Skocz do zawartości
api13

Wizualizacja działania czujnika cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się ukryć iż cofanie w naszym pasku do miłych i sympatycznych czynności nie należy. Mała tylna szyba jakieś słupki i to wszystko czyni cofanie zwłaszcza w nocy mocno wyzywającą czynnością.

 

Jako że nie mam czujników cofania jest jeszcze weselej. Czasami sam siebie się śmieje jak przyjdzie gdzieś wycofać a na lusterka się nie da poprostu nie da do tego światło wsteczne jest super ale tylko do ozdoby.

 

I tu pytanie: czy ktoś ma czujniki cofania i jest w stanie opisać swoje przeżycia z użyteczności tego cudu współczesnej techniki.

 

Interesuje mnie jak jest zrealizowana wizualizacja optyczna/akustyczna itd.

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim pasku 4 czujniki cofania z przodu i 4 z tyłu. Wcześniej jeździłem Toyotą Corollą bez czujników i cofanie tym autem było o wiele trudniejsze niż Passatem. Czasami jak wysiadam z auta nie mogę uwierzyć jak mogłem wjechać w tak ciasną lukę.

 

Strona, z której zbliżamy się do przeszkody (przód lub tył) jest rozróżniana poprzez dwa modulowane sygnały dzwiękowe o różnych częstotliwościach. Im krótszy odstęp tym krótsze przerwy pomiędzy kolejnymi dzwiękami. Nigdzie w instrukcji obsługi nie znalazłem informacji przy jakiej odległości sygnał dzwiękowy staje się ciągły.

 

Widziałem na innym forum zdjęcia z dodatkową wizualizacją odległości od przeszkody na ekranie radia RNS510. Można to obejrzeć na http://vwnavi.com/forums/showthread.php?t=7823&highlight=park&page=3

Ja posiadam takie radio jednak do tej pory nie udało mi się uruchomić tego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja nie wyobrażam sobie teraz jazdy bez czujników ... Osobiście mam czujniki przód i tył - tylko, że są to czujniki dokładane i nie takie o jakich mi się "marzy" (czytaj - są do wymiany) - ale zakupiłem już z takimi więc nie będę wybrzydzał.

 

Czujniki parkowania posiadam takie (a raczej wyświetlacz):

9_1.jpg

 

Na pewno lepiej mieć takie rozwiązanie niż żadne.

W styczniu chcę wymienić całość na coś bardziej markowego, mianowicie na:

foto878_1.jpg

firmy VALEO

 

Na początku strasznie bałem się zaufać czujnikom ... ale po jakimś czasie człowiek przyzwyczaja się i jest "git" ... U mnie sygnalizacja jest i dźwiękowa i optyczna (wyświetlacz w/w). Wyświetlacz pokazuje która czujka łapie + jaka odległość jest od przeszkody. Buzer standardowo pika im bliżej przeszkody tym pikanie jest bardziej intensywne … Nic skomplikowanego a jednak ułatwia życie!

W razie pytań służę pomocą.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie prześladowała myśl by zainstalować oryginalne ale jak nie ma graficznego na mfa+ to mija się z celem no może poza jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne, jest tylko akustyczna, ostatnio dostaly dziwnych misji jak jest mokro nie ma przeszkody a one ja "pokazuja". ale jak sie rzeczywiscie zblzy do przeszkody to sygnalziuja to inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polatałem po sieci poczytałem i przegłosowane jak znajdę srebrne Valeo jak pokazuje "VALDI" kupuje montuje i ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

api13 dobry wybór!

Ja biorę czarne :) bo koloru mocca nie ma :D hehe

Srebrne bez problemu dostaniesz! czy to na Allegro, czy w sklepie VALEO taki chyba w sieci widziałem!

Pozdrowionka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie osobiscie nei podobaja dokladane w b6, akurat uwazam ze fabryka wyjatkowo ladnie je zamontowala i nie raza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polatałem po sieci poczytałem i przegłosowane jak znajdę srebrne Valeo jak pokazuje "VALDI" kupuje montuje i ....

Valeo nie robi zestawów z innymi czujkami jak czarne, ale mozna dokupić srebrne lub do lakierowania, jedna czujka kosztuje o ile pamiętam 30zł. A jeśli chodzi o wizualizacje to w/g mnie zbędny bajer bo patrzeć w lusterka też się powinno przy cofaniu, a wyświetlacz tylko rozprasza uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piter_ok1 wydaje mi się, że się mylisz ...

Kupując w tym sklepie nie robią większych problemów jeżeli chodzi o zakup zestawu Valeo z czujnikami srebrnymi ...

http://www2.moto-profil.pl/index.php?Itemid=83&id=134&option=com_content&task=view

 

Oj chyba nie jest to zbędny bajer, cofając wieczorem / w nocy to lusterko na pewno do niczego Ci nie będzie potrzebne - bo i tak przez nie nic nie widzisz (ja jeszcze posiadam czarne szyby więc już w ogóle) ... sama wizualizacja dźwiękowa mi osobiście się nie podoba (bo czasami zleje się z muzyką i można zrobić "puk" - znam już takie osoby) ... a tak muzyczka leci ... a Ty patrzysz tylko kątem oka na wyświetlacz i wszystko wiesz :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

Witam,

 

Przymierzam się do założenia czujników prakowania przód i tył, niestety to przodu musi byc wyświetlacz jak mi w vw powiedzieli. Chciałbym zapytać gdzie macie mocowane w passacie bo według mnie może to troszke szpecić wygląd auta jak nie jest oryginalnie gdzies zabudowane. Za wszelkie info będe wdzięczny chyba ze ma może ktos zdjęcie z zamocowanym wyświetlaczem.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekranik mam przyklejony do uchwytu od telefonu :D

szpeci czy nie, ale egzamin zdaje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Przymierzam się do założenia czujników prakowania przód i tył, niestety to przodu musi byc wyświetlacz jak mi w vw powiedzieli. Chciałbym zapytać gdzie macie mocowane w passacie bo według mnie może to troszke szpecić wygląd auta jak nie jest oryginalnie gdzies zabudowane. Za wszelkie info będe wdzięczny chyba ze ma może ktos zdjęcie z zamocowanym wyświetlaczem.

 

pozdr.

 

Mam z przodu i z tyłu. Fabryczne. Tylko dzwięk. Nie ma żadnego wyświetlacza. Przód generuje piski o wyższym dźwięku a tył o niższym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Trochę stary wątek, ale mam pytanie piter_ok1 czy udało ci się kupić czujniki w kolorze srebrnym, a jeśli tak to jak one wyglądają w srebrnym samochodzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valeo ma w ofercie czujniki czarny mat, czarny połysk i srebrne, ale w instrukcji jest chyba że nadaja się do lakierowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale myślałem, że kupiłeś srebrne i zamontowałeś u siebie w samochodzie. Pomalowane mogą nie spełniać swojej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim jest akustyczne i optyczne przod i tyl na zdjeciu akurat nie ma wizualizacji na przod ale u mnie jest. jak nie zapomne to zrobie jutro fotke i wstawie. model radia to RCD 310. musialem doplacic za nie dodatkowo 350funtow. czyli okolo 1400zl zalezy od kursu. dzialaja rewelacyjnie, parkowanie to poprostu bajka. podzielam wasze zdanie ze bez nich bieda a szkoda nowe auto pobijac, lampa od wstecznego to jak swieczka jakby nie mogli drugiego dolozyc, no ale mam sensory to mi nie przeszkadza.

rcd310_214.jpg

P1060923.jpg

Edytowane przez wawrzik23
dolozenie zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podzielam wasze zdanie ze bez nich bieda a szkoda nowe auto pobijac,

 

Wychodzi na to że bez czujników cofania parkować się nie da :D Ciekawi mnie jakbyś parkował busem blaszakiem tylko na lusterkach.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lurker

Witam, ja zakupilem czujniki z HongKongu bezprzewodowe z podswietleniem.

Podaje linka:

http://cgi.ebay.co.uk/Wireless-Car-Parking-Reverse-4-Sensor-BLACK-with-LED_W0QQitemZ260305237103QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item260305237103&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1689%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

 

Zamontowalem je jakies dwa tygodnie temu, kluczyk wlozylem w pozycje zaplonu i wrzucilem wsteczny i pieknie wszytko dziala i swieci, ale jak odpale auto to wyswietlacz swiruje pokazuje jakies losowe odleglosci.

 

Cos mi nie pasuje te 12 volt z wstecznego, jak podlacze do zapalniczki i odpale auto to wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby uruchomić wizualizację na RNS 510 wystarczy wymienić sterownik parktronika 3C0 919 283 na 3C0 919 475?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności