Skocz do zawartości
ameba01

Lusterko wsteczne fotochrom - zaciemnia sie tylko w czesci

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie otorz ostatnio zauwazylem ze moje lusterko wsteczne sciemnia sie ale jakby tylko w polowie tzn od strony kierowcy cala szerokosc lusterka i im dalej w kierunku pasazera do - miej/wiecej srodka zmniejsza sie szerokosc zaciemniania??? Wczesneij jakos cale sie zaciemnialo a teraz tak dziwnie??!!! Co moze byc przyczyna?? Brudne czujniki czy moze cos wymagajace bardziej zaawansowanej pracy???? :confused:

Edytowane przez ameba01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie pod temat: u mnie wyparowal plyn z lusterka

 

mianowicie jakis centymetr od gory lusterko jest biale a nizej ciemniejsze jak ustawie je ukosnie to po chwili plyn wyrownuje poziom.. popsute czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nikt nie ma pojecia co sie moze dziac z tymi lusterkami ??

A wogle tam jakis plyn jest?? Uzupelniasie go jakos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znowu nie wiem czy u mnie w ogole działa ta opcja, probowałem przykrywac palcem ta mała dziurke u spodu lusterka (wydaje mi sie ze tam jest czujnik) i nie widze różnicy w ospepianiu przez inne auta... jak sprawdzic czy to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu nie wiem czy u mnie w ogole działa ta opcja, probowałem przykrywac palcem ta mała dziurke u spodu lusterka (wydaje mi sie ze tam jest czujnik) i nie widze różnicy w ospepianiu przez inne auta... jak sprawdzic czy to działa?

 

u mnie tez nie działa, zasłaniałem te czujniki i nic może się jakoś to włącza tak jak np w passacie B6 jest przycisk. wie ktoś jak to powinno działać??

na forum czytałem ze jest jakiś włącznik ale ja go nie mam ma jeden czujnik od szyby i drugi od wnętrza auta i nic więcej.

Edytowane przez tomek1811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ted_77

A u mnie jest włącznik od dołu lusterka,.......i lusterko się ładnie ściemnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Na dole lusterka jest przycisk. Jak włączasz opcję fotochrom to na dole lusterka zapala się zielona lampka, że lustro jest w funkcji foto.

Najlepiej aby sprawdzić wsiądź do auta jak jest już ciemno, tak, żebyś z tyłu miał np. jakąś latarnie. Włączasz przycisk, zakrywasz palcem sensor i momentalnie powinno być lusterko ciemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu nie wiem czy u mnie w ogole działa ta opcja, probowałem przykrywac palcem ta mała dziurke u spodu lusterka (wydaje mi sie ze tam jest czujnik) i nie widze różnicy w ospepianiu przez inne auta... jak sprawdzic czy to działa?

Najlepiej to jak będzie już ciemno to włącz oświetlenie wnętrza (to nad lusterkiem). Ja tak zrobiłem i tak mi się lusterko przyciemniło że twarzy nie widziałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie potrzebne ale niewiem wole napisać. Wszyscy którym lusterka ,,nie działają,, sprawdzacie lusterka na włączonym zapłonie?

Bo u mnie (chyba że tylko u mnie ) działa ono tylko po przekręconym kluczyku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Tylko przy włączonym zapłonie.

Latarka (nawet taka z jedną LED) zaświecona w sensor wieczorem powinna ściemnić lusterko. A jak nie ma latarki to tak jak pisze Przemek. Światełko zaciemnia lusterko prawe na czarno :) A w dzień trzeba paluchem dobrze zasłonić ten czujnik który jest od strony szyby. Ściemniacz działa tylko jak do tego czujnika dociera mało światła albo wcale. Mnie tylko wpienia środkowy zagłówek. Czasem zasłania czujnik, szczególnie jak ktoś ma światła ustawione, jedno na Maroko, a drugie na Kaukaz, to wali po oczach jak jedzie blisko za mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie napewno nie działa, próbowałem juz swiecic latarka i zasłaniać palcem, nie ma na dole zadnego przycisku i miejsca na tą zieloną lampe która ma sie zaswiecic co widac na zdjeciach. Moze rozebrac to lusterko? poradzcie co zrobić bo napewno przyda sie to podczas jazdy...

20090506331.jpg

20090506329.jpg

Edytowane przez marek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie napewno nie działa, próbowałem juz swiecic latarka i zasłaniać palcem, nie ma na dole zadnego przycisku i miejsca na tą zieloną lampe która ma sie zaswiecic co widac na zdjeciach. Moze rozebrac to lusterko? poradzcie co zrobić bo napewno przyda sie to podczas jazdy...

 

Masz takie lusterko jak u mnie, na włączonym zapłonie zakrywasz paluchem dziure z przodu lusterka i w tym samym momęcie lukasz na lusterko a ono robi się ciemne (tylko musisz robić to gdzie jest troche ciemniej np. wieczorem w garażu, no i pamiętaj na włączonym zapłonie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w obydwu paskach fotochrom i w zadnym z nich nie dziala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie po wlaczeniu zaplonu zakryj palcem ten czujnik co jest od strony przedniej szyby. Jesli dziala wam fotochrom to sie sciemni lusterko bo od strony szyby czujnik bedzie podawal ze jest ceimno a od wnetrza auta ze jasno i to powoduje ze sie sciemnia.

Tylko dlaczego do chol..... sciemnia mi sie zaledwie polowa lusterka wlasciwie plama sie robi i jeszcze gdyby na srodku to oki a to tylko z boku wiec jadacy z tylu jednym swiatelm oslepia a drugim nie!!! Jakies pomysly jak to naprawic. Widze narazie kazy tylkowypisuje czy ma czy nie ma fotochromu a porady zadnej :( :( (wymiana to koszty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym wiedział jak to działa to bym ci pomógł, ale nie działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterko typu fotochrom dziala podobnie jak wyswietlacz w zegarku elektronicznym. Sklada sie ono z dwoch warstw szkla oraz dwoch cienkich folii, z których jedna pelni role polaryzatora a druga analizatora, pomiedzy nimimi znajduje sie ciekly krysztal (czynnik organiczny) na gornej i dolnej krawedzi napylona jest warstwa przewodzaca, na ktora nasunieta jest sprezysta blaszka ktora stanowi polaczenie elektryczne. Podanie napiecia pomiedzy gorny i dolny styk powoduje generowanie pole elektrycznego ktore wymusza taka zmiane uporzadkowania czasteczek w warstwie ciekłego krysztalu, ze nie obraca ona polaryzacji swiatla. Powoduje to, że swiatlo nie przechodzi przez analizator, co daje efekt czerni - co zauwazalne jest jako sciemnienie lusterka.

vw_lusterko.jpg

Lcd_layers.png

Edytowane przez navik
foto (wprawdzie nie od Passata ale tez VW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na gornej i dolnej krawedzi napylona jest warstwa przewodzaca, na ktora nasunieta jest sprezysta blaszka ktora stanowi polaczenie elektryczne. Podanie napiecia pomiedzy gorny i dolny styk powoduje generowanie pole elektrycznego
Wniosek z tego, że albo nie ma odpowiedniego napięcia (zaśniedziałe styki, zsunięta blaszka) albo się ciekłe kryształy pomiędzy warstwami rozpłynęły (ale o czymś takim jeszcze nie słyszałem). Bez rozebrania i sprawdzenia z miernikiem chyba się nie obejdzie ameba. Ja stawiam na brak dobrego styku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic trzeb bedzie sie wziac za rozlozenie tego na czynniki pierwsze i posprawdzac :( A mialo to byc trwale!!!! Nie wiek iedy sie zabiore ale jesli do czegos dojde to dam wam znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredii

Ja również mam problem z tym fotochromem.

Lecz mój problem wygląda tak: Zostawiłem passka na słoneczku. Po powrocie od góry jest białe, a u dołu ciemne. Wygląda to tak jak by ten ciemny kolor był płynem i poprostu ścieknął. I ciemny kolor znajduje się zależności od położenia lustra, tak jakby pływał.

I tu pytanie, czy lusterko jest do odratowania, czy to już jego koniec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności