Skocz do zawartości
alex_id

dziwne wibracje i drżenie 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

na wstępie zaznaczę że szukałem odpowiedzi na moje pytania niestety nie bardzo można porównać znalezione przypadki takich problemów z moim więc przejdę do rzeczy. W aucie od pewnego czasu pojawił się problem wibracji/drżenia całego auta i hałasu który temu towarzyszy. Z tego co pamiętam auto stało się głośne mniej wiecej kilka dni po wymianie świec żarowych chociaż nie sądzę aby to miało jakiś związek. Początkowo miałem wrażenie że któraś świeca nie została dokręcona ale to raczej mało prawdopodobne by całe auto zaczeło drżeć przez świecę :) Drżenie występuje na wolnych obrotach jednak już zwiększenie obr do 1000 i robi sie dużo ciszej, w zakresie 1400-1600 obr pojawia się coś w rodzaju rezonansu i wtedy jest już bardzo nieprzyjemnie głośno a w okolicy 2000 obr znowu ciszej, wogóle podczas jazdy też słychać dziwne dźwięki których wcześniej nie było generalnie zrobiło się jakoś głośno. Sam już nie wiem obstawiałem tłumik ale układ wydaje się być ok. może poduszka któraś lub dwumas wrrr. Zastanawiam sie jaka może być tego przyczyna bo chciałbym to naprawić możliwie szybko, w obecnej chwili nie ma żadnej przyjemności z jazdy tym samochodem :633: Liczę na pomoc specjalistów :P

 

Poniżej link gdzie można tego posłuchać, najlepiej słychać na słuchawkach ;)

 

http://pl.youtube.com/watch?v=vYl3UJfVGmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że poduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę że poduszki

 

bardzo możliwe, znacie orientacyjne koszty ich wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na allegro jeżeli chodzi ci o oriętacyjne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze to jest tlumik drgan ta plecionka za turbawka bo u mnie jest to samo wejdz pod auto a ktos niech ci lekko dodaje gazu i spruboj przytrzymac wydech jak przestanie to plecionka do wymiany ,ja wspawalem jeszcze jedna plecionke miedzy katem a pierwszym tlumikiem i jest lepiej bo drgania w okolicach 2 tys obrotow ustaly .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę to dokładnie jeszcze w weekend, jeśli to nie to pozostanie pewnie zasilić już tylko kasę ASO :confused: Może jeszcze jakieś sugestie ?

Edytowane przez alex_id

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jakiś sposób aby jednoznacznie stwierdzić/wykluczyć uszkodzenie poduszek pod silnikiem :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę straszyć ale to może być też uszkodzone koło zamachowe dwumasowe...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myslałem ale w bezwypadkowym aucie z 2005 r. z przebiegiem 150 tys. ? :o W sumie możesz mieć rację bo i nowe się psują :o chociaż te objawy czasem nie wystepują lub bardzo minimalnie, a drżenie czuć raczej na wolnych obrotach bo po wcisnięciu w pedał w zakresie 1400-1600 obr słychać tylko taki rezonans metaliczny jakby coś "obcierało" i słychać to też przy zmianie biegów np. z 1 na 2 jak spadną na chwilę obr też chyba w zakresie jaki napisałem wyżej. Generalnie auto nie szarpie, pali normalnie moc też ok, wciśnięcie sprzęgła również niczego nie zmienia więc mam cichą nadzieję że to jednak nie dwumas :confused: Nie bylo możliwości sprawdzić tego w weekend ale w tygodniu chyba wybiorę sie już do serwisu bo drażnią mnie te dźwięki :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne "dzwieki" od silnika ;/

co ciekawe kolega tez mi mowil ze cos hlodny jest i to moze byc jakas plecionka przed katalizatorem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że to właśnie to bo koszt naprawy najniższy ;) a wymiana dwumasu to masakra bo drogo :eek:

 

P.S. widzę kolega z sąsiedztwa :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same drgania na wolnych obrotach i myślę,że tak jak fredi1 to jest tłumik drgań,bo u mnie wystarczy też podnieść obroty do około 1000 i przechodzi.Najlepiej sprawdź przytrzymując rurę od wydechu nogą.Jak przejdzie to na 100% tłumik drgań tzw."plecionka".Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolega z niedaleka :)

a pracuje jeszcze bliżej bo w płocku :D

Jutro mam wizyte u mechanika i będziemy oglądać czy to to.... :)

Jesli to to dobrze :)

Spotkałem też się z opinią że te silniki 130km poprostu są głośniejsze bo to pompowtryski... ;/ ale nie wiem jak z tym jest bo wczesniej nie mialem VW i nie miałem Diesla. Brat mój ma vectre B 2.2DTI i naprawde duuuuzo ciszej, Może ktos ma passata 130km żebym mógł porównać ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przy tym samym silniku mam dokładnie takie same objawy. Szczerze mówiąc troche do tego przywykłem, choć jest to faktycznie trochę denerwujące. W pewnych przedziałach obrotów jest takie metaliczne brzęczenie (nie wiem czy u Was też?) na które ktoś mi powiedział, że może to być coś z katalizatorem (odłamek w środku). Jednak tego wątku nie sprawdziłem.

Ale chętnie posłucham jeszcze jakiś opinii osób które to skutecznie zwalczyły.

PS: Może po prostu ten typ (AVF) tak ma...w standardzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy albo pęknięta opona wewnątrz powoduje też drgania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam też paska 130ps,2002rok 150tys przebieg.

Najpierw wystąpiły drgania,wibracje które odczuwalne były w kabinie,nierówna praca silnika wszystko na wolnych obrotach.pojechałem do 1.mechanika-wymieniłem koło dwumasowe ze sprzegłem i jeszcze gożej doszły stuki w silniku! 2.mechanik trzeci pompowtrysk-za duza dawkka paliwa - wymieniłem! włączyłem silnik niby lepiej.Jak wyjechałem na trase to jak bym jechał 90 konnym matizem!zero kopa!no i powróciły wszystkie poprzzednie objawy! Prosze pomózcie o co chodzi.Wydałem juz 3,5 tyś i nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego rozkrec obejme mocujaca tlumik srodkowy z rura od katalizatora popusc sroby i sprawdz wtedy jeski umilknie to masz do wymiany tlumik drgan przed katalizatorem albo poprosty na srodku rury za katalizatorem zaloz dodatkowa gume aby ja przytrzymala ja tak zrobilem u siebie i mam spokuj a lbo jeszcze 1 rzecz moze byc dolot do filtra powietrza taka prostokatna plaska rura jest poprostu luzna sprawdz te 2 rzeczy to napewno jakas z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to by też miało wpływ na brak mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności