Skocz do zawartości
Alcest

Dopasowanie zegarów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w tej chwili zegary w autku z małym FIS. Są to jednak zegary od benzynki. Mając DISELKA jest to kłopot (obroty, brak informacji o grzaniu świec). Teraz moje pytanie. Czy mogę wybrać w miarę dowolny licznik, czy MUSI on by dokładnei odbrany do mojego auta? Mój silnik: 1.9 AFN '00 a zegary od beznzyki 2.8.

Czy ktoś może mi podać jakieśalernatywne numery zegarów?

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETKA podaje te do silnika AFN

3B0 919 860 DX z obrotomierzem, podswietlenie zielone

3B0 919 880 DX z wyswietlaczem wielofunkcyjnym, podswietlenie zielone

3B0 919 890 BX dla pojazdow z systemem nawigacyjnym, podswietlenie zielone

a te do diesla

3B0 919 890 MX dla diesla, niebieskie podswietlenie, dla pojazdu z systemem navigacji

3B1 919 890 AX dla diesla 4-cyl, niebieskie podswietlenie, dla pojazdu z systemem navigacji

3B1 919 890 KX dla diesla 4-cyl, niebieskie podswietlenie, dla pojazdu z systemem navigacji, dla pojazdu z systemem TELEMATIC

3B0 919 881 NX dla diesla, podswietlenie niebieskie, z wyswietlaczem wielofunkcyjnym

wszystkie wyskalowane do 220KM/h

Edytowane przez adamo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kolega ma autko z 2000 r., a więc będzie szyna CAN. A więc numer ma być xxx 320 xxx. Na szynie CAN liczniki do 110 KM wyskalowane są do 260 km/h.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAN jest od 2003 zdaje sie

moj starszy ma z 2000 i jest bez CAN, do 260 w dieslu sa ale do 6-cylindrowego

Edytowane przez adamo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Zima 18 ma rację tylko nie xxx 320 xxx,a xxx 920 xxx

 

Mam w tej chwili zegary w autku z małym FIS. Są to jednak zegary od benzynki. Mając DISELKA jest to kłopot (obroty, brak informacji o grzaniu świec). Teraz moje pytanie. Czy mogę wybrać w miarę dowolny licznik, czy MUSI on by dokładnei odbrany do mojego auta? Mój silnik: 1.9 AFN '00 a zegary od beznzyki 2.8.

Czy ktoś może mi podać jakieśalernatywne numery zegarów?

 

 

a oto zegary do twojego samochodu

 

3B0920822A - mały Fis

3B0920842A -duży Fis

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duckman

Witam. Mam afn 99r produkcji i zegarki są 3B0920... wyskalowane na 260 i na magistrali can

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no sorki bardzo... 920 zawsze mi się myli... Ale wiem, że x19 i x20, a pierwszej cyfry nie mogę zapamiętać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. Wszelkie odpowiedzi bardzo mi pomogły.

CO do zegarów,

3B0 920 822 A

i

3B0 920 842 A

to nie ma znaczenia czy to połówkowy czy pełny fis?

Ktoś jeszcze (poza forum) sugerował mi:

Zegary - 3B0 920 802 A

 

Zaczynam szukać takich zegarów zatem. Jeszcze tylko się określę czy 1/1 czy 1/2 FIS.

 

Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za pomoc. Wszelkie odpowiedzi bardzo mi pomogły.

CO do zegarów,

3B0 920 822 A

i

3B0 920 842 A

to nie ma znaczenia czy to połówkowy czy pełny fis?

Ktoś jeszcze (poza forum) sugerował mi:

Zegary - 3B0 920 802 A

 

Zaczynam szukać takich zegarów zatem. Jeszcze tylko się określę czy 1/1 czy 1/2 FIS.

 

Pozdrawiam forumowiczów.

Nie ma znaczenia ,zależy jakie chcesz na pełnym masz większy wyświetlacz i możesz podpiąć fabryczną navi i będziesz miał informację na wyświetlaczu

Owszem te zegary też będą pasowały tylko że to są gołe zegary bez żadnego fisa

Edytowane przez riccardoa
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartus83

Witam serdecznie mam podobny problem w swoim Passacie B5 z 1998r. 1.9 TDI AFN mam zamontowany licznik od benzyny z komputerem. Posiadam równiez licznik od B5 po FL ale juz od diesla. Znam jego PIN i oznaczenie 3B0920 807A. Czy jest mozliwe podłączenie tego licznika do mojego auta? Czy wymaga to przeróbki?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zlotass

Witam

czy ma ktos moze na sprzedaż licznik do passata b5 '97 110KM o numerach 3B0 919 860 DX

gdyby ktos posiadal zegary o takich numerach prosze o PW

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zegary w pasku o numerze : 3B1919880C (b5 1.9tdi AFN)

chciałbym sie dowiedziec jakie tam są funkcje, bo poprzedni właściciel zamontował taki zegar i niemam sterowania do mfa, a pokazuje mi się temperatura zamiast zegarka jak jest poniżej 4 stopni C na zewnątrz i nie da się tego zmienić. Kupiłem już manetke ale instalacja od licznika ma 2 kable a trza miec 6(chyba) i zastanawiam się czy od zegarów są jakieś wiązki kabli wymienne czy trza dokładać nowe tak jak to kolega opisał w innym poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy licznik od passata b5 2,8 z 99roku bedzie pasowal do paska 97r 1,9tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rochmin

Czesc jestem tutaj nowy i wiem ze w zlym temacie to zamiescilem, lecz szukalem czegos na podobe.

 

Chodzi o to ze kupilem niedawno passata b5 1.9TDi 110KM 1997R i na liczniku ma napisane MFA ale nie ma zadnych przelacznikow na przelaczniku wycieraczek. Nie wiem jak sprawdzic czy jest sens zakupu tego przelacznika, czy sobie to odpuscic. Wiadomo ze komputer to dobra sprawa i tez chcialbym go miec.

 

Mozliwe jest to ze licznik ktos zmienil z innego paska co mial komputer.

Co o tym myslicie ? Czy da sie to jakos podlaczyc by to dzialalo? albo gdzie sprawdzic czy jest kostka by podpiac komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, passat 3b5 1999r ahu 90km licznik 3b0 920 902 a. licznik jest raczej przelozony z innego autka, gdyż na tyle widnieje napis korektorem "b5 2000r". jest zdekompletowany - brakuje diód od tempomatu, poduszki etc. Chciałbym go wymienic na jakiś fis lub 1/2 fis. Jaki muszę licznik zakupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się i ja z zapytaniem jaki licznik do mojego passeratti, gdyż u mnie na 1/2 FIS świruje jasność/wyrazistość wyświetlanych informacji.. Rok 2000, dokładnie z marca. 1.9 TDI ATJ 115KM

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się i ja z zapytaniem jaki licznik do mojego passeratti, gdyż u mnie na 1/2 FIS świruje jasność/wyrazistość wyświetlanych informacji.. Rok 2000, dokładnie z marca. 1.9 TDI ATJ 115KM

Z góry dziękuję

 

i ja się podepnę. jakiego licznika szukać z tym że Full Fis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam Passata z silnikiem 1.8 ADR licznik 3b0919860a z zielonym podświetleniem które chciałbym zmienić na niebieskie. Jakiego licznika szukać. czy ktoś wie gdzie mogę w Łodzi wymienić taki licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności