Skocz do zawartości
myto

RCD 510 i RNS 510 - rozładowany akumulator

Rekomendowane odpowiedzi

mam Gateway 3C0 907 530 L - mogę się liczyć z jakimiś problemami ?? jaką wersję rns 510 bym musiał mieć ??

Z góry dzięki :)

 

edit:/

... już sobie pdziękuję :D

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Navigation_System_%28RNS510%29_Retrofitting

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czy jest ktoś z Poznania kto (odpłatnie) albo w zamian za wyczyszczenie tapicerki karcherem ;) zająłby się zamontowaniem RCD 510 w moim Pasku? Posiadam wersję B6 Highline z września 2006. Aktualnie mam RCD 300 i chcę zamienić ją na RCD 510. Zarówno radio jak i ten cały gateway dostarczę, chodzi o pomoc przy montażu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze inne pytanie, czy jeśli mam passata z września 2006 to jaka jest szansa, że RCD 510 (albo inne radio z kolorowym ekranem) ruszy mi bez rozładowywania akumulatora?? A jeśli szanse są nikłe to jak sprawdzić ten cały CAN? oraz jaką powinienem mieć wersję?? Z góry dzięki za odpowiedź. (GDYBY BYŁ KTOŚ Z POZNANIA TO ODPŁATNIE POPROSIŁBYM O POMOC W MONTAŻU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - da się zrobić.

 

Po drugie - nie zawsze konieczna jest wymiana gateway'a, często wystarczy go zaktualizować.

 

Po trzecie - jeśli w całym Poznaniu i okolicach nie ma nikogo chętnego do pomocy a jechałbyś kiedyś do Wawy to wpadnij - damy radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie. Wszystko P&P. A to zaczęło się już przy poprzednim radyjku. W lipcu 2013 wrzuciłem chińczyka (Erisin ES1278T) i było wszystko OK, aż nagle w styczniu 2015, po 2 dniach stania auta aku padło. Podładowałem i jeździłem 2 mies bez problemów i znów w połowie marca to samo. Pomyślałem, że to zgłupiało radio właśnie i wypiąłem i był spokój tydzień. Między czasie zaopatrzyłem się w nowszy "kombajn" tym razem na Androidzie 4.4.4 i zauważyłem wtedy, że wariuje box do CAN-BUSa, ale mimo jego fizycznego rozłączenia (opis powyżej) znów COŚ zeżarło aku :[

No chyba, że to rejestrator (zrobiony na przekaźniku według opisu latinoo_80 http://forum.vw-passat.pl/threads/129163-Podłączenie-rejestratora-trasy-pod-oświetlenie ), lub kamerki cofania (też po przekaźniku http://forum.vw-passat.pl/threads/100330-Kamera-cofania-w-Passacie-B6-zakłócenia?p=1932832&viewfull=1#post1932832 ). Tyle, że jedno i drugie mam również od ok. półtora roku i nic się nie działo wcześniej...

OK, jutro poszukam po bezpiecznikach i już.

Dobrze, że w drugie auto w domu, to żonie biorę, tylko głupio trochę jak facet XXL wysiada z Citroena C1 :P

 

Powiedz jak sobie poradziłeś z poborem prądu.

Mam zupełnie podobny przypadek, nawet radio z tej samej fabryki.

Już kolejny dzień czytam fora i jedynie co przychodzi mi do głowy to:

 

1) Wykodować gatewaya w VCDSie

mam takie błędy:

Address 19: CAN Gateway Labels: 3C0-907-530-V1.clb

Part No SW: 3C0 907 530 C HW: 3C0 907 951 A

Component: Gateway 007 0040

Revision: 00007000 Serial number: 0700C062181079

Coding: 3DFD0C04C21002

Shop #: WSC 00140 259 82183

VCID: 2149030FF83C3116BBD-8074

 

2 Faults Found:

01305 - Databus for Infotainment

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 1

...

01304 - Radio

004 - No Signal/Communication - Intermittent

Freeze Frame:

...

 

Address 56: Radio

Cannot be reached

 

2) Lub wymienić mojego gateway`a "C" na nowszego. Tylko w tym przypadku mam problem z ustaleniem na jakiego ? Jaka max litera w oznaczeniu do mojego 2006r.

 

.....................dodam po czasie....

 

Gateway wymieniony z C na L.

Problem z poborem prądu przez CHIŃSKIE (!) radio zniknął !

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykodować Gateway'a... Ale z czego? Bo wykodowuje się z Gateway'a inne moduły których nie ma bądź które usuwamy ale o wykodowaniu Gateway'a z Gateway'a to jeszcze nie słyszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mógłbyś przesłąć zdjecie twojego gateway bo również wymieniłem na L ale niestety dalej mi prad zżera. ja mam taki :

jm06wiywybj2_t.jpg

Przeciez to GW od Golfa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie Gateway na q autko chodziło przez 4 miesiące aż tu nagle w ten weekend zostawiłem auto na 3 dni. Przychodzę dnia 3 i aku padnięty do zera. :(.

 

Czy jest możliwe ze aku się dalej rozladowywuje ponieważ po wymianie Gateway nie zaktualizowałem radia ponownie ?. Czy to jest niekoniecznie ?. Bo jak aktualizowalem radio to na starym Gateway i radio tam aktualizował Gateway.

 

Czy ktoś ma ponysl co morze być nie tak.

Edytowane przez gordonpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, w grudniu podmieniłem radio z MFD2DVD na Delphi RCD510, problemów z aku nie było, w styczniu albo lutym aku wymieniony na nowy, ostatnio rozładowałem go do 0 bo grzebałem się z drzwiami kierowcy po naładowaniu rano czasem ciężko kręcił aż dziś nie zakręcił :/ Auto codziennie użytkowane robi 100km.

 

Address 19: CAN Gateway Labels: 3C0-907-530.lbl

Part No SW: 3C0 907 530 C HW: 3C0 907 951 A

Component: Gateway 007 0040

Revision: 00007000 Serial number: 0700C068110173

Coding: 3FFDAC44C62002

Shop #: WSC 05311 000 00000

VCID: 214DE1B78309

 

 

teraz pytanie, wina aku wina radia wina gatewaya??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to bym CAN Gateway na nowszy wymienił. Zresztą tak już ponad pół roku temu zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było ok do momentu jak rozładowałem przypadkowo aku, który mam od jakiś 2 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory było ok,to ja bym zaczął od sprawdzenia prądu ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

mam pytanie mam rcd 510 i chce zmienić na rns 510 mój getway 3C8 907 530 J rok produkcji 2009 czy będę miał problem z rozładowanym akumulatorem

Sorry pomyłka 3C0 907 530 J

Edytowane przez Marcus1985
Zły numer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będziesz miał problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Lubuskiego moze pomoc mi ogarnąc gateway?? kupiłem radio rcd 510 wiec potrzeba ingerencji z gateway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam passka z 2008r, moduł gateway:  3C0907530E, chciałbym zmienić swoje radyjko RNS300 na RCD510, czy ten moduł nie będzie powodował rozładowywania akumulatora? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności