Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym dowiedzieć się jak u Was działaja hamulce. W moim passacie (mam go 2 miesiące) pedał wydaje sie słabo reagować na lekki nacisk, tak jakby hamulce były zapowietrzone... a w momencie kiedy szybko i dosyć mocno go wdusze samochód staje w miejscu jak wryty, żadnego ściągania itede i zastanawiam się czy nie ma tam jakiegoś ukladu ktory mierzy sile nacisku na pedał i po przeanalizowaniu daje taką albo inną informacje do układu

 

pytam bo mam w domu jeszcze golfa 3 w którym wystarczy dotknąć pedału i samochód staje....

 

dzieki za odpowiedzi

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pedał wydaje sie słabo reagować na lekki nacisk, tak jakby hamulce były zapowietrzone...

Oo, mam podobnie. Dołączę się do pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to opiszę swoje. Z racji że mam tarczy i klocki jak w podpisie to gdy są zimne mam tak jak WY. Ale już po lekim zagrzaniu tarcz i przy małych prędkościach lekkie depnięcie powoduję że auto staje od razu. Także tak to u mnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to opiszę swoje. Z racji że mam tarczy i klocki jak w podpisie to gdy są zimne mam tak jak WY. Ale już po lekim zagrzaniu tarcz i przy małych prędkościach lekkie depnięcie powoduję że auto staje od razu. Także tak to u mnie wygląda.

 

mam dokladnie tak samo. przy dluzyszym hamowaniu(przy wiekszych predkosciach), lub przy hamowaniu tak zeby pasazerowie mieli chociaz troszke komfortu ;) te (Zimmermann Sport+ Ferodo Ds Performance)tarcze i kloki zaczynaja lepiej wspolpracowac i lepiej spowalniaja.

co do Waszego problemu to wydaje mi sie ze jest to dokladnie taki sam efekt. troche ciepla i lepiej lapia.

pozdro :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne wrażenie odnośnie hamulców, jak jadę załadowany to raczej unikam siedzenia komuś na tyłku ;) bo boje się podczas hamowania osoby poprzedzającej znaleźć w jej bagażniku :D %-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

podłączam sie do tematu

lekko naciskając pedał prawie nic sie nie dzieje;/ w sumie jak ostro sie go wdusi to autko ładnie sie zatrzymuje...

dla porównania w seacie toledo 2003 lekkie dotknięcie pedału daje natychmiastowy efekt.

nawet jak tak lekko skaczę sobie nogą po pedale w seacie to jest to bardzo odczuwalne a w pasku to juz nie to samo....

moze to też wina większej masy autka i miększego zawieszenia??

ma ktoś pomysł o co kaman??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś pomysł o co kaman??

 

moze to też wina większej masy autka i miększego zawieszenia

pytanie i odpowiedz. dwa rozne samochody. dwie rozne masy. jezeli juz, tak bardzo ktos chce porownywac hamulce to trzeba to zrobic na dwoch takich samych samochodach.

poza tym na sile dzialania hamulcow wplywaja rozne czynniki. producent wybiera zawsze 'zloty' srodek pomiedzy szybkoscia, dozowalnoscia, efektywnoscia, trwaloscia i jeszcze pewnie kilkoma innymi czynnikami. wystarczy zalozyc jakies kiepskie tarcze i zaczynaja sie schody. zle hamuje, trzesie, telepie ............. .

pozdro :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też mamy słabsze niż wyżej wymieniona auta pompy hamulcowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niom mi wydaje sie ze główną przyczyną jest waga auta bo pasztet to kawał ciałka....

odpowietrzałem hamulce wymieniłem płyn i na nic się to zdało...myślę ze nie ma co szukać dziury w całym skoro większość z nas tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może też mamy słabsze niż wyżej wymieniona auta pompy hamulcowe.

za to prosiak staje na 38 metrze z setki, a f1 jeszcze lepiej ;)

 

myślę ze nie ma co szukać dziury w całym skoro większość z nas tak ma

amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo koledzy ,aczkolwiek jak wlacze mu ESP nastepuje zmiana auto kołkiem staje od pierwszego nacisniecia.

 

pozdr

Edytowane przez Michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aczkolwiek jak wlacze mu ESP

 

:confused: a co to ma do rzeczy ?? No i jak ty mu ESP włączasz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wyłącza :) jak zapala się lampka to jest wyłączony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat:

Napisał Michael

aczkolwiek jak wlacze mu ESP

 

a co to ma do rzeczy ?? No i jak ty mu ESP włączasz ??

tja derlysy. wyobraznia dziala. jak sie nie wie to sie nie pisze.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESP wlaczam mu przycieskiem:) i nie wiem co to ma do rzeczy ale jesli jest roznica to raczej cos ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ESP wlaczam mu przycieskiem

 

Już kolega ci wyżej napisał i ja powtórzę że przyciskiem to go wyłączasz - on włączony jest razem z zapłonem auta. Skup się kolego na czytaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już kolega ci wyżej napisał i ja powtórzę że przyciskiem to go wyłączasz - on włączony jest razem z zapłonem auta. Skup się kolego na czytaniu.

derlysy

Ty chyba nie rozumiesz. kolega michael ma pod przyciskiem ESP ukryta wyrzutnie kotwic i jak go nacisnie to mu 'lepiej staje'

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa chyba że to ja już się nie odzywam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zwróciliście uwagę, że wszyscy macie diesle? Tam podciśnienie do wspomagania wytwarzane jest przez pompę podciśnieniową, a nie jak w benzynowych przez podciśnienie w kolektorze dolotowym. Może dlatego jest ta różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta esp jest wlaczony z zaplonem auta heheh chyba u ciebie z zaplonem auta to wlacza sie tc.od esp jest przycisk,tak wiec prosze sie nie wypowiadac kolego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności