Skocz do zawartości
jago86

problem z odpaleniem- immo nie chce sie wyłączyć Audi A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow.

 

problem nie dotyczy passata lecz Audi- jak mniemam konstrukcja niemalze identyczna

 

Ostatnio zafundowalem sobie maly projekt. tj. kupilem sobie Audi A4 1.8T (AEB) z pazdziernika 1996 jako projekt zeby sie czym zajac. Projekt poniewaz byla woda w srodu i immobilizer nie che sie wylaczyc.

Wiec traz tak, problem wody mam juz za soba podloga zdemontowana przyczyna zlikwidowana i sie teraz suszy teraz zostalo mi odpalenie samochodu.

po podpieciu samochodu do VAG'a yskoczyl mi ten błąd:

01177- bład komunikacji między immo a kompem (z tego co pamietam low signal intermitent.........)

przeszukujac internet znalazlem kilka rozwiazan ktore nie zadzialaly tj:

- przeczyscilem styk przy cewce;

- przelutowalem wtyczke przy immo ( w audi jest to osobna plytka pod deska rozdzielcza);

- ekranowalem kabel ktory biegnie od cewki do immo folia aluminiowa;

powyzsze kroki niestety nie rozwiazaly problemu.

czytajac wiele postow na kilku forach internetowych dowiedzialem sie ze trzeba zadoptowac klucze jeszcze raz do czego wymagany jest PIN ktorego nie posiadam niestety, idac dalej tym tropem wyczytale ze VAG Tacho jest w stanie odczytac PIN przegladajac ebay znalazlem kilka kabli do tego tylko nie jestem pewien czy sie nadaja :http://shop.ebay.co.uk/items/__vag-tacho_W0QQQ5ftrkparmsZ72Q253A1689Q257C66Q253A2Q257C65Q253A12Q257C39Q253A1QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQ_sopZ15QQ_scZ1

szukajac rozwiazania natknelem sie tez na emulator immo ktory rzekomo zalatwia ten problem:http://www.topkodas.lt/images/products/IMMO_EN.pdf

ale tez nie jestem pewien czy mi sie to oplaca poniewaz samochod chce zrobic i sprzedac.

aaa wlasnie znalazlem jeszcze jedna rzecz program pt. Immokiler:http://www.tek-tronics.co.uk/product_info.php?products_id=56

odnosnie tego ustrojstwa to wiem tylko ze potrzebuje programator do odrzytywania i zapisywania epromu.

reasumujac jestem zdezorientowany i juz sam nie wiem co z czym sie je

Pozdrawiam i czekam na wskazowki

Jago86:confused:

 

no to tak: poczytalem sobie trche na temat programu immokiller i postanowilem dac mu szanse, jak narazie jestem na etapie budowania programatora i czekam na nowe kosci eeprom zeby je zaprogramowac i sie zanosi na to zze to zalatwi sprawe, jak zda egzamin to wstawie opis...........

Edytowane przez jago86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kluczyku napewno masz transponder??? Pytanie prozaiczne ale różnie bywa. Moim zdaniem łatwiej by Ci było podjechać do kogoś i odczytać PIN i wtedy spróbować zakodować immo. Bo w tej chwili tak naprawdę nie wiesz co masz zepsute. A po zastosowaniu tego immo killera to albo pomoże albo już wogóle nie będziesz wiedział co jest nie tak. Moja propozycja to odczyt PIN-u i kodowanie kluczy, immo ze stałym kodem transponder Megamos 13, immo w puszce. Ale wogóle mało prawdopodobne jest rozkodowanie immo.

Częste usterki w takim aucie to tak jak piszesz słaby styk przy antenie i przy puszce, czasem może być jeszcze zbyt oddalony transponder od anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge pomoc w uk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie to czekam na dostawe z e-bay wtedy wsad z immo killera pojdzie do nowej kosci i zastapi stara, jak bi bedzie "teges" to wlutuje stara kosc i bede odczytywal PIN.

a z tego co wyczytalem w histori servisowej to juz wczesniej pojawialy sie jakies bledy na immo, bede zdawal relacje na bierzaca i dziekuje za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw zczytaj stara pamiec eeprom bo beda problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że żaden ze sprzedawców Vag Tacho USB nie wspomina że odczytuje PIN jeśli najpierw immo sie rozbroi (czyt. mamy sprawny system i właściwy kluczyk)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw zczytaj stara pamiec eeprom bo beda problemy.

stara pamiec che wylutwac i jej nie dotykac- dlatego zamowilem nowe z reszta nie ja to robie tylko kumpel elektronik- mi sie za bardzo rece trzesa :630:.

imo moge wywalic poniewaz samochod ma zamontowany alarm i z 2 strony tutaj takich starych samochdow to nikt nie kradnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna immo wylaczyc po przewodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w AHU? A to ciekawe?! Możesz kolego podpowiedzieć w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mowa o passacie tylko o audi (pierwsze linijki tekstu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, moj bład. Choć chętnie poznam metode po przewodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda że żaden ze sprzedawców Vag Tacho USB nie wspomina że odczytuje PIN jeśli najpierw immo sie rozbroi (czyt. mamy sprawny system i właściwy kluczyk)...

i wlasnie tutaj jest pies pogrzebany :/

probowalem odczytac zawartosc VAg commanderem i sie nie dalo (w passacie to mi sie udalo bez problemu)

wiec teraz zostalo mi tylko odczytac pamiec z kosci bo po kablu nie da rady.

i jeszcze jedno pytanie mam tj. nie udalo mi sie odczytac pamieci ECU- chodzi o passata- dlaczego?

Pozdrawiam

jago86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytales jaką linią komunikacyjną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi ci o ustawienie - dolny prawy rog rozwija sie liste i tamjest kilka opcji can i na samym dole k-line- u mnie w passacie odczytalo mi immo i teraz mam PIN do immo ktory[wyprobowalem go pozniej przy kodowaniu kluczy normalnym Vagiem ( mam 2 kabel)], natomiast w audi nie poszlo.

wybralem K-line

wcisnolem IDENTYFICATION

po chwili wyskozylo cos w glownym oknie- tzn. ze sie polaczyl.

pozniej wcisnolem INSTRUMENT/IMMO.....

wybralem z opcji

white immo box audi a4/a6/a8

i dalem reed eeprom i nic

jezeli cos zle robi to prosil bym o jakis opis.

staralem sie wyszperac z sieci jakis opis/instrukcje ale nic nie znalazlem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi

 

A nie lepiej wyciagnac ECU silnika na stol i tam zrobic porzadek z immo ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej wyciagnac ECU silnika na stol i tam zrobic porzadek z immo ?

jezeli tak to jak?

powiem tak ze ecu jest wyciagniete i kosc od immo wylutowana ale za h*** nie da sie jej odczytac i nie wiem dlaczego.

mam mniejwiecej taki programator: http://cgi.ebay.co.uk/Serial-E-eprom-Bus-SPI-EEPROM-Programmer-RS232-Cable_W0QQitemZ350163608185QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_205?hash=item350163608185&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1683|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

i do tego ponyprog inne kosci 24c02 czyta i programuje ale tej nie moze odczytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa jeszcze inne opcje audi a4 (srodek listy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sa jeszcze inne opcje audi a4 (srodek listy)

czy chodzi Ci o te liste?

screen instruments-immo.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli tak to jak?

powiem tak ze ecu jest wyciagniete i kosc od immo wylutowana ale za h*** nie da sie jej odczytac i nie wiem dlaczego.

mam mniejwiecej taki programator: http://cgi.ebay.co.uk/Serial-E-eprom...3A1|240%3A1318

i do tego ponyprog inne kosci 24c02 czyta i programuje ale tej nie moze odczytac

 

hi

 

Pozostaje jeszcze zainwestowac w Xproga chyba najlepsze z najtanszych rozwiazan.Kiedys sie borykalem z podobnym problemem Willem oslawiony programator raz sobie programowal a raz nie do dzisiaj go trzymam sam nie wiem poco, wiec moze oto tu chodzi ze twoj programatorek nie lyka tej kosci i juz.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności