Skocz do zawartości
Vax

Listwy boczne na drzwiach w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aby zdjac listwy boczne na drzwiach w Pasku B4 trzeba je odkrecac od wewnatrz czy sa one zamontowane tylko na wciski tak jak te na blotnikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na wcisk...(bez sensu byłoby demontować całe drzwi, żeby zamontować listwy). :vw:

Gdy będziesz nieostrożny...uchwyty :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefi_sc

są na wciski, zacznij od krawędzi drzwi i zdejmiesz bez problemu, czasami zdarza się ze niektóre zatrzaski juz nie beda sie do niczego nadawać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podłącze się pod wątek. Czy listwy boczne na błotnikach/nadkolach też są na wcisk? Jak najbezpieczniej je zdemontować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie listwy boczne są na wciski! Podważasz lekko i ciągniesz! Czasami zdarza się że ten zatrzask jest złamany, albo gumka już się wyrobiła więc trzeba kupić nowe, w ASO taki zatrzask (gumka + plastik) kosztuje około 4zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja bym wolal sciagnac tapicerke z drzwi (10 IN ROBOTY) I sciagnac listy od srodka sciskajac zatrzaski wtedy wszystkie zatrzaski odzyskamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio demontowałem listwe i nie obyło sie bez strat, ale koszt spinki 1,2zł/szt plus poxipol 10zł efekt jak z fabryki:D

faktycznie niezbyt trwałe sa te mocowania na listwie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spinki w B4 i B3 różnią się od siebie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem ostatnio ciekawy wypadek z tą listwą na drzwiach kierowcy...

Podczas cofania miałem otwarte lekko drzwi i niechcący zahaczyłem właśnie listwą o siatkę ogrodzeniową i.... zdjęło mi ją bez najmniejszego problemu i w 100% bezgłośnie :D nawet jeden zatrzask się nie ułamał... :D:D

hhehhehehe pewnie jakbym chciał specjalnie ją zdjąć to połowa nadawałaby się do wymiany. Zauważyłem też że każdy kołek wchodzi w listę na takiej szynie i sam się centruje względem otworu w drzwiach, także nie ma mowy aby listwę źle założyć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatrzaski do tych listew można bez problemu kupić w sklepie motoryzacyjnym i nie wielki ich koszt. nawet mają katalog z rodzajami i przeznaczeniem jaki pojazd. pękają zazwyczaj jak są już stare i zabrudzone,to tylko plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,szukałem i nie znalazlem odpowiedzi wiec podepne sie pod stary temat.

Czy listwy boczne są takie same w sedani i kombi? chodzi mi o te tylnie na tylnich błotnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy listwy boczne są takie same w sedani i kombi? chodzi mi o te tylnie na tylnich błotnikach.

tak, te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat .

Czy można pozbyć się listew całkowicie w moim pasku poprzedni właściciel poskręcał je blachowkrętami masakryczni to wygląda i stąd moje zapytanie

Czy usuwając te listwy można zaspawać te otworki, po kołkach i tak zostawić czy to będzie źle wyglądać ?

DSC_0550.jpg

DSC_0556.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie to wyglądać kiepsko bo drzwi mają niezbyt ładne wytłoczenia w których są przymocowane listwy.

 

 

kup nowe listwy z mocowaniami i po kłopocie, nawet chyba gdzieś mam ładny komplet o sedana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma kombi , właśnie dokładnie się przygadam jak to jest zrobione i chyba racja lepiej kupić oryginalne listwy

 

listwa.jpg

Edytowane przez oskar1980pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności