Skocz do zawartości
pakafoto

Akumulator rozladowuje sie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś robiłem pomiar gdzie prąd ucieka z aku. na pierwszym zdjęciu (radio całkowicie odpięte od instalacji) i są wpięte wszystkie bezpieczniki w bocznej skrzynce jak otwieramy drzwi kierowcy, na drugim zdjęciu pomiar z wypiętym bezpiecznikiem nr. 37 od radia, na trzecim zdjęciu pomiar z wypiętym bezpiecznikiem nr. 37 oraz wypięty bezpiecznik nr. 14 (Sterownik urządzeń elektrycznych zwiększających komfort: regulacja lusterka, podnoszenie szyb, centralna blokada drzwi) i czwarte foto napięcie aku. podpowiedzcie gdzie sprawdzić i co żeby wyeliminować rozładowywanie aku. po mimo tego że radio jest wypięte z instalacji

DSC_0130.jpg

DSC_0133.jpg

DSC_0134.jpg

DSC_0135.jpg

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież te wskazania są ok?

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy są ok te wskazania bo ostatnio jak było, od +5 do -15 to mi ciężko palił fakt ze miałem 2 świece spalone więc się pytam tu w temacie czy wszystko jest ok ale nawet samo wskazanie wypięte radio z instalacji auta i taki spadek prądu po wypięciu bezpiecznika to jest zastanawiające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Do 0,1A w autach z komputerami od każdej rzeczy to norma.

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jeżdżę Passatem średnio co 2-4 dni i nigdy nie miałem problemów z odpaleniem. Nawet podczas mrozów na poziomie -23 stopni dał radę po staniu 3 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o B2?

Toz to prawie zadnej elektroniki nie ma, aby byl jakis pobor pradu na postoju. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek, aby ułatwić innym poszukiwania tutaj podaję wszystkie powody poboru prądu, jakie udało mi się znaleźć:

 

-zaśniedziałe kable od alternatora,

-zwarcie w przewodach w drzwiach,

-pompa przy zbiorniku,

-ułamany wianuszek w drzwiach (?),

-uszkodzony sterownik drzwi,

-dioda w alternatorze,

-bezpiecznik 13 "światła stop" (załącza się pompa wtryskowa) albo jak napisał ktoś inny: "wyłącznik świateł stopu przy pedale hamulca (bezpiecznik 13) -> we włączniku zwarcie,

-lampka w schowku,

-lampa w bagażniku,

-czujnik przy pedale stopu (?).

-bezpiecznik 14,

-bezpiecznik 15,

-moduł komfortu pod nogami kierowcy (zaśniedziałe styki, zalany),

-regulator napięcia w alternatorze,

-styki z modułu w drzwiach,

-zamki w drzwiach,

-krańcówka w drzwiach oraz klapa bagażnika,

-źle podłączone przewody w kostce stacyjki,

-wymiana przekaźnika (zawiesza się nie zawsze się rozłączy po wyłączeniu stacyjki),

-regulator napięcia,

-silniczek podnoszenia i opuszczania szyby.

 

Mam nadzieję, że to komuś ułatwi sprawę poboru. U mnie przyczyny rozładowującego się akumulatora były 3. Pasat B6.

 

1. Czujniki z prawych drzwi przednich i tylnych. Przy jednym musiałem rozebrać całe drzwi i dobrać się do zamka oraz wyczyścić mikrostyk. Przy drugich drzwiach wystarczyło popryskać WD-40 i rozruszać zamek śrubokrętem, nie musiałem nic rozbierać.

 

2. Wyczyszczenie zaśniedziałego przekaźnika 449. Jednak to wystarczyło na dwa dni, pobór spadł, ale i tak po tym czasie spostrzegłem się, że coś z nim jest nie tak. Wymieniłem go (w sklepie oryginał 60 zł, szrot oryginał 10 zł) i teraz wszystko jest ok.

 

3. Bezpiecznik od strony kierowcy nr 17.

 

 

Mam jednak pytanie. Po naprawie styków w drzwiach kontrolka "otwartych drzwi" zniknęła mi. Po 5 dniach znowu się zapaliła. Nie wiem co jest grane, wszystkie styki w drzwiach przeczyściłem i nic. Poodłączałem wszystkie drzwi i dalej kontrolka nie znika. Wyczyściłem styk w zamku od maski, odłączyłem go, ale to też nie to. Bagażnik ma swoją osobną kontrolkę.

 

Co powoduje to, że kontrolka otwartych drzwi się świeci? Proszę bardzo o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz mase (-) normalnie do akumulatora, a pomiędzy (+) aku a jego kleme wpinasz szeregowo amperomierz (tyklo pamiętaj o ustawieniu odpowiedniego zakresu pomiaru, żeby go nie wyjarać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma bezpiecznik, który się przepali w razie co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinasz mase (-) normalnie do akumulatora, a pomiędzy (+) aku a jego kleme wpinasz szeregowo amperomierz (tyklo pamiętaj o ustawieniu odpowiedniego zakresu pomiaru, żeby go nie wyjarać).

 

a na jakie pytanie to odpowiedź? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie dawno zakupiłem Passata B6 1.4 TSI. Na początku było wszystko dobrze, ale od paru tygodni mam dziwne objawy po odpalaniu samochodu. Obroty dziwnie podskakują do około 1200, ale po upływie pół minuty wszystko wraca do normy. Słyszałem, że to wina nie doładowanego akumulatora, ponieważ jeżdżę tylko po mieście i przez ten czas nie zdoła się doładować. Czy to prawda ??

Jeszcze akurat chce podładować akumulator, ale boję się że jak go wyciągnę to zresetuje mi się komputer pokładowy. Słyszałem, że drugi akumulator można podłączyć pod gniazdo zapalniczki żeby podtrzymać ustawienia. Można zastosować akumulator 12V żelowy z motocykla bądź skutera i jaką musi mieć minimalną pojemność, żeby wytrzymał np z 12 godzin ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczam ladowarke elektroniczna z lidla pod aku w aucie i jest OK.

 

Co do nie doladowanego aku o tej porze roku, to raczej nie normalne zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taka przyczyna wzrostu obrotów ?? bo samochód był podpięty pod komputer i nie wykryło żadnych błędów.

A taka ładowarka da radę podładować akumulator https://www.ceneo.pl/45039456 ?? niby też gdzieś czytałem, że jak będzie się ładować zbyt dużym prądem to można spalić jakiś czujnik czy coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może taka przyczyna wzrostu obrotów ??
Np. regulator napiecia lub sprzegielko na alternatorze. To tylko moje domysly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wtedy na komputerze nie byłoby żadnego błędu ??

Teraz sprawdzałem, że napięcie w zapalniczce jest dopiero po włożeniu kluczyka, więc podtrzymanie napięcia poprzez zapalniczkę jakimś akumulatorem chyba odpada :/

Edytowane przez Taro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale wtedy na komputerze nie byłoby żadnego błędu ??
Nie zawsze blad wyskoczy przy uszkodzonej czesci. Elektronika tez potrafi byc zawodna. Sprawdz ladowaniu aku na maxymalnym obciazeniu (swiatla, klima, radio, itd.), lub podjedz do dobrego mechanika na sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w sklepie akumulatorowym i zmierzyli mi akumulator na postoju. Było chyba 9V i pytał się czy nie mam problemu z odpalaniem. Radził podładować akumulator, bo gdy był uruchomiony silnik to było dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było chyba 9V
Hmmm, aku na postoju powinien miec bodajze 12,5V. 9V to zdecydowanie za malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio byłem w sklepie akumulatorowym i zmierzyli mi akumulator na postoju. Było chyba 9V i pytał się czy nie mam problemu z odpalaniem. Radził podładować akumulator, bo gdy był uruchomiony silnik to było dobrze.

 

9V dla akumulatora kwasowego oznacza zasiarczenie lub zwarcie na celi, więc do wyrzucenia.

10V jest granicą, przy której rozpoczyna się proces zasiarczenia. Czym dłużej, tym gorzej.

Pewne jest to, że należy tego ekspedienta ze sklepu omijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik stwierdził, że mój akumulator ma za małą moc rozruchową i dlatego może to być wina obrotów tuż po odpaleniu (po czyszczeniu przepustnicy dalej to samo). W tej chwili ma oryginalny akumulator z VW 12V 61ah 330A DIN 540A EN/SAE/GS i jaki musiałbym kupić akumulator, żeby wszystko było dobrze i miał niby dobrą moc podczas odpalania ?? Mam Passata B6 1.4 TSI benzyna. Z firm podobno polecają YUASA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności