Skocz do zawartości
Gość Gua77

Zimy silnik - drgania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gua77

Cześć, nie wiem czy to z silnikiem czy nie - wymieniłem ostatnio pompę układu wspomagania kierownicy, pompę wodną, napinacz paska wielorowkowego (kółko, ośka, tuleje) piszczenie ustało jednak Passat na zimnym silniku i jałowym biegu wpada w takie drgania, że słyszę jak lata mi rura wydechowa (wymieniony tłumik drgań) oraz czuję te drgania na całym ciele :) Jak się rozgrzeje to drgania też są ale o wiele mniejsze - jak dodam mu trochę gazu - obroty wejdą ponad 1000 to drgań nie ma. Jakiś pomysł - bo mi się skończyły ? Z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez Gua77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można szukać przyczyn wymieniając np. poduszki pod silnikiem itd , ale można też podnieść obroty ;) ja u siebie tak zrobiłem , są wyższe, ale drgań prawie nie ma :) jak w benzynie , lub w passacie B5 gdzie jest już dwumasowe koło zamachowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszany wiele razy , najczęściej pojawia się po wymianie łącznika elastycznego ( plecionki ) u mnie pomogła wymiana plecionki na dłuższą , choć problem nie znikł do końca . Sprawdź czy na zimnym silniku jak dociśniesz do ziemi ostatni tłumik czy drgania znikają .

 

Pozdrowionka MIłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gua77

Poduszkę (przednią) pod silnikiem wymieniałem ... Coraz chłodniej - drgania coraz większe na zimnym silniku :(

Poduszka ;)

--- scalone ---

No właśnie tą "plecionkę" wymieniałem ostatnio ... Niby wstawili taką samą ale drga niesamowicie mocno.

Temat poruszany wiele razy , najczęściej pojawia się po wymianie łącznika elastycznego ( plecionki ) u mnie pomogła wymiana plecionki na dłuższą , choć problem nie znikł do końca . Sprawdź czy na zimnym silniku jak dociśniesz do ziemi ostatni tłumik czy drgania znikają .

 

Pozdrowionka MIłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze że wymieniłeś, pocieszę cię że najwięcej drgań przenosi się do kabiny przez prawą tylną, pod silnikiem :) opisywałem gdzieś na forum wymianę ze zdjęciami. Można sprawdzić jeszcze korekcje VAGiem, o ile w 1Z są już korekcje dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zmieniając poduszki pod silnikiem i skrzynią nie należy oszczędzać tylko brać orginaly bo szkoda roboty, obroty sprawdz na kompie i przy okazji zobacz zapłon czy nie jest za pużny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo...:mad: na zimnym silniku drgania sa dokuczliwe,ale nie aż tak mocne jak u kolegi. BYć może co niektore egzeplarze 1Z tak mają..Szczególnie po 14 latach uzytkowania i przebiegu 400 tkm...

Tez wymieniałem poduszki i powiem tak, przy starych wyklepanych poduszkach drgania były mniejsze ale za to bardziej "kręciło" silnikiem przez co na 90% wykończymy plecionkę!

 

Założenie nowych poduch niejednokrotnie może dac efekt odwrotny do zamierzonego...

Koledzy wspominali o podniesieniu obrotów i tu widze jedyne bardzo dobre rozwiązanie, u mnie wystarczy dodac ze 200obr i drgania ustają

Czy ktos mógłby napisac jak podniesc obroty ? Na jakim kanale, jaki kod trzeba wpisac i wartosc? Czy kto mógłby napisac jak to zrobic na VW Tool ?? (bo tylko ten program działa z moim interfejsem:() Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gua77
no to dobrze że wymieniłeś, pocieszę cię że najwięcej drgań przenosi się do kabiny przez prawą tylną, pod silnikiem :) opisywałem gdzieś na forum wymianę ze zdjęciami. Można sprawdzić jeszcze korekcje VAGiem, o ile w 1Z są już korekcje dawki

 

Hmm ... nie wiem czy są - VAG'a będę miał dopiero po weekendzie jak nie po nowym roku - wówczas sprawdzę obroty i możliwości o których piszesz - może jakieś how-to jak zwiększyć obroty jak to kolega niżej prosił ? Poduszkę prawą z tyłu sprawdzę jak podjadę do znajomego na kanał - na co zwrócić szczególnie uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanał nic nie da, wymiana od góry. Na oko ciężko ocenić stan poduszki bo trzeba wiedzieć na ile wychyla się nowa. Poza tym po bokach ma osłony blaszane i nie widać ew. zerwań. Wymiana prosta, od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gua77
kolego zmieniając poduszki pod silnikiem i skrzynią nie należy oszczędzać tylko brać orginaly bo szkoda roboty, obroty sprawdz na kompie i przy okazji zobacz zapłon czy nie jest za pużny.

 

Jak mogę sprawdzić zapłon czy nie jest za późny - nie znam się zbytnio na tym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gua77

Sprawdziłem u gościa, który robił mi łącznik elastyczny - odciął mi cały wydech i drgania są nadal.

Podejrzewam, że to lipna poduszka przednia, którą wymianiałem (zrobiło się nieco cieplej na dworze +5 i drgania są mniejsze).

Pytanie - jak mogę zdiagnozować czy to ta poduszka, żeby niepotrzebnie nie pakować się w koszt oryginalnej poduszki (100 zł + robocizna) ?

Jak zdiagnozować czy to nie któraś z tylnych poduszek lub coś wogóle innego ?

Mam już VAG'a - mogę coś na nim sprawdzić jeżeli będzie potrzeba.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie - jak mogę zdiagnozować czy to ta poduszka, żeby niepotrzebnie nie pakować się w koszt oryginalnej poduszki (100 zł + robocizna) ?Jak zdiagnozować czy to nie któraś z tylnych poduszek lub coś wogóle innego ?

Kanał porządna brecha , bądź łyżka i szarpanko :)

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic to nie da, chyba że poduszka jest zupełnie oberwana

trzeba ją wyjąć, wtedy widać czy się wyciągnęła czy nie. Zawsze można wkręcić ją z powrotem, tym bardziej że cała operacja jest stosunkowo prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gua77
nic to nie da, chyba że poduszka jest zupełnie oberwana

trzeba ją wyjąć, wtedy widać czy się wyciągnęła czy nie. Zawsze można wkręcić ją z powrotem, tym bardziej że cała operacja jest stosunkowo prosta.

 

piszecie o każdej poduszce czy tylko tej "nowej" ?

Może naprowadzi kogoś (która to poduszka) jak powiem, że czasami przy wyłączaniu silnika mam mocne drgania na kierownicy (góra-dół) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drgania kierownicy na zimnym silniku

telepanie wnętrza ustępujące po lekkim dodaniu gazu

silne szarpanie po puszczeniu i dodaniu gazu za biegach 1-3

miałem te objawy i ustąpiło po wymianie tylnej prawej poduszki (ta od strony rozrządu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gua77
drgania kierownicy na zimnym silniku

telepanie wnętrza ustępujące po lekkim dodaniu gazu

silne szarpanie po puszczeniu i dodaniu gazu za biegach 1-3

miałem te objawy i ustąpiło po wymianie tylnej prawej poduszki (ta od strony rozrządu)

 

hmmm ... objawy by się zgadzały w 90% - muszę jutro sprawdzić czy mam szarpanie po puszczeniu i dodaniu gazu na biegach 1-3 ... jeżeli tak to jadę po poduszkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kie21

Witam wszystkich użytkowników Passków

 

W moim B3 z silnikiem 1Y (bez turbiny i coolera) mam urządzenie rozruchowe na lince,

jak zapomnę wyciągnąć i odpalę trzęsie całą budą, dlatego uważam, że przyczyny

należy szukać w urządzeniu rozruchowym.

 

pozdr

ŁK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gua77
Witam wszystkich użytkowników Passków

 

W moim B3 z silnikiem 1Y (bez turbiny i coolera) mam urządzenie rozruchowe na lince,

jak zapomnę wyciągnąć i odpalę trzęsie całą budą, dlatego uważam, że przyczyny

należy szukać w urządzeniu rozruchowym.

 

pozdr

ŁK

 

a jak dodasz lekko gazu to trzęsie dalej ? W takim razie dlaczego trzęsie mniej po rozgrzaniu albo jak jest lekko cieplej na dworze ? Chyba jednak będę się kierował w stronę wymiany poduszki... Ale dzięki za swoje 3 grosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności