Skocz do zawartości
Waldus66666

4motion - dziwny odgłos przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem 3BG 4motion z silnikiem AVF, skrzynia manualna. Zastanawia mnie czy normalnym objawem jest to, że przy ruszaniu z miejsca przy mocno skręconych kołach samochód wydaje odgłos tak jakby koła szurały o nadkole. Odgłos ten słychać tylko przy ruszaniu z miejsca. Jak już się jedzie - nawet przy maksymalnym skręcie kół - brak niepokojących odgłosów. Na forum Audi A6 wyczytałem, że przy quattro to normalka i zastanawiam się czy dla 4motion na torsenie jest tak samo.

 

Czekam na wypowiedzi innych użytkowników passatów z takim napędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wydaje mi się aby było to normalne. Być może osłona przegubu wyzionęła ducha albo to początek rozsypującego się przegubu. Upewnij się czy nadkole trzyma się na wszystkich wkrętach. Podobnie jak ty posiadam 4Motion i nic takiego nie zauważyłem u siebie.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

u mnie od 4 miesiecy slychac takie tyr tyr 4 do 5 razy na jedynce przy starcie na skreconych kolach, dzwiek o dziwo dobiega z tylu i tu mechanik upiera sie, ze jest luz na krzyzaku walu i bedzie niestety trzeba wymienic caly wal, bo to nierozlaczna czesc, za tydzien bede mial wiecej luzu, wiec wstawie auto, wyjma wal i zobaczymy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie od pewnego czasu słychać dziwne odgłosy z tyłu samochodu. Problem w tym że najgłośniej jest jak jadę pod górkę na pełnym skręcie. Jak koła są prosto to nic nie słychać. Czy to może wina opon? Swoje już przejechały, myślałem o wymianie dopiero na wiosnę i nie wiem czy już trzeba? A może to wina czegoś innego? Ktoś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy quattro to normalka i zastanawiam się czy dla 4motion na torsenie jest tak samo.

nie spotkałem się z czymś takim, możesz podesłać linka do tej wypowiedzi bo jakos nie mogę znaleźć.

 

tyr tyr 4 do 5 razy na jedynce przy starcie na skreconych kolach
takie tyr tyr z przodu to mi na przegub zewnętrzny wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie tyr tyr to też jest jak masz inne opony z przodu i z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta - zanabyłem 4Motion (1.9TDI z Torsenem) i mam identyczny objaw, ciekawe czy są jakieś nowe doświadczenia w temacie. Po lekturze http://www.a6klub.pl/a6-c6-quattro-wibracje-w-napedzie-vt22142,45.htm niby nie ma się czym przejmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie powinno być cicho przy każdym ruszaniu czy masz proste koła czy skręcone nie ma to znaczenia cicho ma być. aa te try try (z tyłu) to może być przyczyna suchego przegubu na tylnym moście trzeba go nasmarować i powinno ucichnąć tez tak miałem i tylko na pierwszym biegu jak ruszałem szybciej np. ze świateł. jak znajdę ten temat ponieważ pisałem o tym to podeśle linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu doprecyzowania moich obserwacji z ruszania - mowa tutaj o delikatnym ruszaniu jak przy manewrach na parkingu, powolne puszczanie sprzęgła obroty silnika 1500-2000RPM.

1. Koła prosto - ideał

2. Koła prawie na maksa skręcone - nic nie stuka, nic nie puka, czuć wibracje układu napędowego.

 

rutek21 czy u ciebie na skręconych kołach w warunkach jak wyżej zachowuje się tak samo jak na wprost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wibracje układu napędowego na pełnym skręcie to wada torsena

jak coś terkocze przy ruszaniu np pod górę to zazwyczaj przegob wewnętrzny lub zewnętrzny

Szum układu napędowego podczas jazdy prawdopodobnie wyschniete przeguby na wale napędowym

Sztuki przy ruszaniu czy hamowaniu silnikiem to oznaka zużytych poduszek na skrzyni lub moście czasami stuka mocno zuzyta podpora wału a czasami to luz na slimakach torsena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem wibracji w moim przypadku było uszkodzenie simerbloków zawieszenia dyfra. Dodatkowym standardowym objawem, który się pojawił to uderzenia przy załączaniu sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A wie może ktoś czym jest spowodowane uderzenie przy załączaniu sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej winne mogą być poduszki, tak było u mnie. Jest to łatwe do zdiagnozowania tylko na kanał lub podnośnik trzeba podjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej spawdz poduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie od 4 miesiecy slychac takie tyr tyr 4 do 5 razy na jedynce przy starcie na skreconych kolach, dzwiek o dziwo dobiega z tylu i tu mechanik upiera sie, ze jest luz na krzyzaku walu i bedzie niestety trzeba wymienic caly wal, bo to nierozlaczna czesc, za tydzien bede mial wiecej luzu, wiec wstawie auto, wyjma wal i zobaczymy ....

 

Witam... I jak? Mam identycznie...wiadomo co to moze byc? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej bym powiedział że to któryś przegub , bo niby co tu ma wał do rzeczy . Dopóki się nie urwie nie ruszać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak waliło przy skręcie, ale ja miałem walnięty sterownik ABS z EDS i nie działał w ogóle, dodatkowo były zerwane wszystkie 3 poduszki na tylnym napędzie(na 3 poduszki tylko jedna miała tą jedną nóżkę całą reszta była zerwana kompletnie albo naderwana). Zmieniłem sterownik i poduszki i problem zniknął. Swoją drogą strasznie ciężko je dostać, bynajmniej w Częstochowie we wszystkich sklepach otwierają oczy ze zdziwienia o co mi chodzi jak się ich pytałem o te poduszki. W końcu kupiłem z allegro 35zł sztuka za te poduszki w tym jakby trapezie i 39 zł za tą pojedynczą z lewej strony, tylko trzeba napisać e-meil do sprzedawcy z numerem poduszek bo nie wszystkie ma wystawione na aukcji. Sprzedawca to: piotrflis.

 

Pytanie jak się objawia zużyta podpora wału? Jak to sprawdzić czy jest zużyta? Sprawdzając na wbitym biegu i szarpiąc wałem w górę i dół i na boki nie wykazywało żadnych luzów, jedyny luz jaki mam to na krzyżaku przy tylnym napędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności