Skocz do zawartości
poldeczek1

czy da sie zkorygowac dawke paliwa w silniku PD

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie czy da sie z poziomu vaga lub jakikolwiek inny zkorygowac (zmniejszyc) dawke paliwa w silniku AVF (na pompowtryskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag'iem nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czyms innym jesli tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko przez modyfikację programu w sterowniku silnika - firma tuningowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos pytania musimy rozróżnić dwie sprawy, tj. dawka rozruchowa i kąt wtrysku. Napisz co chcesz skorygować, to podam receptę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos pytania musimy rozróżnić dwie sprawy, tj. dawka rozruchowa i kąt wtrysku. Napisz co chcesz skorygować, to podam receptę.

 

 

Chętnie się dowiem jak skorygować kąt wtrysku w PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce zrobic tak zeby mniej palil bo cokolwiek bym nie zrobil np przestawilem rozrzad chyba na na -3 -3,5 spalanie spadlo nawet o 1.5- 2l na 100 ale tylko na chwile to znaczy po jakims czasie znowu wraca do normy tak jak by mial to zasraniec zapisane ze ma spalic tyle i ani grama mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie się dowiem jak skorygować kąt wtrysku w PD.

W silnikach PD nie ustawia się kąta wtrysku. Nawet po zmianie rozrządu nic nie trzeba ustawiać. Usatysfakcjonowany? :636:

 

Poza tym polecam lekturę ABC Diagnozowania i Wartości mierzone dla PD oraz tabela błędów dla PD. Myślę, że rozwiejesz przynajmniej część swoich wątpliwości.

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W silnikach PD nie ustawia się kąta wtrysku. Nawet po zmianie rozrządu nic nie trzeba ustawiać. Usatysfakcjonowany? :636:

 

Spoko, to była taka prowokacja.

 

chce zrobic tak zeby mniej palil bo cokolwiek bym nie zrobil np przestawilem rozrzad chyba na na -3 -3,5 spalanie spadlo nawet o 1.5- 2l na 100 ale tylko na chwile to znaczy po jakims czasie znowu wraca do normy tak jak by mial to zasraniec zapisane ze ma spalic tyle i ani grama mniej
Nic konkretnego zrobić raczej nie możesz. Sprawdź w blokach wartości mierzonych, np. 013, 023 czy pompowtryski są ok. Możesz podjechać ludzi zajmujących się tuningiem elektronicznym, modyfikacja oprogramowania mogłaby pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos pytania musimy rozróżnić dwie sprawy, tj. dawka rozruchowa i kąt wtrysku. Napisz co chcesz skorygować, to podam receptę.

 

A znasz może dokładną "receptę" na zmianę dawki rozruchowej, lecz w przypadku trochę innego silnika - a mianowicie 1,9 TDI (AHU) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka startowa + wysterowanie EGR

 

1) wybierami 1-engine

2) 11 login i tu wpisujemy zależnie od silnika 12233 (sa tez inne loginy)

3) 10 adaptacja

 

W adaptacji zaczynamy od

1 wpływa na dawkę paliwa na wolnych obrotach i czym jest mniejsza (wtedy dostaje więcej paliwa)tym auto szybciej się zbiera i lepiej reaguje na dodawanie gazu, należny pamiętać aby nie ustawiać mniejszej niż 2,2 mg

2 ustawiamy wolne obroty silnika

3 współczynnik wypełniania EGR (podając graniczne wartości można go wyłączyć całkowicie)

4 nie

5 dawka startowa ma wpływ na uruchamianie silnika i w tym przypadku czym mniejsza tym dostaje więcej paliwa

 

Należy pamiętać , że przed zmianami zapisujemy wartości jakie były wcześniej a poz zmianie robimy test jak sie silnik zachowuje (test jest nad save ). Każde zmniejszenie dawki faktycznie zwiększa ilość paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pomoze. W VP i PD dawki rozruchowe trzeba zmodyfikowac w mapie w programie. W VP da sie podniesc dawke na wolnych i nie tylko z vaga ale w małym stopniu w PD tylko i wyłacznie przez modyfikacje programu.

 

To autora watku: to ile spala auto jest zalezne od wielu spraw. I nie do konca masz na to wpływ. Jezeli pali za duzo jest problem mechaniczny.

 

Co do rozrzadu w PD to jak najbardziej koryguje sie go po wymianie paska.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do rozrzadu w PD to jak najbardziej koryguje sie go po wymianie paska.

 

O cię smoła !!!!!!!!!!!!!

To w końcu się koryguje , czy nie koryguje, bo już teraz zgłupiałem ???

Do tej pory sądziłem (wyczytałem to w wielu różnych miejscach , na różnych forach) że się nie koruguje.

Zresztą jak ostatnio w moim AJM wymieniałem (nota bene w ASO) to raczej nic nie korygowali.

Jak to w końcu jest ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do rozrzadu w PD to jak najbardziej koryguje sie go po wymianie paska.

 

Też mnie ta wypowiedź Rogala zastanowiła ....To jak to w końcu jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogal mówi o ustawieniu koła na wałku rozrządu(regulacja na otworach "fasolkowych" od -3 do +3) i wie co mówi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dawka startowa ma wpływ na uruchamianie silnika i w tym przypadku czym mniejsza tym dostaje więcej paliwa........każde zmniejszenie dawki faktycznie zwiększa ilość paliwa.

 

Czy jesteś pewny tego fragmentu ?

 

Pytam, gdyż jakiś rok temu zastosowałem ten schemat :

 

"odpalasz vag-coma

engine

login : 12233

adaptacja kanał 05

wpisać wartość max

u mnie wyszło max 33268

było 32768"

 

I wtedy na forum znalazłem dwie tezy:

 

1. Czym mniejsza wartość tym dostaje więcej paliwa

2. Zwiększenie wartości zwiększa dawkę paliwa.

 

Zastosowałem się do tej drugiej tezy zwiększyłem wartość na max.,

mam tak już prawie rok i coraz większe wątpliwości czy zwiększyłem dawkę :)

 

Więc czy jesteś na 100% pewny pierwszej tezy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rogal mówi o ustawieniu koła na wałku rozrządu(regulacja na otworach "fasolkowych" od -3 do +3) i wie co mówi

Pozdrawiam

 

 

A które to jest kółko - można prosić jakieś foto ?

Był ostatnio jakiś wątek o regulacji chyba tego kółka (pamiętam, że trzeba odpiąć górną pokrywę rozrządu , poluzować jakieś 3 sruby nr 13 i potem regulować jakąś srubą centralną - pamiętam taką lub podobną procedurę, a być może pokiełbasiłem tematy :().

A zakładając , że tę regulację się przeprowadza - co ona daje ?

Czy ma np. wpływ na spalanie na postoju pokazywane przez komputer ?

Bo np. u mnie minimalna wartość zużycia paliwa na postoju jaką wyświetla komp to ok. 2,3 l/100 km - i niżej nie chce spaść (a często zatrzymuje się na wyższych wartościach). Aż mi się nie chce wierzyć że pojazd tyle pali na postoju tym bardziej że obroty ma dobre tj. ok. 940 obr/min - coś może jest zrąbane ze wskazaniami ??

Czy może wpływ na to wskazanie ma uszkodzony przepływomierz ?? (mam podejrzenie że jest padnięty bo fura słabo się zbiera , do 1800-1900 obr/min wcale nie ciągnie chociaż silnik wkręca się na obroty).

Edytowane przez tomery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest z tą dawką rozruchową im nizsza wartość tym dawka większa czy odwrotnie kto wie na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde zmniejszenie dawki faktycznie zwiększa ilość paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności