Skocz do zawartości
Skalpel TFSI

Dziwny gwizd podczas jazdy. Co to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

Pojawił się problem. Podczas jazdy po przekroczeniu 80km/h słyszę bardzo męczący gwizd. Stosunkowo cichy ale wyraźny. Wydaje mi się, jakby dochodził z przedniego prawego koła. Podejrzewałem, że może to być spowodowane założeniem zimówek, ale wtedy dźwięk ten słyszanyby był z każdego koła. Nie wydaje mi się, żeby było to łożysko, ponieważ to nie jest "buczenie" a wyraźny gwizd o wysokiej częstotliwości. Na trasie naprawdę aż bolą uszy. Mechanik zrobił rundkę powiedział, że rzeczywiście- gwiżdże, ale zajrzał pod spód i nic nie zobaczył. Macie jakieś sugestie czym to może być spowodowane? Przekręcę się jeśli będę tak jeździł całą zimę ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim B5 FL też miałem gwizd, niby wycie. Badałem: łożyska, przeguby wewnetrzne itp. Dopiero wymiana skrzyni biegów wyciszyła paska, posżły łożyska na mechaniźmie różnicowym przy 152tyś przebiegu. Sprawdź tez swoją skrzynię do pewności. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamień koła miejscami, lewo prawo, przód tył, jeździj i dobrze nasłuchuj - w ten sposób będziesz mógł wyeliminować bądź potwierdzić teorię o oponie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będzie rozsądne wyjście. Chciałem zrobić to już dziś ale...pojawił się problem:mad: Mechanik, który zakładał zimówki zgubił "złodziejkę" do felg :mad: niedopilnowanie i jestem w niezłej du**e. Liczę na niebiosa, że nie złapię kapcia mniej niż 50km od domu ( taki jest limit km w ac PZU ) :P:p pojadę z tym do aso i od razu zerkną na ten gwizd :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręć antenę z dachu i sprawdź czy ucichło :) Ja miałem bat nieoryginalny i to było to :)

Zawsze lepiej sprawdzić przed wymianą skrzyni biegów he.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykręć antenę z dachu i sprawdź czy ucichło :) Ja miałem bat nieoryginalny i to było to :)

Zawsze lepiej sprawdzić przed wymianą skrzyni biegów he.

 

Powodzenia!

 

B6 sedan nie ma anteny (wbudowana w tylną szybę) a kombi ma malutką płetwę - tu nie ma co szumieć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że bat od CB, o ile jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sedanie mam płetwę. Być możedlatego, że jest to auto z usa. Nie wiem czy bat od cb może być powodem tego dźwięku, ale pro forma- zdejmę i się przejadę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy bat od cb może być powodem tego dźwięku

 

może, tak samo jakaś "wywinięta" uszczelka w drzwiach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thomas_tm

witam u mnie też gwiżdało jak założyłem stoszkowy filtr powietrza... zaczyna gwizdzeć w granicy 4 tysia obrotów podczas przyspieszania ale przy stałej prędkości nie gwizdze...

fura tez z usa

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym gwizdem to sprawdzic mozna intercooler jak sie gdzies rozszczelinil to bedzie gwizdal. Z tego co wiem to wlasnie z przodu z prawej strony jest wyjscie wiec slychac bedzie jak prawe przednie kolo.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podobny gwizd miał i ja tyle że pojawiał się gdy jechałem koło 100km/h. Było to na jesieni, miałem to zgłaszać ale jakoś samo zniknęło. Natomiast przykre jest to że słychać wycie, jadąc tak 60-80km/h na 6 biegu. Nie wiem czy to skrzynia bo się na tym nie znam. Dokładnie tak sam jak w Poldku tyle że silnik cichszy. Nie wiem czy to reklamować czy tak może być, ale za miesiąc kończy się GWARANCJA.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupa śmiechu ;) Zdjąłem bat od cb i po problemie. Nie wiem jakim cudem gwizd słyszałem z przedniego prawego koła jeśli antenę miałem na środku dachu :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega po problemie a ja dalej z... mam taki sam tylko że z lewej strony coś jakby z lewego nawiewu powietrza ale chyba nie bo rozbierałem i nie pomogło. Dodam że po lekkim otwarciu okna(1cm w dół) gwizd nabiera lekko siły jest lepiej słyszalny i dalej jesten bezradny. Może ktoś pomoże?? Antene CB już sciągałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręć jeszcze antenę od radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie najprawdopodobniej to będzie wina uszczelki. Przejrzyj ją dokładnie, czy nie jest z niącoś nie tak w którymś miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktorej uszczelki?? dobra przejże jutro wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewych drzwi. Cuś dookoła okna powąchaj :) Poszukaj, jedź i słuchaj. Nawet zarymowałem. Achhh, uzdolniony od dziecka ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Podobny gwizd miał i ja tyle że pojawiał się gdy jechałem koło 100km/h. Było to na jesieni, miałem to zgłaszać ale jakoś samo zniknęło. Natomiast przykre jest to że słychać wycie, jadąc tak 60-80km/h na 6 biegu. Nie wiem czy to skrzynia bo się na tym nie znam. Dokładnie tak sam jak w Poldku tyle że silnik cichszy. Nie wiem czy to reklamować czy tak może być, ale za miesiąc kończy się GWARANCJA.

Pozdrawiam

ja mam golfa 6 z przebiegiem 1400 km i wyje mi skrzynia. Już mi wymienili ale nowa też wyje. jeśli się nie znasz to podjedź do mechanika,niech ci powie czy to skrzynia. jeśli tak to od razu na serwis. niech wymieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Podobny gwizd miał i ja tyle że pojawiał się gdy jechałem koło 100km/h. Było to na jesieni, miałem to zgłaszać ale jakoś samo zniknęło. Natomiast przykre jest to że słychać wycie, jadąc tak 60-80km/h na 6 biegu. Nie wiem czy to skrzynia bo się na tym nie znam. Dokładnie tak sam jak w Poldku tyle że silnik cichszy. Nie wiem czy to reklamować czy tak może być, ale za miesiąc kończy się GWARANCJA.

Pozdrawiam

 

A powyżej tych prędkości ciągle słyszysz ten dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności