Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wymienić oraz jaka bateria znajduje sie w pilocie od paska B6 ...

Wszystko zaczyna mi sie sypac :( dzis nawet pilot odmowil posluszenstwa ...

Probowalem rozebrac tego pilota ... ale cholera wie jak :| w instrukcji radza zeby pojechac do serwisu ... (pewnie bateria 50zl + zalozenie z 20 ...)

Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaka jest bateria, na tej srebrnej części z boku masz zapadkę którą wciskasz paznokciem, ściągasz ją, wyciągasz bebechy i zmieniasz baterię. w ASO coś koło dychy kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge tego dziadostwa otworzyc! ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie moge tego dziadostwa otworzyc! ah

 

Spoko Valdi :-)

Wyjmujesz plastikowy grot (poprzez wciśnięcie srebrnej zapadki z boku klucza), górną część klucza (srebrną) przesuwasz (w tą stronę gdzie jest zapadka) i zdejmujesz, po czym rozwarstwiasz delikatnie klucz. Ukazuje się bateria cr2032.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie otworzylo sie :D !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wymiana bateri nie grozi rozkodowaniem kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaciekawiła mnie jedna rzecz dotycząca pilota. Czy bateria w pilocie sie nie ładuje podczas gdy silnik pracuje ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje "bateria" nie "akumulator" . Nie ładuje się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowe ładowanie bateri ? Przeciez grot nie jest podłączony do elektroniki pilota w zaden sposób. Dobrze ze nie mówimu tu o key-less-go... tez by sie mogła ładowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można bezprzewodowo ładować (ładowarki indukcyjne) jednak w VW jest tak jak napisał Trokadero, w pilocie jest bateria alkaliczna której nie da się ładować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można bezprzewodowo ładować (ładowarki indukcyjne
W Bmw 7 chyba jest taki patent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz na moje pytanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda defender wystarczająco dokładnie opisał proces,

Wyjmujesz plastikowy grot (poprzez wciśnięcie srebrnej zapadki z boku klucza), górną część klucza (srebrną) przesuwasz (w tą stronę gdzie jest zapadka) i zdejmujesz, po czym rozwarstwiasz delikatnie klucz. Ukazuje się bateria cr2032
ale dodam jeszcze fotki.

 

Rozbierałem ten kluczyk, bo dioda cały czas migała co ok. 1sek. Wyjęcie baterii pomogło - dioda miga tylko w chwili naciśnięcia przycisku, auto reaguje prawidłowo na sterowanie pilotem. Dlaczego i kiedy zaczęła migać - nie wiadomo, po prostu po zgaszeniu silnika, samochód już nie chciał się zamknąć z pilota.

IMG_1541.jpg

IMG_1542.jpg

IMG_1543.jpg

IMG_1544.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Bmw 7 chyba jest taki patent

Nie tylko w serii 7 w innych modelach również. W kluczykach jest akumulatorek, który ładuje się podczas użytkowania, producent zaleca używać zapasowego kluczyka przynajmniej raz w roku celem naładowania go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

niezły bajer ale ile razy sie wymienia baterie w pilocie miałem cordobe 10 lat i bateria była 3 razy wymieniana ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a orietuje sie ktos czy w kazdym jednym kluczyku do paska jest bateria ja mam paska z 2000r kluczyk tzw.scyzoryk rozbieralem go i ja tam bateri nie widzialem dzieli sie go na pol mozna powiedziec ,a nie zdejmuje gore czy dol pilota czy moze to jest imobilajzer w kluczyku prosze o odp. i czy faktycznie jest tam bateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko Valdi :-)

Wyjmujesz plastikowy grot (poprzez wciśnięcie srebrnej zapadki z boku klucza), górną część klucza (srebrną) przesuwasz (w tą stronę gdzie jest zapadka) i zdejmujesz, po czym rozwarstwiasz delikatnie klucz. Ukazuje się bateria cr2032.

kolega podal ze do b6 to bateria 2032 a ja dodam ze do b5 to dwie baterie lithium cell 2016 3v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tolasie jest chyba minuta na wymiane pozniej nastepuje rozkodowanie(nie wiem dlaczego tak jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jedno male pytanie czy moze komus zdazylo sie ze kluczy wyladowal w wodzie mi dzis tak sie stalo a dokladnie w pralce na jakies 3 min Oczywiscie wyjolem rozebralem wysuszuylem o dziwo w srodku gdzie bateria nie bylo wody Moze jest to tak szczelne zamkniecie ze przewidzieli taka mozliwosc :doh

Najgorzej jak nagle odmowi posluszenstwa w trasie Zapas mam ale wole miec dwa dzialajace Moze potraktuje go suszarka jeszcze i jakos to bedzie he

Edytowane przez olin_zg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności