Skocz do zawartości
dlugiiii

Uszczelka kolektora wydechowego

Rekomendowane odpowiedzi

Może głupie pytanie ,ale czy pomiędzy kolektorem wydechowym a turbiną przykręcaną do kolektora w 1.8T AEB powinna być uszczelka ?? Coś mi świta,że chyba nie miałem uszczelki jak rozbierałem wszystko(chyba ,że się mylę,sprawdze to ;) ),a w ETCE wygląda mi jakby tam była i to grubsza uszczelka.

 

Kilka dni temu wymieniłem uszczelkę za turbiną (sypała się jak confetti) i auto o wiele ciszej chodzi i mniej drgań jest dlatego tak mnie teraz "oświeciło" i wypalam z takim pytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jest na pewno. Nie jest jakas specjalnie gruba. Cieńsza jest niż ta od turbo-kat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugiiii

 

Uszczelka jest => 06A 253 039E ; cena ok 17 zł.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugiiii, nakrędki na katalizator-trubina wymieniłęs na nowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,że powinienem wymienić na nowe ,ale nie wymieniałem.W sumie jedną nawet mam nieoryginalną ;)Po dłuższym czasie są dokręcone tak jak kiedyś dokręcałem więc same się nie odkręcają.

To jest tak samo jak śróby skręcające kolektor z turbiną które powinienem wymienić ,ale kto tak naprawde wymienia jak są dobre??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem uszczelkę i jednak miałem w całkiem dobrym stanie starą.Uszczelka 13zł w serwisie.No wiec odkręciłem 3 śróby z kolektora,poluźniłem odme ,śrubę przed plecionką na wydechu i przewód metalowy giętki do turbiny,aby można było ją lekko przycisnąć i wymienić uszczelkę.Wymieniłem ,skręciłem i efekt taki,że podczas jazdy jeszcze mniej się wzbudza i jakby ciszej chodził,lecz na postoju bardziej silnik słychać i bardziej wprowadza wibracje na podwozie niż przed wymianą :(

Już nie mam siły do niego...przecież nic nie zrobiłem takiego tylko poluźniłem wydech i skręciłem ponownie.Czy za każdym razem trzeba odpowiednio ustawiać wydech i wtedy przykręcać go ?

 

poprawka: Nie chodzi ciszej a tak samo,więc efekt jest gorszy niż przed wymiana uszczelki :(

Edytowane przez dlugiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności