Skocz do zawartości
PatrykSZwed

Gdzie są świece żarowe - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, gdzie są umiejscowione świece żarowe w silniku 2.0 TDI B6 - silnik BKP - ten z rozrządem z lewej strony. Kurcze muszę wymienić a nie wiem gdzie są umiejscowione. Jak by ktoś jakiś skan z dokumentacji przesłał - [email protected] .

 

P.S. WESOŁYCH RADOSNYCH ŚWIĄT, ORAZ DO SIEGO ROKU DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZEK I FORUMOWICZÓW :682::mikolaj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo z przodu na bloku albo pod pokrywa zaworow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w BKD sa pod pokrywa ....

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie silniki 16 zaworowe mają świece żarowe pod pokrywą zaworów.

 

@ PatrykSZwed

Nie jestem pewien czy masz ceramiczne czy metalowe, ale nie próbuj czasami tych drugich podłączać pod 12V bo je szlag trafi. Przy ceramicznych max. dop. rezystancja to 1 Ohm.

 

 

Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tu umiejscowienia ale może pomoże ;)

39462549tz6.th.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne:D masz stalowe (...03), bo do BMP idą ceramiczne z końcówką ...04 (nawet dodali, że z japońskiego NGK).

 

Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie silniki 16 zaworowe mają świece żarowe pod pokrywą zaworów.

 

Witam,

 

Panowie, czy pokrywa zaworów to to samo co pokrywa rozrządu, czyli tam, gdzie się olej leje?:)

 

Co radzicie? Komputer pokazał błąd świecy na 4 cylindrze (zwarcie do plusa) - wymienić tylko tę sztukę, czy wszystkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa zaworów przykrywa od góry głowicę silnika i w niej znajduje się korek wlewu oleju. Pokrywa rozrządu zamyka przestrzeń od przodu silnika, tam gdzie jest rozrząd i koło pasowe paska wielorowkowego, od którego napędzana jest sprężarka klimy czy alternator.

Teraz już ci się trochę rozjaśniło ?

 

Skoro 4 cylinder, to wymień tę świecę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, tak myślałem - zmyliła mnie nazwa "pokrywa rozrządu" użyta w ETKA właśnie dla pokrywy, w której znajduje się korek oleju...

 

Tak z ciekawości - pod tą pokrywą zapewne wszystko jest zalane olejem; świece też?

Czy przy okazji wymieniać uszczelkę, czy raczej jest to uszczelka wielokrotnego użycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to pod pokrywą jest tam olej. Z tego też względu nie wykonuje się bezpośredniego pomiaru sprężania przez otwór świecy, tylko przez ocenę prędkości obrotowej od rozrusznika...

Jeśli będzie dobrze założona to w zasadzie nie musi być wymieniona. Zwróć tylko uwagę czy gdzieś są ślady silikonu (załamania, narożniki), wtedy warto nanieść ponownie w te miejsca silikon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopadł i mnie problem ze swiecami, passat 2,0 tdi 06r. Vag wyrzuca przerwe z obwodzie na drugim cylindrze. Swiece już kupiłem org. na serwisie, teraz tylko wymienic, i chcialem zapytac czy są jakieś rzeczy na które mam uważać przy wymianie, wiem, ze świece są pod pokrywa zaworów, coś więcej?

 

_scalone

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności