Skocz do zawartości
automobilklub

Jak dostać się do zamka tylnej klapy w kombi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pozdrawiam właścicieli passatów. Potrzebuję pomocy przy naprawie zamka w klapie bagażnika w moim kombi. Niby nic trudnego ale chodzi o to, że muszę się tam dostać BEZ otwierania klapy bo zamek się zaciął. Klucz o mały kąt się przekręca ale potem jest opór. Nie można jej otworzyć, czujnik centralnego działa, można zamykać i otwierać auto bez problemu tym zamkiem. Pytanie: czy można zdjąć osłonę klapy bez jej otwierania? Mam nadzieję, że tak bo nie chcę psuć zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję z głowy i myślę, że da się otworzyć. Musisz wskoczyć do bagażnika, zdjąć zaślepki w pochwytach i tam masz dwa wkręty (krzyżakowe) i dwa na końcach krawędzi osłony, zaraz przy szybie. Cała osłona jest na zaczepach, więc po zdjęciu 4 wkrętów szarpiesz za całość i masz dostęp do zamka i cięgien. Szarpnąć trzeba zdecydowanie ale z wyczuciem. Daj znać o rezultatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Przerabiałem to rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi, po pracy zabiorę się do roboty i dam znać o rezultatach

--- scalone ---

Witam ponownie. Już po wszystkim. W kwestii sprostowania-nie da się wykręcić wszystkich 4 śrub trzymających osłonę, te z chwytów wyszły ale te po bokach przy szybie są zakryte przez słupki. Ale po mocniejszym odciągnięciu osłony w okolicy wycieraczki można włożyć rękę i wymacać cięgno zamka. A teraz przyczyna: uszkodzony siłownik centralnego, złamana jego główka. Po chwili zastanowienia, zastąpiona przez odpowiedniej wielkości śrubę. Wszystko śmiga aż miło oczywiście po odpowiednim nasmarowaniu. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności