Skocz do zawartości
Gość tdi1982

Słabe hamulce Passat 1.8 mono 90KM. 1991

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tdi1982

Witam.Niedawno sobie kupiłem Passata 91 rok 1.8 90KM. i od samego początku mam słabe hamulce.Wymieniłem klocki z przodu na nowe Valeo pedał sie nieco poniusł i hamulce troche lepsze.Był słaby ręczny więc jak go zaczołem podciągać to skończyła sie prawie regulacjia.Pedał teraz jest dobry twardy i dość wysoki{przedtem prawie w podłogę wchodził ale hamował}ale hamulce cały czas słabe co to może być.Aha przy zaciaganiu recznego samochód przyklęka tak ja by z tyłu zadziałał na jedną stronę[bębny ham.}Coto może być.Boje się że to bębny hamulcowe i okładziny albo jeszcze cylinderki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zobaczysz to pewnie na nic nasze domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Trzeba zdjąć bębny.Bez tego ani rusz.Może zapiekła się samoregulacja... z resztą przyczyn może być wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Był słaby ręczny więc jak go zaczołem podciągać to skończyła sie prawie regulacjia

miejmy nadzieję że tylko linki się rozciągneły.

może to być koniec żywotności szczęk. może bębnów

Trzeba zdjąć bębny.Bez tego ani rusz

może korektor(reduktor) hamowania i wiele innych rzeczy :mur:

 

pozdrawiam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw

Moze sprawdz jak tam u Ciebie z plynem hamulcowym... Moze wypdaloby by wymienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wisnia_xDD

a moze poprostu pompa hamulcowa zaczyna puszczac? ja u siebie mialem podobna sytuacje, pompa jest nie droga a hamulce w koncu zaczely dzialac, chociaz reczny dalej slaby ale trzeba go naciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie zobaczysz to pewnie na nic nasze domysły.

I oto właśnie chodzi, z podpowiedzi już wiesz czego się możesz spodziewać, ale tylko zdjęcie bębna pomoże Ci określić przyczynę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat ma 5 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie :wmorde nie zwróciłem uwagi :zawstydzony:leciutko odgrzany temacik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormo czujny jak ORMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat moze i stary, ale skoro juz sie rozgadaliście to możecie koledzy podpowiedzieć czy mam już mocno wyeksploatowane bębny hamulcowe jeśli mam słabe hamulec z tylu, a jak zacisnę ręczny na jeden ząbek i wtedy wcisnę pedał to tył stoi prawie w miejscu? zmieniłem szczeki tylne, ale podejrzewam ze bębny są już za mocno starte, progów niby nie mają ale parę latek na pewno:)

z gory thnx za odp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmierzyć średnicę bębnów. Nowe mają 230 mm, maksymalna dopuszczalna 231 mm. Pryz okazji grubość szczęk to 5,4 mm a dopuszczalne 2,5 mm. Sprawdź czy samoregulatory pracują, jak są zarośnięte to ręczny nie będzie się "nakręcał".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ze zmienilem te szczeki na nowe a zadnej poprawy nie widac:/ nie mialem jak zmierzyc jaki rozmiar ma bęben, ale wlasnie chcialem sie zapytac, jak to wyglada, jesli zacisne reczny na jeden zabek i zaczne hamowac, to tyl bierze jak zly, normalnie szybciej niz przod:/

i moze to byc oznaka, ze mam wyciuchane bębny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze to byc oznaka, ze mam wyciuchane bębny?

Nie. Ale tak wogóle, to o co Ci chodzi z tymi hamulcami? Tylne koła zawsze sa mniej hamowane - tak są wyregulowane, po to, żeby samochód nie kręcił piruetów. Co sie dzieje niepokojacego, że zwróciłeś na to uwagę. Tylny hamulec jak chcesz sprawdzić, to najlepiej na rolkach, na stanowisku kontrolnym. Tym bardziej, że ręczny masz żyletę. Jak masz jakieś niepokojące zachowanie pedału hamulca, to może być zapowietrzony ale to można poznać właśnie po "rosnącym" pedale hamulca.

Nowe szczęki docierają się jakiś czas, miesiąc, dwa, zależy ile i jak jeździsz. A wychlastane bębny poznasz jak mają wyżłobienia jak na drodze wyjazdowej Lu-Wa, głębsze niż ~2 mm, to nie jest różowo.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka, dzieki Panowie za pomoc, przy nastepnej sposobnosci, czyli pewnie wymianie lozyska:P lukne co tam sie dzieje i sprawdze czy nic nie zepsulem przy zakladaniu szczek:]

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat,ostatnio wymieniłem tylne cylinderki ,szczęki hamulcowe i przez tydzień miałem hamulce żyleta.Później nie wiem co się stało, ale hamulce według mnie zrobiły się jakiś dziwne ,niby są, ale nie takie jak powinny być.Dziś o mały włos a wjechałbym w tył innego auta,a gdy jadę w korku i hamuję to tył piszczy mi jak stary miejski autobus.Byłem dziś na stacji diagnostycznej i pan diagnosta stwierdził,że są bardzo dobre ,różnica przednich hamulców wynosi 19 % , tylnych 12% a ręcznego 2% .Zapowietrzone raczej nie są bo był odpowietrzany cały układ,płyn hamulcowy wymieniony.Mechanik który to wymieniał stwierdził że bębny są jeszcze dobre,pompa hamulcowa też dobra.Czy jest może jakaś różnica w cylinderkach i szczękach między kombi a sedanem bo już wszystko biorę pod uwagę.Rozbiorę tylne hamulce dopiero po świętach żeby zobaczyć czy wszystko tam w porządku,ale może ktoś mi coś doradzi w tej sprawie.Tak myślę czasami czy może spaliłem szczęki ,albo jeszcze się nie dotarły.Sam już nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności