Skocz do zawartości
martinox1

Sonda lambda, podłączenie i problemy z tym związane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W ostatnim czasie wymieniłem sondę lambda i czyściłem przepustnicę. Teraz mam problem tj. na gazie (LPG) gdy dojeżdżam np. do skrzyżowania i wrzucam luz to obroty stają na 1200, a gdy zatrzymam się to dopiero spadają. Robiłem adaptację przepustnicy, ale niby w komputerze pokazuje że jest wszystko OK (były dwa komputery). Zastanawiam się czy dobrze połączyłem kable biegnące od sondy lambda (dwa białe, szary i czarny). Czy te białe łączy się tak jak lecą, czy można je pomylić? Mechanik powiedział mi, że sonda lambda pokazuje zbyt bogatą mieszankę, na biegu jałowym napięcie powinno oscylować w szeroki zakresie, a utrzymuje się w granicach 0,78-0,82 V. Ręce mi opadają. Na benzynie wszystko jest OK, ale wiadomo, że gaz wychwyci każdy błąd i pomnoży go razy 100. Może ktoś z Was miał podobny problem. Kable od sondy musiałem ciąć i łączyć, ponieważ od sondy do gniazdka jest chyba ok. 1 m, a sonda oryginalnie ma kable po kilka centymetrów długości.

Edytowane przez martinox1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ciąć kable ??? to co ty za sondę kupiłeś ?? raczej nie dedykowaną tylko jakiś zamiennik ...a potem się dziwisz że silnik głupieje ....chytry płaci dwa razy ;) teraz kupisz w ASO i będzie oki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj zamontowałem sondę lambda m-ki BOSCH dedykowaną do mojego autka i wszystko jest OK:) Kosztowała 360 zł ale było warto. Jak mówił mój nauczyciel historii z liceum "BIEDNEGO NA TANIE NIE STAĆ". Apeluję KUPUJCIE MARKOWE, SPRAWDZONE CZĘŚCI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to AHL się nie adaptuje vagiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dzisiaj zamontowałem sondę lambda m-ki BOSCH dedykowaną do mojego autka i wszystko jest OK:) Kosztowała 360 zł ale było warto. Jak mówił mój nauczyciel historii z liceum "BIEDNEGO NA TANIE NIE STAĆ". Apeluję KUPUJCIE MARKOWE, SPRAWDZONE CZĘŚCI!!!

 

..napisałem ci to w pierwszym poscie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy ktoś prostemu chłopakowi (czyt. mi) jak podłączyć kabelki w sondzie lambda.

 

Kupiłem nową sondę z boscha, która ma kabelki :

- biały

- biały

- szary

- czarny

 

Problem tkwi w tym, że w oryginalnej instalacji kolory są następujące:

- fioletowy

- czerwony

- zielono-czerwony

- biało czerwony

 

Jak mam je podłączyć aby wszystko hulało?

Proszę o podanie który kolor do którego bez zbędnych schematów etc gdyż poprostu się na nich nie znam.

 

Sprawa tyczy się B5 1.8T AEB, gdyby miało to jakieś znaczenie :)

 

Dziekuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem nową sondę z boscha, która ma kabelki :

- biały

- biały

- szary

- czarny

-biały grzałka

-biały grzałka

-szary masa

-czarny sygnał

Problem tkwi w tym, że w oryginalnej instalacji kolory są następujące:

- fioletowy

- czerwony

- zielono-czerwony

- biało czerwony

fioletowy - sygnał

czerwony - grzałka

biało-czerwony - grzałka

zielono-czerwony - masa na 99% , ale przemierz dla pewności :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżony, dzięki za info, jutro będę próbował :)

Błąd właśnie pokazuje podgrzewacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności