Skocz do zawartości
Stochastic

Uszczelka zaworów w passacie 1.8 T (3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Byłem dziś u mechanika, bo kapał mi olej z obudowy filtra, gdyż nie była ona należycie dokręcona. Już została dokręcona.

 

Mechanik zauważył i powiedział mi, że gdzie tam widzi krople oleju pod uszczelką zaworów, czy coś takiego (sorry, ale nie znam się zbytnio na tym).

 

Powiedział, że nie ma tego dużo.

 

Pytam się Was... czy jest to coś poważnego i niezwłocznie należy to usunąć?

 

Czy jest to pospolita przypadłość w 1.8 T?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrzyj, zobacz po kilku dniach czy cieknie. Nie powinno. Prawda jest taka, że dopóki się nie "leje" to nie ma co ruszać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Twoim passacie też trzeba wymieniać całą pokrywę zaworów z uszczelką ?

 

U mnie w dieslu ciekła uszczelka pod pokrywą zaworów. Pojechałem do SOBKOLA po uszczelkę a tam miły pan powiedział że ,,sama uszczelka nie występuje i ma tylko całość czyli pokrywę i uszczelkę za 480 zł (pln) !!

 

ps: w INTERCARS mają samą uszczelkę za 35 zł ale wymieniłem już 4 i nadal cieknie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w Twoim passacie też trzeba wymieniać całą pokrywę zaworów z uszczelką ?

 

Nie wiem jak to jest, bo na mechanice passata nie znam się zbytnio.

 

Ale jak Marek mówi, że dopóki sie nie leje, to się tego nie rusza, to tak zrobię./

 

Mechanik powiedział, że jest tam kropla, czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam się Was... czy jest to coś poważnego i niezwłocznie należy to usunąć?

 

Ja wymienilem uszczelke pod deklem zaworow bo tez nie lubie minimalnych syfów ale to norma moim zdaniem ze wyvhodzi mini tyci malnie :-) Nie przejmuj sie takim delikatnym. Jezeli bedzie jak mowi marecek ze sie leje to wtedy wymien :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to jest, bo na mechanice passata nie znam się zbytnio.

 

Ale jak Marek mówi, że dopóki sie nie leje, to się tego nie rusza, to tak zrobię./

 

Mechanik powiedział, że jest tam kropla, czy coś takiego.

 

OK... masz rację ale jeśli już miałbyś wymieniać , pytanie brzmiało :

 

czy wymieniasz samą uszczelkę czy też ,przymierzasz się do zmiany całej pokrywy zaworów (bo tak zaleca producent i w salonie nie kupisz samej uszczelki a wyłącznie w komplecie z pokrywą za 480 pln) ?

 

Jeśli masz zamiar kupić np. w Intercars samą uszczelkę to na co ją przykleisz ? -- bo ja już 4 razy zmieniałem tą uszczelkę, bez silikonu, z silikonem, z klejem do uszczelek itp .... i zawsze cieknie więc muszę chyba wywalić te 480 zł :( ... ?

Edytowane przez Blackpassat
uszczelkowato??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyslałeś żeby zastosować silikon wysokotemperaturowy?? Ja zaraz po kupnie zdjąłem pokrywę zaworów, usunąłem wogóle uszczelke i użyłem silikonu wysokotemperaturowego. I od 1,5 roku mam spokój. Nie ma nawet kropeczki oleju.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie lało dostyc mocno, na tyle ze rorusznik byl zalany, kupiłem w IC, wymienilem i jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiliście koledzy.

Dzięki. Na razie to zostawiam i będę patrzył.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie pomyslałeś żeby zastosować silikon wysokotemperaturowy?? Ja zaraz po kupnie zdjąłem pokrywę zaworów, usunąłem wogóle uszczelke i użyłem silikonu wysokotemperaturowego. I od 1,5 roku mam spokój. Nie ma nawet kropeczki oleju.

Pozdrawiam

--- dzięki za podpowiedź. Na to nie wpadłem a słuchałem podpowiedzi kilku mechaników ale oni wyznają raczej zasadę : klej tym, co masz pod ręką. Bardzo proszę podaj mi jakieś dane takiego silikonu, producent, nazwa, gdzie tego szukać ? cokolwiek.... bo nie wierzę aby na tym co mam teraz nie ciekło. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kup silikon Wurtha. Ja mam taki. Jest stosunkowo drogi ale gwarantuje Ci że skuteczny. Ale myślę że sprawdzą się normalne silikony z centrów motoryzacyjnych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności