Skocz do zawartości
dantdi

sterownik centralnego zamka

Rekomendowane odpowiedzi

siemka !! juz jakis czas szukam schematu zamka na forum i nic- moze ktos pomoze. potrzebuje podlaczyc nowy sterownik centralnego zamka w b5 98 afn ( sterowany masami) jest tam orginalny centralnyh ale brak kluczyka z pilotem. jezeli ktos to kiedys robil i ma jakis schemat bylbym wdzieczny, moze jakies kolory przewodow- byloby super. wiem tylko,ze tzeba szukac w dzwiach kierowcy.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co Ci dokładnie chodzi? Chcesz podłączyć sterowanie pilotem do oryginalnego central zamka z kluczyka? Dobrze Cię zrozumiałem? Jeśli tak to sterownik musisz skonfigurować tak, aby zarówno na zamknij, jak i na otwórz podawał masę. Byłoby idealnie gdyby udało Ci się wydłużyć impuls zamknij to przy okazji dociągnąłbyś szyby. Co do samego podłączenia to schemat nie będzie Ci potrzebny. Po zdjęciu boczku drzwi musisz odizolować wiązkę idącą do siłownika- najdziesz ją w pobliżu tego cięgna który pokazuje czy zamak jest zamknięty. Taka niewielka wiązka chyba z pięć przewodów. Wepnij się do brązowo niebieskiego na zamknij i brązowo zielonego na otwórz. Sprawdz sobie to podłączając tam masę przez żarówkę. Gdybyś nie miał tych kolorów to czerwono niebieski i czerwono zielony, ale te kolory szły dopiero od 99, więc powinny pasowac te pierwsze. Nie zapomnij wyjąć kluczyka ze stacyjki bo w takim przypadku auta nie zamkniesz:) W razie problemów pisz to pokieruje Cię z tym podłączeniem.

Edytowane przez Stern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejwiecej o taka pomoc chodzilo. dobrze mnie zrozumiales- wiem gdzie jest ta wiazka ale potrzebuje jeszcze kierunkowskazy i chyba jaises 12v i mase do sterownika? kiedys to juz robilem ale w oplu i srednio pamietam a domykanie szybek to mysle, ze poprostu kupie sterownik z wydluzonym sygnalem masy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowskazy znajdziesz pod plastikiem progowym po stronie kierowcy. odkręcasz jedną śrubę, demontujesz go i zobaczysz kilka złączek. Na jednej z nich oznaczonej numerem 12 bedziesz miał przewody zielono czarny i biało czarny- tam możesz się dopiąć z kierunkami. Zasilanie złap na przewodzie czerwonym złaczki, która idzie do wnętrza drzwi (też w progu) a masa standard w VW brązowy (ta sama złączka) Generalnie to max godzinka roboty. Co do domykania szyb to szukaj sterownika który ma opcję wydłużenia czasu na kablu "lock".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko w temacie.od niedawna jestem użytkownikiem tego forum ale juz stwierdzam, ze jest wielkie:-) dzieki- bardzo mi pomogles. zajme sie tym dopiero po swietach a jak bede mial jeszcze jakis problem to pozwole sobie napisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dopiero podlaczylem ten zamek bo wczesniej musialem jeszcze turbo wyczyscic ale juz wszystko zrobione. poszlo bez komplikacji. wpiolem sie w dzwiach kierowcy a fajne miejsce na sterownik znalazlem pod tym "dodatkowym pedalem" pod nogami kierowcy z lewej strony. sprawa bardzo prosta jezeli ktos bedzie potrzebowal pomocy to chetnie pomoge oczywiscie szybki tez sie domykaja:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wlasnie montuje MAXICAR 686 i mam problem. Zamknij podlaczony do brazowo-zielonego w drzwiach kierowcy,a otworz do brazowo-niebieskiego, mase i zasilanie mam. po kliknieciu kluczyka na zamknij/otworz slychac tylko pikniecie raz/dwa razy i zadnej reakcji. Co jest jeszcze zle?

 

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

 

Dodam, ze teraz w ogole nie dziala centralny w drzwiach kierowcy, od pasazera dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam te same objawy co poprzednik czyli kamil pomozcie co zrobic mam passata b5.pomocy!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam te same objawy co poprzednik czyli kamil pomozcie co zrobic mam passata b5.pomocy!!!!!!!!
Podłącz przewody otwórz/zamknij od dokładanego sterownika do właściwych przewodów instalacji auta. Znajdziesz je pod tapicerką drzwi, kolory czerwony z niebieskim i czerwony z zielonym paskiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukmor

witam serdecznie ja mam trochę inny problem podłączyłem wszystko jak trzeba ale przy otwieraniu otwierają się wszystkie szybo co mam zrobić proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz lub odlacz komfort dla szyb, moduł podaje za dlugi sygnal na przewod od otwierania i dlatego otwieraja sie szyby. tak jakbys przytrzymal kluczyk w zamku. a nie masz przypadkiem odwrotnie podlaczonych przewodow bo normalnie jest tak ze dluzszy sygnal jest dla zamykania, aby sie szyby zamykaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z centralka carprotect bx40. Nie wiem skad wychodzi sygnal w centralce na otworzenie centralnego zamka... sygnal zamykania wzialem z kabelka domykania szyb i jest ok ... a skad wziasc sygnal otwierania? Prosze o pomoc badz jakis schemacik

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam . Mam problem z centralka carprotect bx40. Nie wiem skad wychodzi sygnal w centralce na otworzenie centralnego zamka... sygnal zamykania wzialem z kabelka domykania szyb i jest ok ... a skad wziasc sygnal otwierania? Prosze o pomoc badz jakis schemacik .. prosze o odp bo nie wiwm co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież instrukcja jest tak napisana, że dzieciak zrozumie. Żółto czarny i żółty do masy stałej, biały zamykanie a czarno-biały otwieranie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam paska b5 z 98 zakupiłem do niego sterownik centralnego i nie mam zielonego pojęcia jak go zamontować byłby m wdzięczny jakby ktoś mnie poinstruował jak to zrobić IMG_20160206_213318.jpgIMG_20160206_213318.jpgIMG_20160206_213318.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek w passacie jest sterowany minusem, więc wykorzystuje aż schemat z instrukcji sterowanie minusem. Przewody zamykajacy i otwierający zamek podpinasz w drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy, pierwszy raz to robiłem i nie wiem co dalej ;D

Otóż zakupiłem sterownik zamka centralnego Bloker, podłączyłem zgodnie z instrukcją (VW ma sterowanie masą tj. minusem tak? ) tj:

* pomarańczowy kabel z sterownika do zielono-czerwonego,

* biały kabel do zielono-czerwonego,

*pomarańczowo-czarny do niebiesko-czerwonego,

*biało-czarny do niebiesko-czerwonego

*czerwony i czarny (odpowiedzialny za zasilanie) do + i - odchodzącego z radia,

* dwa żółte złączone i podłączone do śruby karoserii samochodu.

 

Po podłączeniu sterownika przyszedł czas na test...

Otóż test wypadł negatywnie, ponieważ drzwi ani się nie zamykają ani nie otwierają. Przy naciśnięciu pilota słychać ze sterownika "cykanie" (co by świadczyło o tym, że jest dobrze podłączony aczkolwiek elektrykiem nie jestem). Wpiąłem nawet diodę, aby zobaczyć czy po naciśnięciu przycisku zamykania dioda mruga i mruga...

 

Podsumowując sterownik podłączyłem wg. instrukcji, ale nadal nie działa ktoś coś potrafi poradzić? Napotkał się z takim problemem?

Normalnie jestem gotów wysłać piwko kurierem za trafną pomoc :D

Edytowane przez Korz3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ktos mi powie gdzie podlaczyc otwieranie/zamykanie centralny uniwersal a gdzie domykanie szyb prosze o pomoc

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

VW PASSAT B5 99 r pomocy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie trochę odkopać post. Zakładam sterownik i mam problem. Wpiąłem się w drzwiach pod czerwono-zielony i czerwono-niebieski i otwieranie działa a zamykanie już nie. Przepinalem odwrotnie i nadal bez skutku.sterownik magicar zx 500.

Wybrałem podpięcie jako "negatywny spust" sygnały podpiąłem tak jak opisane a trzeci kabel podłączyłem do masy.

IMG_20170413_222457.jpg

Edytowane przez Tipacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności