Skocz do zawartości
maniek366

problem z hamulcami przod

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem a dotyczy on hamolcow przednich mianowicie kupilem autko i juz to sie dzialo po zahamowaniu blokuja mi hamulce przednie tak ze autko z gorki sie nie toczy ale gdy nacisne pedal kilka razy jest ok zmienilem klocki plyn mam motul rbf 660 tarcze nordmanna z golfa g60 nawiercane i nacinane zaciski po regeneracji odpowietrzalem je i nic to nie dalo wyjolem tloczek wyszedl dobrze z wlozeniem tez nie ma problemu a nie chce sie cofac zeby go cofnac trzeba sie nameczyc jak nie wiem co to moze byc abs dziala dobrze moze to servo??porsze pisac cos w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wkładałeś tłoczki to przesmarowałeś je specjalnym smarem, zapobiegającym zapieczeniu? Dodatkowo zaciski sa tzw. pływajace i byc może sam zacisk (na tych 2 śrubach którymi jest przykręcany) ma utrudniony ruch. Dodatkowo przy klockach sa zakładane tzw. spręzynki (takie blaszki) a i samo "siedzenie" klocka powinno byc dobrze wyczyszczone.

 

Na Twoim miejscu jeszcze raz bym rozebrał zacisk, wyczyscił wszystko dokładnie. Cylinderek, oraz śruby (są na nich plastikowe tulejki) lekko przesmarował smarem silikonowym i wszystko powinno być dobrze.

 

Tłoczek cofie się o dziesiętne milimetra a jego wcisniecie z powrotem musi wymagać użycia znacznej siły, niekiedy aby go wcisnąc musiałem użyć ścisku stolarskiego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok dzieki za rade no zeby wcisnac zacisk tez musialem uzyc duzej sily ale sruby sa ok lekko chodza tu nie ma problemu klocki ok tez i miejsce dla nich widocznie tak jak napisales musze lepiej posmarowac tloczek smarem albo kupie nowy smar na hamulcach nie ma co oszczedzac ok dzieki za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzis zrobilem te hamulce lewe kolo ok jest ale prawe blokuje a mianowicie na tloczku sa wżery z jakiegos powodu i to zapewne przeszkadza w cofnieciu sie tloczka

Edytowane przez maniek366

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj lekko przeszlifowac te miejsca drobno ziaranistym papierem ściernym, nastepnie smar silikonowy do tłoczkow i powinno do czasu wymiany na nowy (bądz uzywany) być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak zrobilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znow ja problem z hamolcami nadal mnie gnebi zalozylem nowe tloczki na oba zaciski posmarowane sa smarem specjalnym i jak sie nie hamuje jak sa zimne tarcze i klocki jest ok a jak sie rozgrzeja to blokuja mi co to moze byc serwo,pompa abs-u ??******

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wymień płyn hamulcowy, bo innego pomysłu nie mam jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

1. zaciski nie odbijają jak należy (zacisk po wyjęciu klocków powinien bez problemu dać się przesunąć ręką)

2. Gumowe przewody hamulcowe (te przy kołach) rozwarstwiły się w środku

3. woda w płynie hamulcowym lub powietrze

4. regulacja skoku jałowego przy pedale jest ustawiona za ciasno (za mały skok jałowy pedału)

 

stawiam na nr 2 lub 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wiec tak

 

1 zaciski chodza ok jak wyjme klocki

2 przewody gumowe nowe sa zalozone doslownie 2 miesiace temu

3 uklad odpowietrzony jest napewno dobrze wody raczej nie ma

4 skok jalowy pedalu to bedzie to bo pedal tylko dotkne a juz hamuje autko prawie sie nie wciska pedal

 

pozdrawiam i dzieki za pomoc polecam sie na przyszlosc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze ma ktos zdjecia jak mozna zrobic regulacje skoku pedalu hamulca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przy pedale, musisz się pogimnastykować. odkręcasz przeciwnakrętkę i obracasz tym tłokiem-śrubą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moj gust masz strasznie zasyfione jazma i klocki (miejsce gdzie styka sie jarzmo i klocek)

Co do odpowietrzenia ukladu hamulcpwego....CHOOOPIE !! nie wiesz ile mozna nerwow stracis i pifa !!

 

A co do przewodow NOWYCH....ze sa nowe nie oznacza ze sa zle !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale koledzy ja mam seata ibize tez tak jest jak w pasku?? to zrobione?

 

---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

 

klocki i jarzma sa ok napewno kolego przewody nowe przeczytaj co pisalem wyzej troszke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z hamulcami,

ściągało mnie przy hamowaniu z większej prędkości, pojechałem na rolki i wyszło że jeden przedni hamulec hamuje mocniej drugi słabiej.

 

udałem się do bosch car service, zrobili mi reperaturkę przednich zacisków, "niestety chyba" wymienili "minimalnie przykorodowane tłoczniki" oraz wszystkie gumki, uszczelki.

 

Efekt jest taki że siła hamowania wróciła do normy, jednakże po wciśnięciu hamulca dosłownie 1 cm samochód od razu hamuje.

Problem jest taki że stojąc np na światłach które są lekko pod górkę nie muszę trzymać hamulca, samochód NIE stacza sie.

 

Pojechalem na rolki, wyszło że przednie zaciski trzymają koła, po lekkim wciśnięciu hamulca i odpuszczeniu, lewe koło ma 240 czegoś tam, a prawe koło 350 czegoś tam (nie wiem w jakich jednostkach te wartości są podawane).

 

Przed naprawą hamulców samochód staczał się z górki, nie było takich problemów, oraz hamulec nie brał tak wysoko jak bierze teraz...

 

Pojechałem na reklamację do serwisu, i dziś wymienili mi przewody gumowe w przednich zaciskach, stwierdzili że wszystko jest OK. Zapłaciłem i chyba kasa poszła na marne, bo nic się nie polepszyło.

 

Po odebraniu samochodu i przejechaniu 5 km byłem pewien że hamulce przednie dalej trzymają. Pojechałem znów na rolki, i tak jak wcześniej przód hamuje na puszczonym hamulcu a tył działa idealnie bez problemów.

 

Jutro lub pojutrze pojadę znów do tego serwisu i czy problem może leżeć po stronie nowych tłoczków, które mogli założyć jakieś np chinskie ? jeśli ich średnica jest większa o np 0.1 mm od oryginału, opór się zwiększa i hamulce przednie nie odbijają ??

 

Czy problem raczej tkwi w regulacji luzu na pedale hamulca jak ktoś wyżej opisał... ?

4. regulacja skoku jałowego przy pedale jest ustawiona za ciasno (za mały skok jałowy pedału)

 

Ręce opadają z tymi naprawami, gdybym sam się zabrał za naprawę, stare tłoczki przeleciałbym papierkiem wodnym w górnej części, założyłbym nowe uszczelniacze i pewnie hamulce byłby igła. A teraz jeżdżę i się człowiek tylko denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności