Skocz do zawartości
Gość marsjan

Nie działa oświetlenie kabiny, elektryczne szyby...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marsjan

Witam szanownych kolegów. Od niedawna jestem prawie szczęśliwym posiadaczem paska 2001, 115KM 2.0 benzyna.

Mam następujący problem: kupując auto elektryka działała, tzn. oświetlenie kabiny, światło w drzwiach, elektryczne szyby, centralny zamek z pilota, domykanie oraz otwieranie szyb po przekręceniu kluczyka w zamku - to wszystko działało. Po przywiezieniu auta na lawecie niestety wszystko jakimś cudem przestało działać! Tłumaczyłem to sobie, że nastąpiło pewnie gdzieś jakieś zwarcie, przepalony bezpiecznik itp. Po paru pytaniach i odpowiedziach jakie dostałem od znajomych, ustaliliśmy że prawdopodobnie jest być może zimny lut w module komfortu. Więc dzisiaj zabrałem się za ów moduł, rozebrałem podłogę, otwieram czarną puszkę od modułu a tam... brak modułu tylko 3 kostki z kablami. Proszę was o radę co z tym fantem zrobić, czy wiele zachodu jest z zakupem i instalacją takiego modułu, albo moduł znajduje się gdzie indziej, albo wogóle nie było modułu i jest zepsute coś innego. Proszę was o wyrozumiałość. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia prawie rodem z Archiwum X. :D Jeśli zamek, oświetlenie itp rzeczy działały, to znaczy, że musiał być moduł komfortu (i to w dodatku sprawny). Zakładając, że szukasz w dobrym miejscu, istnieją dwie możliwości: poprzedni właściciel przeniósł moduł wyżej (sprawdź półkę po stronie kierowcy, zdejmij element tapicerki z włącznikiem świateł) lub jakimś cudem moduł zniknął po zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DonVasyl

Albo modułek jest pod siedzen pasazera jak u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marsjan

Następną rzeczą po sprawdzeniu bezpieczników było właśnie zdjęcie pokrywy dolnej, w poszukiwaniu dodatkowych bezpieczników.

 

Niestety Nol nie dopatrzyłem się aby moduł został przeniesiony gdzieś wyżej.

 

DonVasyl - sprawdzę to jutro - ale mam nikłą nadzieję, że to będzie po stronie pasażera. Przewody i puszka ochraniająca moduł jest po stronie kierowcy - bynajmniej u mnie.

 

Nie jestem pewien - bo już niepamiętam - ale zdaje mi się, że nie działał wogóle centralny zamek po przekręceniu kluczykiem w zamku, gdy auto zjechało z lawety. Musiałem zamykać od wewnątrz drzwi, a od niedawna cz działa mi tylko w przednich drzwiach od strony kierowcy i pasażera, tylne ani nie drgną.

 

Jutro jadę podpiąć autko pod kabelek.

 

Jak sądzicie, dużo zachodu będzie z ewentualną konfiguracją modułu gdy okaze się, że go nie ma i będę musiał go kupić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli działało, a teraz nie działa, to ja w cuda nie wierzę. Musi, że się zepsuło. Tylko co? Skoro nie ma modułu komfortu w jego miejscu fabrycznym, tylko gołe wtyki, to ktoś się nie bał i ... , albo przeniósł. Jak przeniósł, to dlaczego bez kabli? :rotfl: A może został zamontowany układ niefabryczny? Nie, to ślepy zaułek. Dodatkowe układy montuje się raczej równolegle i nie zastępują one wszystkich funkcji fabrycznego, tylko część odpowiadającą zabezpieczeniu przed kradzieżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marsjan

Faktycznie - brak modułu. Po prostu zaje... gościu który przewoził auto na lawecie.

 

Pomóżcie mi w znalezieniu odpowiedniego modułu do mojego paska.

Nr nadwozia to WVWZZZ3BZ1P127436 - wg etki ma być moduł o numerze 1C0 959 799A, tylko że tych z oznaczeniem a podobno jest 5 odmian, a gościu w serwisie nie chce powiedzieć który to - ciekawe czemu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz już szukać modułu to bobatszego

ten ma tylko sterowanie przednich szyb, nie ma alarmu - poprostu wersja Basis

 

uwaga potrzebujesz wersji z 3 gniazdami ! przeróbka 2 gniazdowego jest nieopłacalna

 

... jesli są ślady po wodzie na podłodze to chyba wiadomo czemu go nie ma

 

... jesli lampka świeciła przy załadunku zmontuj ekipe i do gościa :wpale:

 

 

 

nie lubie odsyłać na allegro - tu masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marsjan

To co akurat ten moduł ma to mi odpowiada, bo alarm mam oddzielny i podpinany pod CAN'a. Dlatego mi nie zależy na bogatszej wersji modułu.

 

Przed chwilką sprawdzałem moduł z "A" na końcu jaki mi znajpmy podwiózł, ale tym razem światło w kabinie cały czas się świeci - nie gaśnie, oraz bagażnika nie otwiera ani z przycisku w klapie ani z konsoli w drzwiach.

 

Znów porażka :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł trzeba zaadaptować VAG'iem, sprawdzić mikrowyłączniki w zamkach,

ciekawe czy komputerek od poduszek masz :hyhy: czy też podszedł zaczerpnąć powietrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marsjan

przetestowałem 3 moduły z "A". Jeden z nich sprawuje się prawie normalnie tzn. światło w kabinie normalnie świeci i przygasa jak powiino, centralny działa również, tylkoo... no właśnie świeci mi się kontrolka, że mam otwarte drzwi podczas gdy są one zamknięte - mały szkopuł że w tym czasie nie mogę sterować elektryką szyb (oczywiście podcza włączonego zapłonu), gdy po pewnym czasie kontrolka sięwyłączy od niedomkniętych drzwi to szyby działają. Na 1000% krańcówki w drzwiac są dobre.

 

Pojechałem do kumpla, który miał interfejs i oprogramowanie bodajże nazywało się "CDIF" - połączył się z komfortem i zczytał błędy 2 - że nieprwaidłowy sterownik w drzwiach lewych i prawych.

 

Powiedźcie mi, czy to ustrojstwo się jakoś jeszcze programuje?

Ewentualnie na co zwrócić jeszcze uwagę. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montując ledy w lampce podsufitki zrobiło się jakieś spięcie, zaiskrzyło i nagle przestało działać oświetlenie wnętrza i bagażnika oraz wszystkie cztery szyby elektryczne i podświetlenie opuszczania szyb (prawy przód, oraz prawy i lewy tył).

 

Oświetlenie opuszczania szyb od strony kierowcy, nawiewów, w schowku pasażera czy otwieranie auta z pilota działa bez zarzutu.

 

Wie ktoś może gdzie szukać przyczyny awarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bezpiecznikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności