Skocz do zawartości
Gość Didii34

gaśnie podczas jazdy i już nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Didii34

Mam problem z passatem b5 2003 diesel

Dzisiaj rano zapaliłam za pierwszym razem , przejechałam kawałek i zgasł

Filtr paliwa był dopiero co wymieniony.

Co fajniejsze nie chce teraz zapalić. Czy to może być problem z paliwem ?

Jak go zapaliłam pojawił się komunikat ze trzeba tankować - nawet do stacji nie dojechałam

Poszłam teraz do auta spróbować go odpalić ale nic z tego , kreci pięknie ale nie załapuje

 

Czy ktoś miał kiedyś coś podobnego ?

czy ktoś ma jakąś propozycje jak go odpalic?

Edytowane przez Didii34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to może być problem z paliwem ?

 

Spróbuj najpierw zalać trochę paliwa do zbiornika, skoro napisałaś że:

Jak go zapaliłam pojawił się komunikat ze trzeba tankować

 

Bo może w zbiorniku susza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Didii34

paliwa dolałam ze 4 litry dolałam :( i nic , a druga sprawa że takie suszy to nie było spokojnie jeszcze paliwa było na 50km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a druga sprawa że takie suszy to nie było spokojnie jeszcze paliwa było na 50km

Skoro tak, to czy słychać pompę paliwa przed odpaleniem? Bezpieczniki sprawdzone? Zwłaszcza nr 28. Opis masz TUTAJ. Jeśli nic z tych rzeczy będziemy myśleć dalej. Albo, filtr paliwa jest już zatkany, nie ważne że był nowy, jak było bardzo zimno, a autko stało pod chmurką,, to może być zatkany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Didii34
Skoro tak, to czy słychać pompę paliwa przed odpaleniem? Bezpieczniki sprawdzone? Zwłaszcza nr 28. Opis masz TUTAJ. Jeśli nic z tych rzeczy będziemy myśleć dalej. Albo, filtr paliwa jest już zatkany, nie ważne że był nowy, jak było bardzo zimno, a autko stało pod chmurką,, to może być zatkany.

 

 

 

to ide sprawdzać za pare min dam znac co i jak

--- scalone ---

no więc tak

bezpieczniki sa dobre :( filtr czysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doroto Przy tak małej ilości paliwa (gdzie tankowane?) i przy mrozach mogła się w paliwie wytrącić parafina, może też być zapowietrzony układ paliwa. Diesla nigdy nie powinno się zostawiać z tak małą ilością paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr czysty

A skąd wiesz że filtr jest czysty? Raczej upierał bym się że filtr paliwa jest zaklejony parafiną, jeśli pompa paliwa działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przerabiałem ostatnio coś takiego. Filtr wymieniony, ale dalej nie odpalał. Aku mi nawet padło i wymieniłem na nowy. Pojechałem do Praktikera kupiłem 5m węza technicznego przezroczystego. Następnie jeden koniec do zbiornika a drugi podpiąłem bezpośrednio pod zasilania do filtra. Zagadał po chwili. Więc ustaliłem iż zapchało się coś po drodze ze zbiornika. Następnie sprężarka i przedmuchiwanie przewodu w kierunku do zbiornika. Po ponownym uruchomieniu auta trzeba było otrzymywać obroty około 2500 po 5 minutach wszystko wróciło do stanu przed awarią. U mnie temperatury oscylowały w granicach -25C do -17C. Przypadek ten wydarzył się w aucie kolegi B5 ATJ 115KM z 2000r. przekładka z anglika. Myślę że pomogę. Pozdrawiam.

Najlepiej by było postawić autko do cieplutkiego garażu na cały dzień i noc . My niestety takiego nie posiadaliśmy dlatego takie czynności wykonaliśmy.

Edytowane przez arkady375

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,(paliwa było na 50 km) czyli ok 3-4 litrów+sporo brudu i innych syfów które dostały się do układu paliwowego. W branży paliwowej jestem od ponad ośmiu lat (ORLEN)i wiem jakiej jakości jest nasze polskie paliwo. Drugą sprawą jest fakt taki, że przy znikomej ilości wożonego paliwa w zbiorniku odkłada się wilgoć która się skrapla i powstaje woda która poprostu w niskich temp. zamarza, czyli tankuj minimum do połowy gara, a układ paliwowy daj do czyszczenia zanim narobisz sobie bigosu z pompą lub wtryskami.

pozdrawiam

--- scalone ---

aha jeszcze jedno- ja leję tylko VERVA ON+XERAMIC DIESEL ADDTIV(co 2 tankowanie), motorek cyka jak szwajcarski zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawcio

witam, moim zdaniem powodów niesprawności może być kilka. Po pierwsze trzeba sprawdzić czy układ paliwowy nie jest zapowietrzony. Po drugie w baku odkładają się brudy i w wyniku małej ilości paliwa pompa mogła pociągnąc brud i mogło zatkać filtr paliwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie podłączenie samochodu pod komputer to wykryje niesprawność lub udać się do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Didii34

wczoraj wieczorem udało mi się go odpalić od razu podjechałam na stacje zatankowałam ponad połowę zbiornika (ON ARCTIK do -35) dolewając dodatkowo wspomagacza

ucieszyłam się ze pali i jeździ ale przejechałam od stacji może ze 2 km i znowu zgasł

Odpaliłam go za 7 razem podjechałam pod dom i tam postałam na zapalonym silniku z 10min chyba

 

Zaraz idę zobaczyć czy odpali i najważniejsze czy znowu nie zgaśnie

 

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc tak czy siak i tak musze w poniedziałek odwiedzić warsztat bo za tydzień czeka mnie długa trasa i teraz to się boje jechać

 

 

Pozdrawiam Dorota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Didii34

właśnie wróciła z przejażdżki passatem

Odpalił od razu poczekałam z 5 minut i postanowiłam pojeździć nim troszkę ( ale z duszą na ramieniu czy nie zgaśnie) jeździłam z dobre 20 min i nie zgasł

ale jutro i tak zmiana filtra (tak jak radziliście) i wizyta w warsztacie - niech sprawdzają żeby znowu mi podczas jazdy nie zgasł

 

 

Jeszcze raz bardzo wam wszystkim dziękuję za pomoc

 

pozdrawiam Dorota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ problem mam bardzo podobny to dopisuję go tutaj.

 

Auto odpala bez problemu (wymieniony akumulator 2 miesiące temu i filtr paliwa 2 tygodnie temu). Po przejechaniu kilku kilometrów gaśnie i już nie chce odpalić. Następnie holowanie do mechanika, a tam nie znajdują żadnego błędu w komputerze. Co ciekawe, po jakimś czasie im odpala, chociaż stoi na dworzu. To już druga taka sytuacja, za pierwszym razem wymienili właśnie filtr paliwa. No a teraz zabrakło pomysłów, co wymienić... (istnieją domysły, że to wadliwy czujnik korbowodu wyłącza samochód - wymiana 130 + robocizna 80).

 

Aha, no i po ostatniej awarii sprawdzono, że w filtrze paliwa stało paliwo, więc to chyba nie są zapchane przewody paliwowe. Macie jakieś pomysły?

 

Czy to może być immobiliser?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to może być immobiliser?

Nie, świeciła by ci kontrolka "auta z kluczykiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc to nie immobiliser, bo nie pojawia się żadna kontrolka.

 

Odebrałem auto z warsztatu. Mechanicy przejechali około 20 kilometrów i auto nie gasło. Nie umieją mi pomóc. Możecie polecić jakiegoś specjalistę w Warszawie, który zjadł zęby na volkswagenach, albo może jechać do ASO VW?

 

Auto jeździ już bez zarzutu. Oddałem je do ASO Gajewska (polecam) i okazało się, że ktoś robiąc wcześniej przy zbiorniku paliwa, źle podłączył przewód paliwowy (aż dziw, że w ogóle jeździło). Nie znam się na tym, więc powtarzam tylko za mechanikiem: "zamienione były przewody paliwowe".

Edytowane przez urmiasz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tego wątku,bo wydaje sie że trochę mam podobny problem. Wczoraj podczas jazdy pasek (B5 tdi 110KM) nagle zgasł. Nie było wcześniej żadnych objawów, że coś się dzieje. Nie pomagało odczekanie aby ostygnął, po godzinie pojawił się mechanik z lawetą i zabrał się za niego w warsztacie. Dziś rano przywiózł i wszystko grało, do momentu, aż po przejechaniu około 30km zapaliła się kontrolka od świec żarowych. Zatrzymałem auto i ponownie uruchamiam, aby zobaczyć co będzie się działo i gdy silnik pracował, po ok 30 sek kontrolka znowu zapaliła. Dojechałem do domu i po chwili wsiadam chcę zapalić i nic Po trzeciej próbie zaskoczyło, a kontrolka od świec nie zapaliła się więcej. Co za ulga.Po paru godzinach chciałem znowu wyskoczyć gdzieś autem, auto niestety. Po wyjechaniu z garażu, pasek zgasł i nie pali w ogóle. To samo się dzieje, co wczoraj. Mechanik wcześniej mówił, że coś poruszał koło jakiegoś sterownika koło pompy wtryskowej, psiknął PLAKIEM w rurę od powietrza i zaskoczyło. W tym kłopot, że właśnie wyjechał na dwa tygodnie i nie mam do kogo się zwrócić.....Dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanik wcześniej mówił, że coś poruszał koło jakiegoś sterownika koło pompy wtryskowej, psiknął PLAKIEM w rurę od powietrza i zaskoczyło. W tym kłopot, że właśnie wyjechał na dwa tygodnie i nie mam do kogo się zwrócić.....Dzięki za sugestie

 

Dobry mechanik, gratuluję... Pierwsza sugestia - zmień tego rzeźnika na kogoś bez puszki plaka w ręku. Wyjdzie lepiej dla wozu. Druga - zainteresuj się VAG - niech ktoś kto się zna odczyta błędy sterownika silnika. Możliwe, że nastawnik pompy wtryskowej lub sama pompa wtryskowa się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Siadam do swojego paska rano ktory stal w garazu,jade ok 1km i pasek gasnie na wyswietlaczu wyskakuje öl druckfehlt STOP motor auschalten.Prubowalem zapalic ale nie chcial krecil ale jakby paliwa nie dostawal.Zaciongnolem do warsztatu ,stwiedzil mechanik filtr paliwa ,no to wymienili.Autko smigalo dokladnie 7 dni i znowu mi tak sie stalo i mechanik ale juz inny twierdzi ze to jest kolo dwumasowe,cos mi sie niechce w to wiezyc.prosze o pomoc nawet na meila [email protected] passat to 2004rok 130tys przebiegu 1.9tdi 101ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma dwumas do odpalania???

nie wracaj do tego mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności