Skocz do zawartości
krzyś

Nadpalona wtyczka żarówki D2S-ksenon.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Prosze Was o pomoc w sprawie nadpalonej wtyczki do palnika żarówki D2S. Tak wiec mam założony cały oryginalny zestaw ksenon firmy Hella-tak już było jak kupiłem auto. :-) Dziś przestała świecić jedna z zarówek. Mówiąc dokładniej zapali sie na max.1 sekunde i gasnie i tak przy każdym włączeniu. Dodam przy okazji,że reszta czyli postojowe i drogowe świecą ok-bez zmian. Tak wiec pierwsza myśl - kończy sie żarówka D2S. Zamieniłem i nic.Tak samo. Z drugiej strony ta żarówka świeci jak szalona. Tak wiec nastepnie przyjrzałem sie wtyczki od tej żarówki-widze,że gniazdo lekko nadpalone tak wiec przypuszczam ze to wina tej wtyczki. Czy tez tak przypuszczacie? Jesli to wina samej wtyczki to czy można ją rozebrac i naprawić? Jeśli nie to czy pozostaje tylko zakup przetwornicy z kablem i wtyczka ale oryginalne Hella to już niemały wydatek:-( Czy mozna zakupić samą wtyczke lub ostatecznie zakupić sam kabel z wtyczką innej firmy? Prosze o wszelkie opinie,uwagi i np:linki co zakupić np:z Allegro nie wydając fortuny.. Z góry dziekuje za odp. Pozdrawiam i życze wszystkiego najlepszego w nowym 2009 roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taką wtyczke chodzi jak w dołączonym załączniku aby nie było niedomówień. Prosze Was raz jeszcze o odpowiedz czy ta wtyczka jest rozbieralna,można ją rozkrecić i naprawić lub wymienić czy też pozostaje zakup takiego lub podobnego kabla z taką samą wtyczką....? Pozdrawiam!

nadpalona wtyczka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym że mi urwał sie jeden z trzech kabelków tej wtyczki. W przetwornicy, do wtyczki idą 3 kable: gruby czerwony, i 2 cienkie niebieski i biały. Rozebrałem wtyczke z innego przewodu bo taki posiadam, ale w nim sa 2 kabelki czerwony i czarny. Czerwony jest przylutowany do srodkowego wtyku a czarny do tego bocznego. Moje pytanie jest takie czy z tego oryginalnego przewodu co idzie od przetwornicy można te dwa kabelki (niebieski i biały) połączć ze sobą, co by sie nic z przetwornicą nie stało?? Nie wiem po co są te 3 kabelki w oryginalnym przewodzie, a w tym co rozebrałem są 2?

 

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 20:12 ----------

 

Dwa kabelki wlutowałem we wtyczkę (czerwony-środkowy wtyk, niebieski- ten zewnetrzny) ale został ten biały. Okazało się że ten biały kabelek nie ma w nim miedzi, to mi wygląda na jakiś światłowód. On ma być luzem w tej wtyczce czy jak? Jutro podepne przetwornice i zobacze czy działa.

Edytowane przez yaroz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli to wina samej wtyczki to czy można ją rozebrac i naprawić?
Mi się udało wymienić wtyczke. A więc tak, tak jak pisałem wcześniej, miałem sam przewód z innego zestawu. W środku wtyczka była zalana jakąś pianką, wydłubałem ją i odlutuowałem przewody. Odetnij wtyczkę od kabla na przetwornicy,będziesz miał 3 kabelki (czerwony, niebieski i biały- dalej nie doszedłem do czego on tam służy ;)) Teraz lutujesz kabelki do wcześniej przygotowanej wtyczki (czerwony- do środkowego styku, niebieski- do zewnętrznego, a białym się nie przejmuj ja go zostawiłem luzem we wtyczce) na koniec najlepiej wypełnić wtyczkę jakąś żywicą, lub poxyliną. Tak więc musisz szukać takiego kabla, tylko zwróć uwagę na to żeby to wypełnienie we wtyczce było takie miękkie co by można było je wydłubać. W oryginalnej wtyczce zalane jest to jakimś twardym materiałem i nie da się tego tak wydłubać żeby potem wtyczka sie jeszcze do czegoś nadawała. Jak byś czegoś nie wiedział to pisz. Pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mozna zakupić samą wtyczke lub ostatecznie zakupić sam kabel z wtyczką innej firmy? Prosze o wszelkie opinie,uwagi i np:linki co zakupić np:z Allegro nie wydając fortuny.. Z góry dziekuje za odp.

Krzyś, na aukcji podanej poniżej gosciu sprzedaje adaptery z wtyczką D2S:

http://moto.allegro.pl/item577012356_adapter_do_palnika_zarowki_d2s_d2r.html

może uda Ci się ją zaadoptować. Jakość nieznana, ale koszt niewielki.

Chociaż patrząc na datę postu myślę że już dawno jest po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzyś, na aukcji podanej poniżej gosciu sprzedaje adaptery z wtyczką D2S:
Właśnie taki kabel wykorzystałem do naprawienia tej wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem z tym że mi urwał sie jeden z trzech kabelków tej wtyczki. W przetwornicy, do wtyczki idą 3 kable: gruby czerwony, i 2 cienkie niebieski i biały. Rozebrałem wtyczke z innego przewodu bo taki posiadam, ale w nim sa 2 kabelki czerwony i czarny. Czerwony jest przylutowany do srodkowego wtyku a czarny do tego bocznego. Moje pytanie jest takie czy z tego oryginalnego przewodu co idzie od przetwornicy można te dwa kabelki (niebieski i biały) połączć ze sobą, co by sie nic z przetwornicą nie stało?? Nie wiem po co są te 3 kabelki w oryginalnym przewodzie, a w tym co rozebrałem są 2?

 

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 20:12 ----------

 

Dwa kabelki wlutowałem we wtyczkę (czerwony-środkowy wtyk, niebieski- ten zewnetrzny) ale został ten biały. Okazało się że ten biały kabelek nie ma w nim miedzi, to mi wygląda na jakiś światłowód. On ma być luzem w tej wtyczce czy jak? Jutro podepne przetwornice i zobacze czy działa.

 

 

Witam. Też miałem taki problem z nadpaloną wtyczką, kupiłem adapter pod hid i przeciąłem mniej więcej stary kabel w połowie i wlutowałem nowy pozostawiając biały ponieważ w nowym kablu miałem tylko dwie żyły.

 

Problem pojawia się przy włączaniu świateł gdy samochód "jest zimny" lub postoi kilka godzin. Gdy włącze światła to ten żarnik co naprawiałem włącza się i odrazu wyłącza. Muszę kilka razy włączyć światła i wyłączyć aby było ok. Gdy światła chwile poświecą to nie ma problemu wtedy z włączaniem świateł. Ktoś miał podobny problem lub wie gdzie popełniłem błąd? Kable lutowałem nie w tym samym miejscu tylko kilka cm obok zaizolowałem dość grubo taśmą izolacyjną.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Też miałem taki problem z nadpaloną wtyczką, kupiłem adapter pod hid i przeciąłem mniej więcej stary kabel w połowie i wlutowałem nowy pozostawiając biały ponieważ w nowym kablu miałem tylko dwie żyły.

 

Problem pojawia się przy włączaniu świateł gdy samochód "jest zimny" lub postoi kilka godzin. Gdy włącze światła to ten żarnik co naprawiałem włącza się i odrazu wyłącza. Muszę kilka razy włączyć światła i wyłączyć aby było ok. Gdy światła chwile poświecą to nie ma problemu wtedy z włączaniem świateł. Ktoś miał podobny problem lub wie gdzie popełniłem błąd? Kable lutowałem nie w tym samym miejscu tylko kilka cm obok zaizolowałem dość grubo taśmą izolacyjną.

 

Pozdrawiam

 

Przetwornica do wymiany miałem to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przetworonica do wymiany miałem to samo :)

 

Kolego ale przed wymiana tej wtyczki i żarówki było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności