Skocz do zawartości
buxi

Wykresy z hamowni do oceny.

Rekomendowane odpowiedzi

w planach jest jeszcze pompa paliwa z koszem z pd

 

Co się stało z tą mega mocną pompą,że się łapiesz ostatniej deski *******,w postaci dodatkowej pompy paliwa?

Taaakie szpryce,a wynik taki,jaki miałeś na 270tkach,zhybrydziony silnik,wałki i inne dodatki,a wynik bida z nędzą:rozpacz.

Możesz wyjaśnić,dlaczego toledo na tym słynnym pomiarze z dynama na 203 konie,na 216 boscha ma główne 2.871,przełożenie czwórki 4.167,a tutaj/teraz na 310 główne 3.333:lol3.

Żenada.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić,dlaczego toledo na tym słynnym pomiarze z dynama na 203 konie,na 216 boscha ma główne 2.871,przełożenie czwórki 4.167,a tutaj/teraz na 310 główne 3.333:lol3.

Żenada.

 

Ehhhhh , widze , ze znowu szukasz sensacji , ze Ci sie to nie znudziło [emoji3].

Ale ,ze to ja robilłem pomiar to pozwól , że wyjaśnie różnice zebys spal spokojnie . [emoji12]

 

203 konie na 216-tkach bylo mierzone na 3 biegu i skrzyni EWT ( zeby zmierzyc na 4 biegu na tej skrzyni trzeba by bylo jechac na autostrade) . Terazniejszy wykres na 310-tkach to oryginalna skrzynia z ASV i pomiar na 4 biegu .

Jest tez pomiar na 310-tkach na 3-im biegu , jak poprosisz Krzysia to Ci moze pokaże [emoji3].

 

 

P.S Zreszta chyba i tak zaraz to ktoś z moderatorów powinien posprzątać .

Edytowane przez spanky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj mi głupot o mega długiej ewt,bo to nic innego,jak przeciętna obecnie ggu.Wsadź kbla na głównym od chociażby ewt/cyp,to zobaczysz,jak wygląda długa skrzynia.

Mam u siebie taką skrzynię,przy której ewt/GGU,to cienki bolek(choć może być jeszcze dłuższa) i jakoś nie ganiam na autostrady,żeby na 4tym biegu zrobić logi.Dodam tylko,że moja czwórka ma 0.865,a w ewt jest to 0.903.Piątkę mam 0.685,ggu/ewt ma 0.700,więc nie wyolbrzymiaj,bo już pompę przereklamowałeś,a to bida na 310 robi ledwo 240 koni z wałkiem.Takie moce to robiliście na 270tkach,o ile dobrze pamiętam.Trzeba się zatem będzie udać po pomoc i wsadzić dodatkową pompkę,bo coś ta mega mocna pompa kulawa.

 

Jest tez pomiar na 310-tkach na 3-im biegu ,

 

Nie ma opcji,żeby na trójce moc wyszła większa,bo turbo nie dmucha tak efektywnie,jak na wyższych biegach,tak na marginesie mówiąc.Choć na dynamie wszystko jest możliwe.

Skoro na trzecim,to rozumiem,że główne zostanie 3.333,a zmieniłeś wyłącznie wartość w total ratio.Zatem nie będzie to 3.333,choć nie wiem skąd wytrzasnąłeś taką wartość,a coś innego.

 

Jaki kod ma ta skrzynia od tego asv?

 

 

P.S Zreszta chyba i tak zaraz to ktoś z moderatorów powinien posprzątać .

 

Nie ma wulgaryzmów,bo nie ma Krzysia,rozmowa na przyzwoitym poziomie,więc są szanse,że czegoś się jeszcze dowiem.

 

jak poprosisz Krzysia to Ci moze pokaże

 

Byle nie z dynama,bo pomiary na tym sprzęcie są tak samo realne,jak na kpowerze.Wyskakujesz z pomiarem z dynama na 11/216 na 203 konie,po czym po miesiącu jedziecie na mahę i porównujesz wyniki.Powtórzę,po miesiącu.

Raz skrzynia ewt,innym razem inna.Raz mega mocna pompa i 216=super wynik,innym razem ta sama mega mocna pompa+310 i mamy obraz nędzy,i rozpaczy.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś odpiszę,czy robisz pomiar na cyp,czy na ewt,to zawsze klepiesz takie same wartości przełożeń,co jest trochę dziwne,nieprawdaż?

Robisz pomiar na cyp w golfie 3 klepiesz główne 2.899,i czwóreczkę 4.167,robisz pomiar na mega długiej ewt w tolku klepiesz to samo(nie wiem dlaczego?).O ile główne jest to samo,to już trójka zupełnie inna.Czy to cyp,czy ewt,jakoś zawsze klepiesz tę trójkę 4.167,a cyp ma 1.348,ewt natomiast 1.304.Różnica dość duża.Dlaczego więc ty klepisz zawsze to samo???

 

Nie opowiadaj mi głupot o mega długiej ewt,bo to nic innego,jak przeciętna obecnie ggu.Wsadź kbla na głównym od chociażby ewt/cyp,to zobaczysz,jak wygląda długa skrzynia.

Mam u siebie taką skrzynię,przy której ewt/GGU,to cienki bolek(choć może być jeszcze dłuższa) i jakoś nie ganiam na autostrady,żeby na 4tym biegu zrobić logi.Dodam tylko,że moja czwórka ma 0.865,a w ewt jest to 0.903.Piątkę mam 0.685,ggu/ewt ma 0.700,więc nie wyolbrzymiaj,bo już pompę przereklamowałeś,a to bida na 310 robi ledwo 240 koni z wałkiem.Takie moce to robiliście na 270tkach,o ile dobrze pamiętam.Trzeba się zatem udać po pomoc i wsadzić dodatkową pompkę,bo coś ta mega mocna pompa kulawa.

 

 

 

Nie ma opcji,żeby na trójce moc wyszła większa,bo turbo nie dmucha tak efektywnie,jak na wyższych biegach,tak na marginesie mówiąc.

Skoro na trzecim,to rozumiem,że główne zostanie 3.333,choć nie wiem,skąd wytrzasnąłeś tak kosmiczną wartość:hmm,a zmieniłeś wyłącznie wartość w total ratio.

Spankuś,skoro ewt i cyp mają takie same główne 60/19=3.157,to dlaczego wcześniej w golfie 3 na cyp wbijałeś 2.899,a w tolku na ewt klepiesz 3.333:lol3.?

 

Możesz to wyjaśnić,skoroś stroił te auta?

 

W temacie skrzyń mam doktorat,więc nie wyskakuj mi z wałkami jakie kręcisz z przełożeniami.

 

Sagonku , jak zwykle piszesz duzo na temat o ktorym nie masz bladego pojecia . Nigdy pomiaru nie robiles na dynomecie (jak i na zadnej innej hamowni) , ale jak zawsze masz najwieceej do powiedzenia . Podobnie jak z projektami , najwiecej do powiedzenia o cudzych .

 

Jedz na pomiar DYNOMETEM i zobaczysz na czym to polega , bo jak narazie rozmawiam jak ze slepym o kolorach . (bez urazy dla niewidomych )

 

Doktorat to masz ..... Ale z lania wody . ;-)

 

P.S

Nie chce mi sie juz z Toba gadac , bo nie ma o czym a i szkoda mi czasu .

 

Kontynuuj ta Swoja krucjate .... Powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy,że ty robisz te pomiary,ja je oglądam.Urok dynometu polega na tym,że można tam wpisywać niestworzone wartości,które zapewne i tak nie wpływają na ostateczny wynik:lol3.

Jest tak,jak myślałem,zero jakichkolwiek konkretnych wyjaśnień,są tylko próby odwrócenia uwagi od głównego nurtu tematu,skierowanie go na inny tor i powoływanie się na swoje wielkie doświadczenie.

 

Pokaż więc ten wynik na trójce,luknę w te wartości przełożenia total ratio,napisz też jaki kod ma skrzynia z tego asv.

 

Doktorat to masz ..... Ale z lania wody .

 

Jestem na tyle biegły w tym temacie,żeby wiedzieć,iż rzeźba przy przełożeniach głównych wpływa na przekłamanie wyniku z dynometu.

Ja chociaż wiem,jakimi przełożeniami dysponują dane skrzynie i na bank cyp w golfie 3 nie ma głównego 2.899,jak to wpisywałeś,tylko 3.157.Podobnie jest z ewt,ta też ma główne 3.157,a nie 2.871,jak to na wykresie na 203 konie.

 

Czy to trójka z cyp na wykresie golfa 3 afn,czy z ewt na wykresie na 203 konie,to klepiesz z uporem maniaka 4.169,a te skrzynie mają różne przełożenia trójek,powtórzę ewt 1.304,cyp 1.348.Ale,co ja tam mogę wiedzieć.

 

Tego nie wyjaśnisz,bo szkoda ci czasu.

Fajnie by było też znać kod skrzyni z tego asv,bo i tu na bank jest przekręt z przełożeniem głównym,ja już pomijam kosmiczne rozbieżności w total ratio,czyli przełożeniach trójek i czwórek.

Skoro wpisujesz rzekomo faktyczną wagę auta,to jak można wpisać z palca wyssane wartości przełożeń.

 

Jedz na pomiar DYNOMETEM i zobaczysz na czym to polega

 

Szkoda by mi było czasu i jego bezsensowne marnotrawienie.Ja już raz widziałem pomiar afna z dynama na 213 koni 11+216 i pomiar z maha na 190 koni.

Tyle mi w zupełności wystarczy.

 

Nie chce mi sie juz z Toba gadac , bo nie ma o czym a i szkoda mi czasu .

 

Bo tak jest najwygodniej,po co się spuszczać i tłumaczyć,skoro najprościej jest napisać to,co wyżej.

Dobra,bo i tak niczego sensownego nie napiszesz,kończę tę pogadankę.

 

Ale ,ze to ja robilłem pomiar to pozwól , że wyjaśnie różnice

 

Mały edit,okazuje się,że asv miały skrzynie ebf i egs identyczne pod kątem przełożeń.

Z utęsknieniem czekam na wykres na trójce,żeby coś sprawdzić...czyli się nie doczekam.Na marginesie,czwórka z skrzyni od asv to 29/30=0.966,nie 3.333.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o ocene

oo.jpg

Ciekawe gdzie ucieklo 6 konii z serii :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o ocenę (dwumasa sachs seria).

 

min_d6661f5335f4ca5cbbfb7456910c.jpg

Edytowane przez rotkeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Passat b5 AVG 1.9 110 km . Praktycznie bezdym na 1.6b

-sprzeglo 1 mas z audi 80+kevlar

-wtryski 216 7-diesel

-pompa 11 reno 988+nastawnik 248+fala de110

-turbo gt17/18 - awx/merc x16 cdi

-dolot PD + maly DP

-FIMC

-map sens 051c

-soft daron

cbe9a6d253dceab954b7baddeab164f.jpg

Edytowane przez spawacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem uprzedzić, że z tego tematu jestem zielony. Byłem wczoraj w pewnej firmie w Częstochowie w celu podniesienia mocy w moim 105 konnym silniku BKC. Chciałem Was prosić o analizę wykresów, ponieważ mam możliwość poprawy w najbliższym czasie tego programu.

http://www.pdf-archive.com/2015/05/06/chip/

Moim warunkiem było oszczędzanie sprzęgła i dwumasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf 2 - 1Z, 0.216, pompa mix ori 10/11 Renault, HDK 248, De110, FMIC z Golfa Mk5

 

Golf Dyno20150505.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf III 1.9 TDI AFN

-wtryski 270

-pompa hybryda 11 z ori fala de110

-turbo gtb2056vk z merca by Fiodor

-ssący awx

-fmic

-g60+kevlar

-wydech 2.75+dp3"

-walek rozrządu aaz

-przepływka , egr out

-mapsensor 051c

-strojenie Prochip Nałęczów- 246/470

202d61970f4b96cam.jpg

Edytowane przez dawid13132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to forum ..... ale głupio byłoby nie napisać jak się skończyła moja przygoda :) A raczej jej początek :DD

 

śmiało mogę powiedziec że auto teraz jedzie :on:

 

 

BMW E60 530d x-drive w serii 231ps i 500nm

 

 

Mody:

> hybryda GT2260V

> Intercooler 535d

> brak klapek w kolektorze ssącym

> filtr powietrza K&N

> auto POSIADA DPF

> dostawcą mocy po raz kolejny (wcześniej moj passat z 205ps) był DARON

 

 

Auto napędza teraz: 321ps oraz 672nm :devil

 

6b6bd34b015dc2e8.jpg

f30c2d80823868d9.jpg

 

 

pozdrawiam mniszek i serdeczne dzieki dla Darka. Żadna marka nie stanowi dla niego problemu :)

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę wykresu AFN. 167 KM 352 Nm

 

(Pierwszy pomiar troche zawyżony z powodu zapieczonej geometrii w starej turbinie)

Zmiany:

 

-Nowe turbo od AWX

-Wtryski Bosch 216

-Program Brodnica Tuning

 

 

20150523_211102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20150625_200615.jpg proszę o ocenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW Passat B7 2012r 1.6TDI 105KM CAYC

 

Seria wypluła 108KM 250NM,

 

Po sofcie 135KM 294NM

wykres.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHH 90km + 216stki wzm soft na 1,2b tune Up 167/358

IMG_1777.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Proszę o wypowiedzenie się osoby mające pojęcie w temacie oraz jeżdżące podobnym autem.

 

Auto Passat B5 FL AVF, turbo GTB17, intercooler i kat seria, wtryski seria BA po czyszczeniu i wymianie uszczelek. Przebieg 277 tysie.

 

Aktualnie autko fajnie jeździ, spalanie przy spokojnej jeździe śmieszne, ale ten dół troszkę mnie męczy w czasie jazdy. Na serii zchipowanej miał lepsze odejście, a na tej turbince troszkę tak słabo. Auto potrafi też bardzo przydymiać, na autostradzie po depnięciu dosyć sporo dymu jest za mną. Za granicą trochę tak średnio wygląda. Odejście ma, ale kiedyś mogą być spore problemy. Brakuje powietrza? Turbo raczej ma sporo większą wydajność. Winną za dymienie i słaby dól może być źle ustawiona sztanga? Czy na tej turbince i silniku nie da się zrobić lepszego dołu np. kosztem tych 4500 obortów, bo raczej i tak kręcę przeważnie do 4 tysięcy. FIMIC będę zakładał i wycinał kata. Coś ugram jeszcze tymi zabiegami? Obraz 3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFN + GTB22 235KM/450NM

 

2nr0b9z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 AVF + BRD, walek i popychacze w nie najlepszej kondycji

 

Soft online by Daron

 

Audi_Dyno20150926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności