Skocz do zawartości
Gość kasper

sprzęgło do 3bg ,1.9tdi avb 101 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasper

witam mam pytanie czy jest jakas róznica w sprzegle pomiedzy 101 konna wersja a 130 konna wersja 1.9tdi ,dodam jeszcze ze mam skrzynie manual 5 biegowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli srednica tarczy jest taka sama? chodzi mi o to czy sprzegło z AVB przeniesie tyle samo Nm co sprzegło z AWX AVF, zastanawia mnie to czy moje sprzegło wytrzymało by 160 - 170 KM (tyle co AWX AVF po chipe), po rysunku wnioskuje ze wytrzymałosc sprzegła jest taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wydaje mi się, że sprzęgło do AVB jest takie samo jak w AWX, AVF ma większą średnicę

avb awx.jpg

avf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mam passata 1,9 tdi 2002 avb. Pytanie moje jest takie: czy sprzęgło od silnika z oznaczeniem awx będzie pasowało do avb. Chciałem takie zakupić na allegro jedni mówią ze to jest to samo inni że nie. POMOCY bo różnica w cenie jest 300 zł. awx 488 zł avb 780 zł mój mail:[email protected] Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilość ząbków taka sama 23, tylko docisk awx=230mm avb=228mm

 

---------- Post added at 15:24 ---------- Previous post was at 15:09 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/attachment...7&d=1231659768 ztego wynika ze srednica ta sama ale czy ilosc zabków na walek jest ta sam ?

nie mogę otworzyć tego linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat.Padło mi sprzęgło w avb po 160 tys(ostatnie 15 tys pewnie mu nie pomogło ;) .Co założyć aby przenieść około 170/380?Podejdzie jednomas od ahu i tarcza od vr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, prosze o rade. Moje sprzeglo bierze zaraz przy samej gorze, nic nie trzesie, slizgania tez nie czuje jezeli rozumiem slizganie (wyje a nie jedzie). Przebieg moj to okolo 200 tys. Pora na wymiane. Czyli jak bierze tak wysoko przy samej koncowce to sie konczy?

Dziekuje za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bierze przy samej górze a jeszcze się nie ślizga to wymiana zalezy wyłącznie od Ciebie. póki się nie ślizga to nie ma potrzeby wymieniać, choć u mnie była identyczna sytuacja jak u Ciebie i wymieniłem ponieważ w miejskiej jeździe aż bolała noga...nie mogłem zbyt precyzyjnie zapanować nad autem i wymieniłem wszystko. zerknij sobie jak się ma 2-mas przy wymianie zeby dwa razy nie płacić za rozbiórke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

 

Sprzęgło się nie ślizga (tzn jeśli rosną obroty to auto przyspiesza), biegi wchodzą lekko i precyzyjnie.

Ogólnie sprzęgło zawsze łapało wysoko (przyjąłem to za standard)

 

Od wczoraj obserwuje pewien problem, parę razy sprzęgło złapało bardzo nisko, na dodatek jakby szarpie samochodem, ciężko płynnie ruszyć. Po nagrzaniu sie wydaje się ze jest w miarę ok.

Czego dokładnie może być to objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tematu...

Czy ktoś już zrobił takiego swap-a, tzn komplet sprzęgło i dwumasa od awx do avb wpierdzielił?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

 

Sprzęgło się nie ślizga (tzn jeśli rosną obroty to auto przyspiesza), biegi wchodzą lekko i precyzyjnie.

Ogólnie sprzęgło zawsze łapało wysoko (przyjąłem to za standard)

 

Od wczoraj obserwuje pewien problem, parę razy sprzęgło złapało bardzo nisko, na dodatek jakby szarpie samochodem, ciężko płynnie ruszyć. Po nagrzaniu sie wydaje się ze jest w miarę ok.

Czego dokładnie może być to objaw?

 

U mnie było podobnie - przyczyne opisałem tu:

http://forum.vw-passat.pl/threads/6774-WYMIANA-POMPY-AVF-JA-JUZ-NIE-MOGE!!!

Jeśli chodzi o sprzęgła to polecam katalog on-line SACHS'a fajnie mają to opisane i dokładnie nawet co do numeru VIN. Np. do silnika AJM sprzęgła były dwa, a różniły sie średnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś już zrobił takiego swap-a, tzn komplet sprzęgło i dwumasa od awx do avb wpierdzielił?

pzdr

 

ponawiam

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ponawiam, czy mozliwy jest montaz do org skrzyni avb calego sprzegla czyli dwumasy, tarczy i docisku od AWX? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez ponawiam, czy mozliwy jest montaz do org skrzyni avb calego sprzegla czyli dwumasy, tarczy i docisku od AWX?

Przecież to identyczne sprzęgło. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności