Skocz do zawartości
maro134

Jak zdemontować grill w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy może Ktoś wie, czy do wymiany atrapy "grilla" w B6 jest konieczne zdemontowanie przedniego zderzaka?

Odkręciłem wszystko co trzyma tą atrapę ale nadal trzymają zatrzaski u samego dołu? Szarpałem ale nic z tego, trzyma dół atrapy!

Może ktoś miał podobny problem?

Edytowane przez maro134

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zarobić czerwony znaczek? Nie wystarczy że założyłeś już Jeden temat tutaj.

Spokojnie, jak ktoś będzie wiedział to napisze.

Jeśli jest osadzony podobnie jak w B5 to na dole są takie zatrzaski że bardzo ciężko wychodzą. Trzeba się nieźle nagimnastykować żeby je odczepić. Ja wkładałem rękę za grila i odhaczałem te zatrzaski palcem, co nie było łatwe, ale jakoś się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i pouczenie!

Pierwszy raz się logowałem i myślałem że zrobiłem coś nie tak??? Dlatego są te 2 posty.Co do wymontowania tego grilla, to faktycznie są zatrzaski namacalne od spodu i 2 wkręty które już wykręciłem .Próbowałem je odgiąć ale na nic me próby (mało miejsca na "jakiś" konkretny manewr). :633: Może trzeba je odgiąć wszystkie naraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trzeba je odgiąć wszystkie naraz?

To by było bardzo pomocne, ale raczej nie możliwe.

Nie wiem czy jest to podobne do rozwiązania w B5. Jeśli tak, to te dolne zaczepy trzymają od przodu zderzaka, i żeby je odczepić trzeba ustawić grilla w pozycji jak najbardziej zbliżonej do tej, kiedy jest przykręcona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Czy może Ktoś wie, czy do wymiany atrapy "grilla" w B6 jest konieczne zdemontowanie przedniego zderzaka?

Odkręciłem wszystko co trzyma tą atrapę ale nadal trzymają zatrzaski u samego dołu? Szarpałem ale nic z tego, trzyma dół atrapy!

Może ktoś miał podobny problem?

 

Śruby u gory plus 2 wkręty poniżej tablicy rejestracyjnej (pionowo do gory)

Czasami trzymają też śruby od ramek pod tablicę (jak są za długie).

Później odchylić górę grila i szarpnąc do góry.

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje pomajsterkować przy tej atrapie i zrobić jak napisałeś! Obawiam się że teraz tego nie zrobię bo mróz trzyma i zatrzaski mogą strzelić.. Dzięki!! Ps. Serwis " powiedział" że innego sposobu nie ma jak demontaż zderzaka.Nie chce tego robić bo nie spasują idealnie.

Pozdrawiam

Edytowane przez maro134

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali mi w ASO jeden spryskiwacz i do tego musieli poluzować zderzak i zdjąc grill.

Ale na 100% grill był dawno zdjęty zanim ruszyli zderzak.

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autoryzowane serwisy naciągają na każdym kroku! Za każdą śrubkę liczą z osobna, i oczywiście nic nie robią na Twoich oczach..... Trochę temperatura podskoczy to spróbuje jeszcze raz.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, grill zdemontowany w ciągu 15 minut bez potrzeby demontażu zderzaka! Odkręciłem wszystkie wkręty z góry i dwa z dołu. Trzeba było lekko odchylić go i ciągnąc do góry, wyszedł bez problemu. Musze jeszcze dodać mały ale jakże istotny szczegół, TRZEBA ODKRĘCIĆ TABLICE REJESTRACYJNE BO ZAZWYCZAJ WKRĘTY PRZYTWIERDZAJĄ GRILL DO KONSTRUKCJI ZDERZAKA!

Gdyby nie pomoc kolegi TC z forum, to bym go chyba wyrwał na siłę i wyrzucił na szrot!

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłem pomóc.

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak zdemontować dolną część atrapy tą pod tablicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jak zdemontować dolną część atrapy tą pod tablicą

Delikatna sprawa z demontażem , ta atrapa na całej długości zarówno z góry jak i z dołu ma zatrzaski , mój sposób kilka płaskich noży i podważanie z czuciem cała góra potem dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok i tak mogę połamać bo popękana myślałem że ma dodatkowe jakieś śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności