Skocz do zawartości
Gość Maciej Wiśniews

regenerowane elementy zawieszenia do B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maciej Wiśniews

Tak jak w tytule tematu, proszę o Wasze opinie o regenerowanych częściach zawieszenia.

Mój znajomy ostatnio wymieniał niektóre elementy i jest zadowolony, oddał do warsztatu zużyte części i od ręki dostał zregenerowane, czyściutkie, orginalne, wyglądały jak nowe.

W moim, przy wymianie klocków hamulcowych mechanik poproszony o sprawdzenie zawieszenia powiedział, że powoli nadają się do wymiany lewe górne elementy, bo już wyczuwa lekkie stuki, więc zastanawiam się, czy nie założyć regenerowanych.

Wiadomo, koszty są mniejsze niż tych kupionych w sklepie, czy w ASO, ale jak to jest z żywotnością takich elementów, czy jest porównywalna z nowymi?

Proszę o Wasze opinie.

 

pozdrawiam :607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Po tym co widziałem i słyszałem, nie mogę wyrazić pochlebnej opini o regenerowanych elementach zawieszenia - wahacze padały po paru tysiącach, część z warsztatów zajmujących się regeneracją daje gwarancję na "ogromny" przebieg (od 30 do 60 tyś km) ale z dochodzeniem swoich praw jest różnie - rzadko kiedy koleś podejdzie do sprawy korzystnie dla klienta. Cenowo wyglada to różnie - za komplet wyjdzie mniej więcej 1000zł a za 1200zł kupisz kompletny zestaw całkiem niezłej firmy (podobno Dello wypuściło na rynek zawieszenie do VW). Według mnie nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Po tym co widziałem i słyszałem, nie mogę wyrazić pochlebnej opini o regenerowanych elementach zawieszenia - wahacze padały po paru tysiącach, część z warsztatów zajmujących się regeneracją daje gwarancję na "ogromny" przebieg (od 30 do 60 tyś km) ale z dochodzeniem swoich praw jest różnie - rzadko kiedy koleś podejdzie do sprawy korzystnie dla klienta.

 

Mam nieco odmienne zdanie na temat wahaczy regenerowanych do 3B i 3BG ale to moja opinia i jest ona jak najbardziej pozytywna.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Wiśniews

Panowie, a może jakieś za lub przeciw...

Nie śpię na kasie, a wydatek rzędu 1200 zyla poważnie nadszarpnie i tak już skromne finanse.Znajomy jak na razie ( ok 7000 km) sobie chwali, żadnych stuków, zgrzytów itp., firma jest sprawdzona. Mówił, że jak on wymieniał swoje, to przed nim stały trzy osoby w kolejce, też wymieniali elementy do B5. Oczywiście jak twierdzi, firma daje gwarancję na podzespoły u nich wymieniane.

Więc jak to jest...?

 

:607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Zapewne z regenerowanymi wahaczami jest tak samo jak z nowymi. Kupisz firmy której pojezdzisz kilka tysiecy, a jak kupisz innej to kilkadziesiąt. Nie możesz moim zdaniem w tym wypadku pytać o to czy wahacze regenerowane są gut, bo bedziesz miał na przemian raz pochwalna opinię a drugim razem przeciwnie. Musisz konkretnie dowiedzieć sie na temat danej firmy, które ją wykonuje. Takie jest moje zdanie na ten temat. Ja np mam do wymiany w tej chwili wahacz "banan" zakupiłem nowy firmy L...... ale tylko dlatego abym miał już jednego w zapasie do ewentualnej regeneracji. Znajde jakąś firme z dobra opinią i umówie się na wysyłkowe załatwienie sprawy. I zawsze świerzy wahacz w zapasie.

Na innych postach z tego co pamiętam były podane również adresy takich warsztatów. Tak że jeszcze poczytaj zanim podejmiesz decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Jeleniej Górze rzemieślnik regeneruje wachacze za 50 złotych - niestety tylko stronę sworzniową. Więc jeśli padł sworzeń to OK ale jeśli padła guma i tuleja to dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu hha podawał namiary na firmę regenerującą w okolicach Katowic. Przy okazji wspominał o b. dobrej renomie, jaką cieszą się te elementy. Ja rozmawiałem z taksówkarzem, który też chwalił zakład regenerujący w Skoczowie. Wg. jego opinii można na takich wahaczach przejechać praktycznie tyle, co na nowych, pochodzących od tańszych producentów. Mówił też o ogromnych kolejkach io konieczności oczekiwania nawet pół miesiąca na wykonanie usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma jakiś zakład rzemieślniczy na Dolnym Śląsku który zajmuje się regenerowaniem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

no to ja szukam czegos takiego w rzeszowie bo podobno tam jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simo jak znajdziesz ten warsztacik to podaj dokładniuśkie dane :) przyda się pewnie niebawem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

Ja za 700 zl kupilem w tym wymiana, gornych wachaczy( szt. 4 ) LEMFORDER, nie widze potrzeby regenerowac bo to dziadostwo ...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

adams znalazlem :) To jest na ul. Podkarpackiej przy wylocie z Rzeszowa na Krosno. Adres stronki http://www.hpa.ipr.pl Koszt wachaczy dolnych to okolo 120 zl. Za uzywke oddaja 30 zl jak sa w jakim takim stanie. Dzisiaj wymienilem 2 wachate (lewy dolny przod i prawy dolny tyl) Wymiana kosztowala mnie 80 zl. A za wachacze firmy febi zaplacilem 400 zl :) (zajefajna znizka) :)[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bardzo lux :) pojeździj na tym troche i napisz za pare(naście) tyś km jak to się sprawuje :cisza: U mnie jeszcze wszystko ok z zawieszeniem, nic nie stuka, nic nie puka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za 700 zl kupilem w tym wymiana, gornych wachaczy( szt. 4 ) LEMFORDER, nie widze potrzeby regenerowac bo to dziadostwo ...pozdrawiam

Proszę nie pisz źle o czymś czego sam nie doświadczyłeś. Ja zragenerowałem też 4 górne i z wymianą zapłaciłem 260 zł. Ciekawe ile pojeździsz, mogę się założyć, że nie dłużej niż ja. Po 10kkm nic się nie dzieje i nie powinno przez następne min. 50kkm, jak zapewniają taksówkarze=praktyka.

 

------------------

 

Warszawa, Popularna 26? (nr niepewny) regeneracja 50zł za sztukę. Montaż w dowolnym zakładzie, najlepiej zaprzyjaźnionym :D

--------------

Dzięki za posprzątanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makaj, podaj namiary na warsztat, który takie rzeczy robi w tej cenie. Sam bym się może wybrał :padam:

I usuń kilka swoich postów powyżej (takich samych) :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olexi

Witam,

 

Ja wlasnie jestem po wymianie kompletu wahaczy z przodu. Wahacze regenerowane wlasnie przez firme która podawał hha (dzieki za namiar). Zawiozłem swoje i od reki dostałem na wymiane. Cena górne 80 PLN, dolne 100 PLN. Wyszło mnie o więcej niż połowe taniej. Wyglądały na fachowo zrobione. Zobaczymy... Ile kilometrów przejedziesz - zależy od tego gdzie jezdzisz i jak jezdzisz. Nowe - tanie wahacze - maja złe opinie wiem z doświadcznia jak i z serwisu. Jest to poprostu tani kicz robiony w Chinach, któy sie wykańcza po 30 tyś, a jeden mi padł po 7 000...

 

Jeżeli masz kase kupujesz porzadne nowe, jak nie masz regenerujesz tylko w dobrych sprawdzonych zakładach. Namiar na warsztat w Katowicach:

Zakład Jabłoński, tel 32 2599694

 

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Wiśniews

Czyli, po prostu: uczyć się na własnych błędach :przestraszony:

Rozmawiałem jeszcze z jedną osobą, która wymieniała zawieszenie w tej firmie i jest zadowolona.Tak że, pewnie wezmę od znajomka zużyte elementy i wymienię na regenerowane, koszt nie jest zbyt duży, bo za górne 2razy 40 zyla, plus wymiana ok 60zł. Dla zainteresowanych adresem : P-ń Skórzewo ul. Wiśniowa 53. Jak ktoś coś wie n/t tej f-my niech napisze.

 

:607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warszawa, Popularna 26? (nr niepewny) regeneracja 50zł za sztukę. Montaż w dowolnym zakładzie, najlepiej zaprzyjaźnionym :D

Czy ktoś ma telefon do tej firmy? Bo przecież nie będę jechał a chcę wysłać im do regeneracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Wiśniews

No panowie:"kości zostały rzucone", jak mawiali starożytni ;)

Wymieniłem lewą górną część zawieszenia na regenerowaną.

Pierwsza jazda: o mój ty jedyny! jak cicho! :hurra: Nic nie stuka, nic nie puka!

Mechanior również znał firmę, z której brałem elementy i twierdzi, że dobre. Powinny wytrzymać jakieś 60tkm. :ok:

Całość kosztów: 2 razy 40 zł. za części i 80 za wymianę( biedaczek 2 godz. się męczył nad wyciągnięciem zapieczonej śruby).

Koszt nie duży, ale oby się opłaciło. Zobaczymy, czy nauczę się na własnym błedzie.

 

:607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności