Skocz do zawartości
Gość Zaix2407

Kto może niech pomoże....laikowi!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaix2407

Witam serdecznie wszystkich!!!

Przepraszam, że znowu truję z tym silnikiem i olejem ale porobiłem zdjęcia i może ktoś mądrzejszy mi pomoże…bo mnie głowa już boli od tego myślenia. Otóż jak widać w podpisie mam passka z 99 AJM 115 KM. Według tego wszystkiego co wyczytałem na forum (a było tego naprawdę wiele) jest to już silnik z pompowtryskiwaczami. Więc zdecydowana większość ludzi na forum pisze że koniecznie lać olej 505.01 A co w takim razie powiecie na napis (obok korka wlewu oleju) na mojej obudowie silnika „nach norm vw 505 00”. Nie wiem czy inne paski tak mają bo nie mam możliwości sprawdzić ale coś mi tu śmierdzi. Bo dlaczego vw zaleca normę 505.00 do tego silnika.

 

2. Kolejne pytanie….siedziałem dzisiaj trochę na forum i szperałem. Byłem na FAQ i czytałem o silnikach…i tam w jednym poście znalazłem że 115 KM z pompowtryskiwaczami były robione od listopada 1999. A mój passiu jest wyprodukowany w styczniu a zarejestrowany w lipcu. I znowu coś mi śmierdzi.

 

3. Pytanie nr 3. Wszedłem na autobaza.pl i wbiłem w VIN-a mój nr nadwozia….jest tam literka dotycząca nadwozia…ja mam P. Wyskoczyło mi że maje autko było wyprodukowane w Brazylii…..czy to możliwe?

 

Ok. jak już pisze to ostatnie pytanie…trochę z innej beczki……wymieniłem ostatnio dwa górne wahacze przednie. I teraz jak kręcę kierownicą to diabelnie mi skrzypią ….jakby gumy…ale przed wymianą też skrzypiały. Na początku myślałem że to na pewno gumy i się „dotrą” ale one nadal skrzypią a czasami tak że nie idzie wytrzymać i jest tak zarówno na postoju jak i w czasie jazdy. Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość zamiast gum. Nie wiem może pasek wspomagania czy coś????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

To może być pokrywa nie z tego silnika co trzeba ale mogę się mylić.

Litera P w numerze nadwozia to nie Brazylia tylko były DDR i dokładnie miasto ??? Tego niestety nie pamiętam.

 

Z zawiechą jedź do konkretnego machanika od zawieszen a nie dawaj robić sobie doświadczeń na swym aucie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaix2407

hha nawet mnie nie strasz że to może być obudowa od innego silnika, bo zaraz zaczynam myśleć że coś kombinowane było......ale czy obudowa od innego silnika (mam tu na myśli inny model np 90, 110, 130 km) może pasować do 115 KM taki jak ja (niby mam)? I czy ktoś z ludzi na forum spotkał się już z takim napisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

to jest pokrywa z tego silnika, z ta normą to różnie bywa - ja u siebie na pokrywie nie mam podane, znajomy w tym samym silniki ma podaną normę, silnik mógł być przełożony - sprawdź sobie wlepke w bagażniku (nie sądzę, żeby ktoś ją zmieniał przy swapie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaix2407

Biedrona nie strasz mnie z tym przekładaniem silnika..... :zalamany: Kurcze mam nadzieję, że jakoś prościej da się to wyjaśnić. A w bagażniku jest że to 85kw silnik AJM 99 r. ale jak był przekładany to przecież te wpisy i tak są nieaktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

skoro wlepka potwierdza to co jest w briefie i to co zostało Ci powiedziane, to według mnie nie masz się czym martwić. Dziwić może tylko ten miesiąc produkcji ale to może tylko nieistotny szczegół. Skrzypienie - jedź na dobry warsztat, niech Ci go podniosą do góry i sprawdzają wszystko po kolei, daj się mechaniarowi przejechać - czasem usłyszy coś, czego ty niezauważyłeś. Olej na pewno musi spełniać normę 505.01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takiego samego paska jak Twoj. Moj jest z sierpnia 99 i tez na pompo wtryskiwaczach. Obudowa taka sama.

 

Pozdrawiam

Pawel 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapi

a ja też mam literkę P w Vin-ie, i cieszę się,że jednak auta nie wyprodukowali "Brazylianie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

czesc.kiedys slyszalem,ze na poczatku te silniki mialy 115ps i 280Nm,a w 2000r. 115ps ale momentu juz 310Nm..Moze dopiero po wzmocnieniu momentu wprowadzili norme 505.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Passaty wyprodukowane po 1992 roku z literką P w numerze nadwozia pochodzą z fabryki VW znajdującej się w niemieckim mieście Mosel (dawny DDR)

 

Przed rokiem 1992 literka P oznacza rzeczywiscie Brazylię i miasto Anchieta.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaix2407

Dzięki chłopy....toście mnie trochę pocieszyli z tą obudową.....przynajmniej wiem że jest jak być powinna....ale:

1. Pakaroda masz też na swojej ten napis co u mnie przy korku ...ten z normą 505 00 ?

2. Tomek z tym momentem to może masz rację, też o tym czytałem. Może to dobry punkt zaczepienia z rozszyfrowaniem tej normy.

3. Z tą Brazylią kamień spadł mi z serca…trochę mnie to dziwiło, że autko z Niemiec od jednego właściciela, do tego niemieckie i w Brazil produkowane….no ale teraz czuję się znacznie lepiej – wielkie dzięki Hani będę lepiej spał.

 

Podsumowując…..czyli co na pewno lać 505 01????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności