Skocz do zawartości
pakafoto

Akumulator rozladowuje sie

Rekomendowane odpowiedzi

http://vwgolf.pl/golf2/porada34.html

 

:568: Porady:

Akumulator rozladowuje sie:

Jezeli meczy Was problem akumulatora, ktory siada podczas postoju auta przez kilka dni to ta porada jest dla Was. Zanim ktos wpadnie na pomysl wymiany akumulatora radze sie dobrze zastanowic. Ja niestety popelnilem ten blad, wymienilem akumulator bez sprawdzania czegokolwiek i w niedlugim czasie po wymianie akumulatora objawy powrocily a ich przyczyna lezala po stronie instalacji elektrycznej auta. Przed wymiana akumulatora nalezy najpierw sprawdzic jaki prad jest pobierany gdy auto nie pracuje a odbbiorniki w nim sa powylaczane. Aby to zrobic nalezy wpiac amperomierz miedzy ktoras z klem a akumulator. Prad pobierany w tym przypadku nawet gdy auto ma autoalarm nie powinien przekraczac kilkudziesieciu mA. jezeli jednak przekracza mozna sprawdzic, poprzez zastepowanie kolejno bezpiecznikow amperomierzem, ktore urzadzenie pobiera zbyt duzo pradu. Przykladowo pobor 50mA to 1,2A w ciagu doby. Taki prad w idealnych warunkach (ktore w rzeczywistosci nie istnieja) rozladuje akumulator 55Ah w ciagu 45dni. Ale juz prad 250mA to w ciagu doby ok 6A. W tym przypadku akumulator powinien wytrzymac 9 dni. jednak po uwzglednieniu roznych czynnikow (min. temperatury) okazuje sie, ze po 4-6 dniach akumulator jest kompletnie wyczerpany. Jezeli pobor pradu jednak jest maly to nelezy jeszcze sprawdzic ladowanie poprzez sprawdzenie napiecia w instalacji po uruchomieniu silnika. Powinno wynosic ok 14,4V. Uwaga!!! Zbyt duze napiecie moze spowodowac powyginanie cel w akumulatorze a co za tym idzie jego zniszczenie. Przyczyna zbyt wysokiego napiecia zazwyczaj jest uszkodzony regulator napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest bardzo CENNA PORADA

 

Ja już 2 razy doładowywałem swój aku - problem występował właśnie po dłuższym postoju kilka dni z włączonym alarmem. Ale jestem ciekaw dlaczego alarm tyle pobiera. Któregoś dnia ja sprawdzę u siebie ile pobiera

Kubelt też wcześniej miał taki problem ale auto stało w garażu.

 

Wielkie Buziaki :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja też muszę sprawdzić czy aby nie mam w instalacji jakiegoś darmozjada. Dzięki za tą poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

Swietna porada, na szczescie nie mam problemow w passacie z akumulatorem ale mam tez inne autka, i tam moze wystwepowac cos takiego.

Naprawde swietna porada, coraz bardziej podoba mi sie to forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Aby to zrobic nalezy wpiac amperomierz miedzy ktoras z klem a akumulator.

 

Jak mam to rozumieć. Wpiąć poprostu się w obie klemy czy jak. Mniejwięcej wiem o co chodzi ale wolę się upewnić :)

 

 

HHA

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz mase (-) normalnie do akumulatora, a pomiędzy (+) aku a jego kleme wpinasz szeregowo amperomierz (tyklo pamiętaj o ustawieniu odpowiedniego zakresu pomiaru, żeby go nie wyjarać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopadł mnie dzisiaj ten sam problem auto postało tydzien w garazu i dzisiaj kompletne zero nawet licznik nie pokazywal stanu kilometrow a w garazu przy mrozach -25C było -7C a teraz praktycznie temperatura zerowa i z akumulatora nie ma nic.Moze i u mnie jest jakis lewy pobor pradu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, choc bazujac na tegorocznych doswiadczeniach z dwoma samochodami watpie w to. Ja u siebie w passacie mialem taki akumulator, ze nie wytrzymywal nawet jednej nocy na powaznym mrozie, rano musialem szukac kogos od kogo moglbym pozyczyc pradu. W przypadku hondy bylo jednak tak, ze codzienna jazda akurat podladowywala aku na tyle, ze wytrzymywal. 4-dniowy odpoczynek spowodowal to, ze rowniez nawet sie przebieg nie wyswietlal, totalny brak pradu.

W pasku wsadzilem nowe aku i teraz stoi sobie swobodnie 3-4 dni i odpala jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzeszczot

W kwestii ciekawostek co do aku.

Moje B3 w przypdku jazdy bez zegarów traci ładownanie z alternatora!

Nie wiem jak mozna było cos takie wymyslec,ale wychodzi na to,że wyjecie wszystkich zegarów powoduje przerwę w obwodzie. Wiem ze to brzmi nie samowicie bo prad ładowania z Altenatora moze dochodzic nawet do 85 A i taki prad na pewno przez sama tablicę płynąć bezposrednio nie moze. jednak mimo to przejechanie wiecej jak 20 Km bez alternatora jest niemożliwe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość solvesten

Dla tych co bawili sie ostatnio z radiami.

Koniecznie sprawdzic czy kable + i na stacyjke nie sa zamienione miejscami!!!

 

Wojciech

 

P.S.

Jakosc akumulatora.

Nie uwierzycie, ale byl w domu CC 700, bateria Centra, niegarazowany, jezdzil codziennie - caly rok - zaledwie 2 km do pracy i z powrotem.

Dzialal bezblednie 7 LAT (slownie SIEDEM).

OK, po jakis trzech latach uzytkowania, przed zima odsiarczalem go zawsze (raz) bardzo delikatnym pradem ok 1% wartosci pojemnosci akumulatora. To byla cala obsluga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem jakieś 3 miesiące temu aku CENRY z serii World Batt i powiem wam tyle że parametry tej baterii są super i stylistyka rwnież i gdybym nie wiedział to w życiu nie powiedziałbym, że to jest ta nasza CENTRA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku przez ponad 2 miesiace walczylem z rozladowujacym sie aku.

Najpier sam a potem z elektrykami...

przyczyna okazalo sie partactwo mechanika ktory mi wymienial sprzeglo i skrzynia przytrzasna kabel od alternatora i mialem zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

80% przypadków rozładowanego aku to babok w instalacji auta. Źle załozony alarm, patent itp. Uszkodzony przekaźnik grzania świec w Dieslach, sporo tego jest. Najlepiej sprawdzić na postoju prąd pobierany przez auto [powinno być w okolicach 100mA] i napięcie ładowania [13,8-14,2V] przy tzw. "choince" [włączone wszystkie światła, wentylator itp.] Kontrolka ładowania może czasem nie pokazywać jego raku...

 

Normalnie alarm na czuwaniu pobiera ok 50mA [jeśli ma podłączoną diodę], bez diody ok 30mA:) Czasami w autach włącza sie ogrzewanie tylnej szyby [Peugot - samoczynnie :dobani: ] a to jest 120-180W, więc troszke łoi, warto też sprawdzić stan wyłączników drzwiowych, ściemniacza do światła we wnątrzu kabiny i bagażniku, bo pozostawienie lamki na 1 dzień powoduje rozładowanie aku.

Dużo mniejszym odsetkiem jest uszkodzony akumulator, zresztą to od razu widać, jeśli sie podłącza go do ładowania i napoczątku pobiera [przypuśćmy] 10A, a za godzinę 2A, to jego pojemność jest marna...

Robię w alarmach i istalacjach elektr. samochodowych 3 lata i to najczęściej występujace powody...

 

Pozdrawiam :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję doładować mój akumulator prostownikiem. Czy mogę podpiąć prostownik do akumulatora podczepionego pod samochód? Bo czytałem gdzieś, że niektóre auta nie lubią mieć prostownika w "obiegu prądu" i lepiej odczepić akumulator od samochodu i dopiero doładować. Jak to jest w przypadku Passata B5, 1998r. 1.9 TDI ? Proszę o porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę podpiąć prostownik do akumulatora podczepionego pod samochód?

Można.

 

Pamiętaj żeby + z prostownika podłączyć z + akku.

Analogicznie postępujemy z minusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o dziwne i nieporządane przebiegi pojawiające się w instalacji auta przy nieodłączonym akumulatorze. Elektronika nie lubi takich szpilek.

Z resztą sam chciałbym zobaczyć zrzut oscyloskopowy takiego przebiegu, by się o tym przekonać w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aku padł tydzień temu, po naładowaniu wytrzymał równo tydzień.

Podejrzewam, że ze względu na mróz i jazdy na bardzo krótkich odcinkach - do pracy i z powrotem (ok 1 km w jedną stronę), gdzie nie miał czasu się naładować. Dla pewności chciałbym sprawdzić te lewe pobory.

Już wiem jak sprawdzić ampery

Podpinasz mase (-) normalnie do akumulatora, a pomiędzy (+) aku a jego kleme wpinasz szeregowo amperomierz

A jak sprawdzić ładowanie ? Gdzie się wpiąć ?

I w przypadku gdyby z tym było ok to czy jest to normalne, że się rozładował w takich warunkach ? i czy będzie ok gdy się ociepli ?

I czy warto go regenerować poprzez wymianę elektrolitu czy też zakupić nowy ? Wyczytałem gdzieś na forum, że żywotność akumulatora to 4-5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak samo sprawdzić prąd ładowania. Powinno być przynajmniej kilka amper. Możesz również podłączyć woltomierz (analogicznie jak podłącza się prostownik) i sprawdzić napięcie ładowania. Przy zwiększeniu obrotów silnika napięcie zwiększy się do około 14V (dokładnie nie pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

prawidlowo naladowany akumulator powinien dawac okolo 12,4V, a podczas zapalania (krecenia rozrusznikiem) napiecie nie powinno spasc ponizej 10V chyba jak dobrze pamietam. Przy zapalonym silniku ladowanie powinno byc okolo 14V z hakiem. Dodatkowo wlacz wszystkie mozliwe odbiorniki pradu (swiatla, grzanie foteli szyby lusterka) i zmierz jakie jest ladowanie. Tez powinno byc kolo 14V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinno byc kolo 14V

Generalnie od 13,5V do 14,5V, niezależnie od tego jak dużo jest włączonych odbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności