Skocz do zawartości
Gość tomaszek1975

STARTER modul zdalnego rozruchu silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomaszek1975

witam kolegow . niedawno kupilem passata b5 i chcialem zamontowac sobie taki starter . pomijajac immo. bo z tym sobie jakos poradze . zostaja mi 2 przekazniki ktorych nie moge zlokalizowac w pasku . jeden to przekaznik zalaczajacy rozrusznik . a drugi to zalaczajacy zaplon. passat to b5 110kM z 98 automat . jesli ktos bylby w stanie mi pomoc bylbym bardzo heppy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak montujesz zdalne odpalanie to w zasadzie najlepiej "udawać" stacyjkę. Porzebujesz wpiąć się w kable od wiązki stacyjki. Rozruch żółty lub czarno niebieski w zależności od roku, plus po stacyjce czarny. W ogóle dobrze jest wpiąć te kable w styk NC i COM dla bezpieczeństwa.

--- scalone ---

Widzę schemat dołączyłeś... Tak na szybko to styki 87 do plusa. 30 z przekaźnika zasilanego z pin9 do czarno niebieskiego lub co tam masz. 30 z przek zasilanego z pin10 do czarnego. KONIECZNIE plusa (styki 87) złap z czerwonego tej samej wiązki stacyjkowej. Na immo masz sposób, czy potrzebujesz porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszek1975

DZIEKI Andrzej za odzew jutro bede sie to staral to zamontowac a moglbys zerknac na ta instrukcje? zanim dostane sie do kabli pod kierownica bo malo tam miejsca . myslalem ze powpinam sie pod przekazniki . w sumie znalazlem jeden po lewej stronie pod kierownica ktory jak wyciagne to nie kreci rozrusznik ale nie jestem pewnien czy to ten.

--- scalone ---

wiesz co z immo to tak ze moge miec zapasowy kluczyk w stacyjce narazie . to nie problem bo bede z tego kozystal tylko i wylacznie pod domem a potem kiedys podkleje immo jak bedzie troche cieplej . niewiem czy niebedzie problemu z alarmem fabrycznym czy czegos nie zablokuje jak bedzie wlaczony

ps a mozesz mi powiedziec ktore to http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=prZekazniki .chyba ze nie ma takich przekaznikow w aucie i to ja se je mam sam zamontowac. dzieki za pomoc

Edytowane przez tomaszek1975
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę wpiąć się w wiązke od stacyjki. Godzinka roboty- wieokrotnie sprawdzone. Jeśli będziesz się upierał i koniecznie chciał wpiąć się skrzynkę to roboty jest dużo więcej. O ile rozruch nie sprawia problemów to z plusem po stacyjce jest trochę rzeźby. Moduł rozruchu ma działać jako stacyjka i to właśnie ją powinieneś "udawać". Jak będą problemy pisz- podpowiem. Z immo nie będzie problemów. Możesz podkleić samą pastylke. Ma to tez wadę, że nie masz już immo- wiesz o tym oczywiście?

Możesz też przenieść w inne miejsce pętle immo i nosić pastylke ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszek1975

a powiedz mi czy moge wpiac sie przy stacyjce bez tych przekaznikow czy lepiej je zastosowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz je zastowować. To grube kable i spore prądy, więc przekaźnik być musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszek1975

dzieki jutro zabieram sie za robote juz wszystko wiem. mam nadzieje ze czegos nie pomyle z kablami . musze jeszcze zalatwic jakies mocniejsze przekazniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszek1975

andrzej jeszcze dwa pytania . niewiesz czasem ktory kabel albo bezpiecznik jest od kontrolki ladowania tj. nr 14 na schemacie jw.zebym nie ciagna od alternatora i jeszcze czy nie bedzie kolidowalo otwieranie drzwi z fabrycznym alarmem . chyba ze tego nie podpinac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce obejsc immo bez tracenia go musi kupic cos takiego: Transponder Bypass Unit. Do tego urzadzenia wkladasz pastylke immo lub caly kluczyk i chowasz sobie gdzies, antene obkrecasz wokol stacyjki. Plusowy kabel do baterii a minus do zdalnego sterowania rozruchem.

Sygnal z tego urzadzenia nadawany jest jedynie podczas pracy modulu zdalnego sterowania a wiec gdy samochod stoi zaparkowany immo jest zablokowane. Mozna rowniez podlaczyc kabelek aby sygnal ten zanikal po wlozeniu kluczyka do stacyjki, tak aby dwa sygnaly immo nie dzialaly razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności