Skocz do zawartości
buxi

Wykresy z hamowni do oceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Passat B5FL 2.0 TDI BGW 136KM

-turbo GT17/20

-DP 2.5'

-Cat/egr/DPF out

-Soft Daron7 - lajtowy

 

seria kuleje aż o 35Nm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ciezkie koło kompr 52/38. dlatego NM spadl , ale za to HP ponad stan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B6 DPF,

1.9 TDI BLS (zdrowy silniczek z małym przelotem)

 

Passat_B6_1_9_TDI_BLS_DPF.jpg

Edytowane przez Grucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat 1.8T AWT

Kat out,

SAI out,

O2 out,

K03-029

Wtryski BEX

Pomiar LPG

Gaz_2.jpg

Edytowane przez Grucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grucha daj większy rozmiar wykresu bo nie widać na tapatalk ;-) a kolega Łukasz skąd jest? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Panowie proszę o pomoc z moim Passatem B6 2.0 tdi 16V 140 km.

Wszystko standard oprócz stożka i Alu róże dolotowej i EGR wywalony.

Wszyscy mówią ze jest zle i sie trochę zacząłem martwić.

Soft i rolki robione w UK.

Przed było już dużo 137.3 km i 378 NM

Po sofcie jest 165.3 km i 440 NM

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie proszę o pomoc z moim Passatem B6 2.0 tdi 16V 140 km.

Wszystko standard oprócz stożka i Alu róże dolotowej i EGR wywalony.

Wszyscy mówią ze jest zle i sie trochę zacząłem martwić.

Soft i rolki robione w UK.

Przed było już dużo 137.3 km i 378 NM

Po sofcie jest 165.3 km i 440 NM

Dzięki za pomoc.

 

jak w tytule - wykres..!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Nie załadować z fona, jakaś czarna dziura gdzie stoję :(

Za chwile jak znajdę lepsze miejsce to wstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo

coś tu strasznie dziwnego...

Nm wg mnie dziwnie duży i tragicznie spada szybciej niż się podnosi, kolejna sprawa to moc która w dieslu rośnie wraz ze spadkiem momentu a tu max KM i Nm blisko siebie u dołu a potem spada... wg mnie te kreski to tragedia, ale niech się wypowie ktoś kto sam dłubie auta jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

jest ktos kto ma dobra wiedze na ten temat i moglby sie wypowiedziec :(

bo nie wiem czy dali ciala i zabije cos w aucie i czy mam szybko to zmieniac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykres nie wygląda za ciekawie... Masz czym zrobić logi dynamiczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

nie bardzo ale moze bym mogl sie pozyczyc ?

gdzie sie robi logi dynamiczne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na prostym odcinku drogi,na którym możesz na 4tym biegu zakręcić silnik powyżej 4krpm.Diagnostyka,czyli laptop z vagiem,lub innym ustrojstwem,kabelek i można logować.

Co do samego procesu "logowania",to pytaj na pw,bo są tu tacy którzy cię wyśmieją,jak się przyznasz,że nie wiesz jak się za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pytaj na pw,bo są tu tacy którzy cię wyśmieją,jak się przyznasz,że nie wiesz jak się za to zabrać.

 

wyśmiać nikt nie ma prawa, od tego jest tego typu forum żeby takich rzeczy się nauczyć, a z drugiej strony wykonanie logów dynamicznych i statycznych zostało już wielokrotnie opisane na forum....

http://forum.vw-passat.pl/threads/137372-Instrukcja-wykonania-log%C3%B3w-VAG-COM-VCDS

http://forum.vw-passat.pl/threads/10985-LOG-Pomiar-Dynamiczny-Silnika

http://forum.vw-passat.pl/threads/1019-VAG-COM-DIAGNOSTYKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie to tłumacz.

 

Pompa 11mm hybrid+moje patenty,wtryski 216 wzm regulowane u Pana Kuca na 190/340 z protokołem,a ponoć tylko bosch się sprawdzatakiego.gif,brak de 143,brak fmica,bez wałka 38e,bez hdk 248,bez kolektora ala pd,bez customowego wydechu,seryjny tip,bez gtb17,ma gta 1549v.

 

ahf  modified.jpg

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agma - i wszystko jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że cenka opadła:dance5,bo coś wyjątkowo mało tym razem z siebie wydukałeś.Tylko ty latałeś po hamowni Agmy,na majówce,o ile dobrze pamiętam :haha.Ile tam wtedy u ciebie było??

Z tego,co pamiętam,to nie dałeś wtedy złego słowa o hamowni w Agmie powiedzieć,bo cordupa wypluła ponad 160 koni,z czego połowę mocy dorzuciła hamownia.Co się stało,że tak nagle zdanie na jej temat zmieniłeś?Szok,niedowierzanie,czy może konsternacja?

Ja nawet gdyby mi dopłacali,nie wjechałbym na te rolki,bo gdybyś zobaczył wynik,doznałbyś erekcji i wytrysku.Postanowiłem ci więc tego oszczędzić.

Choć z tym uciskiem na czache,jaki niewątpliwe masz,przydałby ci się taki wstrząs.

 

Jak widzisz fachowcu od turbin,na małej turbinie można robić takie wyniki,nie potrzebne jest gtbetesrete,żeby osiągnąć żądaną moc.Ale jak się nie ma daru szukania dodatkowych rezerw paliwowych,to się ładuje wiadra z kołami billetta 22.5 cala,oraz szpryce z otworami przez które,jak pisałem widać iglicę i łączyć to z wydumkami,które niektórzy nazywają mocnymi pompami:lol3.

Ten twój kolega na gtb17 ledwo 9 koni więcej zrobił,z naszprycowanym po samą machę silnikiem :fuckyou2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corbodupa miala wtedy tylko 170/320 w/g tej hamownii i przegrala w 1/2 finalach z 3-ma autami po 220+ , 15.1 na 1/4 robila , dlaczego tego nie napisales? I dlaczego nie napisales ze miala tylko 216/arl/hybryd 11 , i to wszystko , na ten osprzet wynik byl jak najbardziej ok. To bylo na 1.6b przy 4000. Moje wykresy chociaz widac , a twoj 1 nedzny na 185hp- ciekawe czy kalibracja poprawna hehehe. Zrobisz ponad 200 na 216 mozemy pogadac, narazie za cienko masz i mial bedziesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytając,ile tam tego było,nie robiłem tego z nudów,tylko dlatego,że zgubiłem pamiętnik,w którym miałem zanotowany twój wspaniały wynik.

Niby skąd mam wiedzieć,jakie miałeś czasy na ćwiartkę,skoro kapownik mi się zapodział.Jaka była różnica między tymi zwycięzcami,a twoją cordodupą,bo też nie pamiętam?

Czyli,jak dobrze rozumiem,przegrywając o włos z tymi mocnymi autami,musiałeś mieć więcej,jak 170 koni,zatem wynikałoby z tego,że Agma zaniżała moc.Przegrać tylko z dwoma mocnymi tdi,pewnie tylko dwa takie były na zwodach,to żaden wstyd.

Dlaczego więc piszesz

 

Agma - i wszystko jasne...

 

Czyżbyś wiedział,że defakto zamiast 188 koni jest zdecydowanie więcej?Zatem jesteśmy 200tu bliżej,niż twój pasierb Krzyś będzie kiedykolwiek.

O czym ja mam z tobą rozmawiać?Dyskusja tyczy się ahfa,a tak ty,jak i ten psychicznie upadły ciągle się czepiacie mojego wyniku.

Jak będę chciał,to go upublicznię,już ci pisałem,ja nie muszę się na siłę na forach reklamować,wyżyję z tego,co zarobię nie zamieszczając na forum nawet jednego marnego wykresu.

Mnie stać na to,żeby wylecieć z każdego forum i wyżyję,ciebie nie.Dlatego to ty musisz ciągle coś udowodniać,ty nie ja.

 

Co do 200tu na tych wtryskach,to jeżeli faktycznie jesteś mechanikiem,to sam sobie odpowiedz na pytanie,czy się da,czy też nie.Czytać umiesz?Pisze,jakie są braki w modyfikacjach.

Ile średnio robi się na 10/230?Coś około 180 koni,chyba.Udało się zrobić 190.Na zdrowszym tłoku byłoby na bank więcej,bo ten który siedział w pompie miał swoje za sobą.Łopatkowa też nie była za zdrowa.

Wiesz spawacz,nie masz chwilowo pojęcia,o ile zwiększa się wydatek pompy 10tki,po pewnych modach.Otóż wlewa niemal tyle,co 11tka,czego dowodem jest te 190 na 10/230.A wiesz,ile wlewa 11tka po modyfikacjach,więcej,niż ma katalogowo zapisane.A wiesz,ile ma wlać 11tka?Niby skąd.

Wiesz,jakie koło wsadzić w turbo,bo na bieżąco w tym siedzisz,ale czy wiesz,jakie są wartości katalogowe pomp,ile dają takie,a ile inne modyfikacje?Raczej wątpię.

Dlatego jak się dobrze pompę zrobi,to na rolkach pluje właśnie taką moc.Wtryski też swoje tutaj zagrały.

 

ciekawe czy kalibracja poprawna hehehe.

 

Map Kalibrował Dron,hehehehe.Możesz zapytać hehehehe. A hamownia skalibrowana lepiej,niż dynamo,bo przechodzi okresowe przeglądy i kalibracje.A czy dynamo też takowe przechodzi?

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności