej nie wymieni. Nie odda ci starej to równie dobrze może jej poprostu nie ruszać z silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, ja tez sie zastanawialem czy to dobry pomysl z ta wymiana lamp... musisz miec te ringi? nie lepiej zainwestowac w jakis xenon? np hella... za 500-600zl to takie zwyklaki te lampy i w kiepskim wykonaniu. made in taiwan bymale raczki 5-latka... ja sobie odpuscilem temat. pasek i bez nich ma ladna mordke... :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jak cena jest pod warunkiem oddania starej pompy, to wcale ci jej nie wymieni. Nie odda ci starej to równie dobrze może jej poprostu nie ruszać z silnika.

 

Tez tak moze byc a pompa lepiej zeby byla wymieniona na nowa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że zażądam gwarancji na tą nową pompe i tyle... A co do lamp. Chce zmienić bo odbłyśnik mam rozwalony w lewej lampie i wogóle troche zmatowiałe są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość REMO.

dołacze sie do tematu bo to przerabiałem w zeszłym tygodniu ,robiłem uszczelke pod głowicą a że passacik ma przejechane 167 tys to mechanik zaproponował mi wymiane od razu rozrzadu łącznie z pompą ale , stare czesci były spakowane w bagażniku a na nowe to ja dostałem rachunek i gwarancje a tak wogóle to miałem pewnego mechanika który mi to robił zbeg okolicznosci był taki że akurat podeszłem do niego to był w trakcie wymiany rozrządu i pompy, u ciebie jest bardzo zastanawiajace to że musisz zdac starą pompe a dlaczego? po co ???? jakis to chyba ma cel ( jego osobisty ) zmień tego mechanika bo ten to chyba cie próbuje przekrecic !!! a co do gwarancji pompy to niech on ci da paragon czy rachunek ze sklepu czy gdzie on tam bedzie kupował na tą pompe dowód zakupu warto mieć przy ewentualnej reklamacji i nie daj sie zbyc jakimiś tanimi tekstami pt" bez rachunu bedzie taniej " wydaj mi sie że przy wymianie rożrządu i pompy płynu 100 czy 200i złotych to nie jest tak duzo bo to sie robi na 70 tys kilometrów i zapewne tobie tak jak każdemu chodzi żeby mieć to zrobione dobrze i pewnie a ten pan u którego zamierzasz to robić racej tego nie gwarantuje !!! co do lamp sie nie wypowiadam ja mam jeszcze orginalne dobrze ustawione żarówki 30%światła więcej (narva) świecą bardzo dobrze .

Edytowane przez REMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego co do rozrządu to powinieneś mieć gwarancje na te 60-70 tyś km, od momentu wymiany, tą gwarancje daje warsztat który to robi i jak ci sie coś stanie z którymś z elementów rozrządu to oni biorą za to odpowiedzialność(w moich okolicach tak jest) dla pewności weź potwierdzenie wymiany na piśmie z datą i pieczątką warsztatu i nie zapomnij spisać km. Osobiście dla ciekawostki podam że jak u ojca w b6 2,0 tdi padł nam rzegub zewnętrzny mechanik zamówił w serwisie kosztował około 800zł i kiedy oddaliśmy stary zwrócili nam około 300zł tak też może być z tą pompą i z tąd taka cena i mechanior może być uczciwym człowiekiem bo wspomniał o tym że jest taka opcja. Na koniec dodam że można zdjąć górną odłonę paska i po robocie w 5 min sprawdzić czy pompa jest nowa napewno bedzie widac że coś sie świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście kiedyś panowie o częściach regenerowanych? Starą część trzeba zdać, później posłuży ona jako baza do regeneracji i ktoś inny ją kupi, zdając swoją zużytą. Wszystkie elementy podlegające zużyciu zostają wymienione, stary pozostaje tylko rdzeń (obudowa).

Mimo że firmy sprzedające regenerowane elementy informują, że są one nie gorsze od nowych, osobiście nie zdecydowałbym się na ich zakup. Mimo że różnica w cenie jest znaczna. Ot, taka moja mentalność.

Więc Viciu, Twój mechanik nie chce Cię zrobić w konia, tylko proponuje tańszą, regenerowaną część. Szkoda tylko że nie poinformował Cię o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Jutro się udaje do niego i pogadam na ten temat jeszcze. A co do lamp to na ksenony moje finanse nie pozwalają a te ringi w miare cenowo stoją. Odbłyśnik w jednej lampie mi lata dlatego chce zakupić. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Gates - 630PLN, pompa wody SKF - 220PLN

 

tyle za oryginalny kompletny rozrząd chce kolega maciejek z naszego forum więc podejrzewam że twój jest troche gorszej jakości a na tym to nie można oszczędzać chyba że twój mechanik ma dobre rabaty to zwracam honor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema, ja tez sie zastanawialem czy to dobry pomysl z ta wymiana lamp... musisz miec te ringi? nie lepiej zainwestowac w jakis xenon? np hella... za 500-600zl to takie zwyklaki te lampy i w kiepskim wykonaniu. made in taiwan bymale raczki 5-latka... ja sobie odpuscilem temat. pasek i bez nich ma ladna mordke... :)

pozdrawiam

 

Aj tam gadasz głupoty:D Made in Taiwan nie jest taki zły:D Ja mam od pół roku i nie narzekam, świecą podobnie jak oryginały, ani lepiej ani gorzej a poza tym można do nich jakiegoś HIDa włożyć. Lepiej byś się pokazał na spocie jutro:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość reven2

z tą gwarancją to pięknie dają jak wszystko jest OK ale jak coś będzie nie tak to będzie ciężko !! wiem cos na ten temat bo przez moją "firmę" przewija sie od czasu do czasu pozew w takich sprawach. na taką gwarancje to lepiej patrzeć z przymrożeniem oka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie: Ja kilka dni temu kupiłem na allegro czarne ringi angel eyes f-my SONAR produkcji tajwańskiej. Podchodziłem do tego ostrożnie ale posiadają E11 (cokolwiek to znaczy :)) są niezłej jakości, pasują bez problemów do paska i co najważniejsze świecą naprawde dobrze. Widać co prawda po prawej stronie lekkie podłużne cienie niedoświetlenia jednak są to bardzo nikłe niedomagania - nie przeszkadzają ani nie stwarzają zagrożenia. Rozłożenie światła równomierność plamy światła w oryginałach jest lepsza natomiast zamienniki wygrywają jasnością. BDB widać granicę snopu bez żadnych problemów można je ustawić na stacji diagnostyki świecą bardzo dobrze. Ja miałem już nieco zszarzałe lampy więc po wymianie niebo a ziemia no i wygląd... Zobaczymy jak trwałość diod led w ringach. Zarówki H1 bdb. Odradzam HID bo stukniesz kogoś albo KTOŚ W CIEBIE I ZAWSZE TWOJA WINA!!!! Tak orzeka policja w takich sytuacjach. A jak porównywałem ksenon HID a H1 to właściwie różnica żadna. Jeśli już ksenon to komplet helli: reflektor, żarniki, ukł elektryczne i poziomowanie. Atest na cały komplet a nie na poszególne części. Przegląd i wtedy z czystym sumieniem można jeździć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności