Skocz do zawartości
grz19850

Zimny cięzko odpala +ustawienie kąta wtrysku

Rekomendowane odpowiedzi

witam problem z moim paskiem jest taki że jak jest zimny ciężko pali długo trzeba kręcić żeby zapalił jak już się rozgrzeje pali od kopa. Sprawdziłem świece, przekaźnik ją okej. wymieniłem filtr paliwa i przewody paliwowe. podłączyłem auto pod kompa w tdi timming wyszło mi coś takiego jak w załączniku. nie znam sie na vagu ktos mi powie czy kąt wtrysku jest dobry ??albo jakie wartości trzeba zmierzyc ?? zeby ustalić czy jest dobry zapłon?

wykres.jpg

Edytowane przez grz19850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ustaw miedzy 50-60 bo masz 32.

Edytowane przez marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co musisz sprawdzić czy ci sie nie zapowietrza pompa wtryskowa, jak to bedzie OK to nastawnik pompy sobie podmień i zobacz efekty pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustaw miedzu 50-60 bo masz 32.

dokładnie, jak najbliżej niebieskiej lini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, jak najbliżej niebieskiej lini

czyli kąt wtrysku jest zły ??? i to może być przyczyną złego palenia na zimno ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Kat wtrysku jest zly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustaw miedzy 50-60 bo masz 32.

kąt ustawiłem jest miedzy 50-60 zaczął lepiej palić ładnie łaie na wszystkie garki(wcześniej to aż silnikiem rzucało) i nie puszcza takiej dużej już chmury siwego dymu:) troszkę lepiej reaguje na gaz :). ale dalej trzeba trochę pokręcić rozrusznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a mam takie pytanie, jak ustawiać te wartości, czy trzeba to robić w programie czy jakoś mechaniczne przy silniku, bo mam podobny problem rano przy odpalaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kąt ustawiasz pompą wtryskową(luzujesz ją i pchasz albo do silnika albo do siebie) a vagiem sczytujesz wartości (samochód pracuje na biegu jałowym) a jeszcze jedno silnik musi być rozgrzany wtedy ustawiasz:)

podaje pomocny link :) to forum golfa ale ustawia się tak samo :)>>>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=142235&highlight=ustawienie+k%B1ta+wtrysku

Edytowane przez grz19850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem,jak jest zimny ciężko pali.świece grzeja, przewody paliwa szczelne,nieoryginalny przepływomierz. i mam pytanko,gdzie jest zaworek kierunkowy paliwa i elektrozawór?? i co to jest zespół sterownia pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaworek kierunkowy jest na przy filtrze. elektrozawór N108 - umieszczony w dolnej części pompy wtryskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki,dzięki. a jeszcze chciała bym dowiedzieć się coś o nastawniku pompy,położenie jak to odmątować i wyczyścić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie wyczytalem gdzies ze kat wtrysku nalezy ustawiac przy zablokowanym nastawniku. Co to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wogóle to jest ogólny problem z tym samochodem.świece częściej nie grzeją niż grzeją.prąd dochodzi do tablicy i tam gdzieś ginie.jak jest zimny bardzo ciężko pali,najczęśiej po odpaleniu gaśnie,zaskakuje za drugim-trzecim razem i dopiero po chwili wchodzi na swoje obroty. podaje dwa razy więcej powietrza niż powinien(przepływomierz po wymianie). jak ktoś wie co może być przyczyną i jak sobie z tym poradzić,to bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paula dlaczego zadajesz te same pytania w osobnych działa i w dodatku nie w tych tematach??

Działaj bardziej spójnie opisz dokładnie problem w dziale B3-4 w nowym temacie i po kłopocie. więcej ludzi przeczyta i odpowie.

A tak to gdzie mam Ci odpisac tu czy tam???

 

Po pierwsze byc mozę w karbowanej rurze dolotowej jest nieszczelnoś/pekniecie lub przez wejście odmy dostaje lewe powietrze co sugeruje więcej luftu w dolocie niz odczytuje przepływka..

Nalezy sprawdzić szczelnośc układu dolotowego.

Byc może nowa przepływka błednie odczytuje przepływ powietrza .(zdarza się)

Kąt wtrysku - zle ustawiony powoduje trudności w odpalaniu na zimnym silniku, plus szaro biały dym po odpaleniu.

Swiece najlepie sprawdzić wykrecając je i podpinajac pod aku obserwując ja rozgrzewa się koncówka.

 

Swiece grzeja tylko poniżej temp 5stC silnika!

Jeśli nie grzeja pomimo nizszej temp niz wymagana to wine za to ponosi czujnik temp. Jesli jest zimno i silnik nie chce odpaliz mozna na czas rozruchu wyjąć wtyczke od czujnika przez co do czasu uruchomienia silnika świece będą grzać. Pózniej wtyczke nalezy podłączyć z powrotem. Inaczej ECU widzi niedogrzany silnik i wali paliwem na maxa.

 

Prąd dochodzi do tablicy i tam gdzies ginie... wtyczki, przekażniki do sprawdzenia..

Niestety te silniki wymagają odpowiedniego diagnozowania i po kolei wykluczania ewentualnych niedomagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu.Passat 1.9 TDI 1Z. Również mam lekkie problemy z odpaleniem.

Wygląda to tak że jak temperatura spadnie poniżej -15C to po ok 5 sek kręcenia zaskoczy na ok sekundę i od razu zgaśnie. Potem znowu tak ok 5 sekund kręcenia i dopala ale przez ok dwie sekundy nie chodzi za równo.

Świece i Filtr paliwa nowe. Paliwo Diesel Gold lub Dynamic Diesel.

Podłączyłem go pod Vaga i Kąt wtrysku zmieniał się od 040 do 044!!! Czy to jest normalne że ta wartość się zmienia??? Wykres TDI Graph też podnosił się i opadał w tym zakresie. Wiem że kąt jest trochę za niski ale to skakanie mnie zastanawia.

Dawka jest ustawiona na 3.6 mg/R

Zastanawiają mnie również wartości z grupy 004:

Engine speed 861-945/min : 903

 

Specified start 2 to -3 °BTDC : 17.4 !!!!!

 

Actual start 2 to -3°BTDC : 0.3

Cold Start Valve 3-70% : 2.0

Proszę o małą analizę i podpowiedz jak te wartości grupy004 zmienić na prawidłowe i czy mają wpływ na zimne odpalanie.

PS ciepły zapala na dotyk. I na 4 i 5 biegu między 1500 a 1900obr/min lekko poszarpuje. Zwłaszcza jak jest zimny

Pozdrawiam

Edytowane przez adam0707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania nadal aktualne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nosiłem się z zamiarem zadania pytania o treści jak w moim tytule jako nowego wątku, ale widzę że tu też mowa o tej sprawie.

Na PrintScreenie grz19850 jest wartość kąta wtrysku = 32 w BasicSetting04, a jak piszecie powinno być = 50 – 60. Stąd poniżej moje pytania, ponieważ wynika z tego, że w moim aucie też jest źle ustawiony kąt wtrysku :confused:. Dodam jednak, że przy takich wartościach nie miałem problemów z uruchamianiem silnika nawet przy -25*C.

 

Analizując logi grup 000 Basic Settings04 - Nastawy podstawowe i Meas Blocks08 - Odczyt bloku wartości zmierzonych, w moim aucie zauważyłem znaczące różnice w trzeciej kolumnie. W dotychczas napotkanych opisach dot. interpretacji logów, wartości znajdujące się w tej kolumnie opisane są jako kąt początkowy wtrysku w przedziale [0-88]. Na załączonym PrintScreenie zamieściłem wartości średnie z pomiaru statycznego oznaczone kolorem czerwonym (56,000 i 27,408) w moim aucie.

Co więc oznacza ta wartość w BasicSetting04 i MeasBlocks08 :confused:?

 

grz19850, skoro ustawiłeś wartość kąta grupy 000 w BasicSetting04 = 50-60, to jaką masz teraz wartość grupy 000 w MeasBlocks08 :confused:?

VAGKatPoczatkowyWtrysku.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wstyd się przyznać, że dokładnie nie przeszukałem, ale właśnie znalazłem na form odpowiedź na moje pytanie (kolega niwdew w innym wątku), a nawet więcej informacji na ten temat, tj.:

 

BasicSettings - czyli nastawy podstawowe czyli tak jak są mechanicznie ustawione,

MeasBlocks - to wartości już po korekcie którą wprowadza ECU.

 

Podczas wykonywania BS silnik może inaczej pracować, bo pracuje wtedy na na ustawieniach fabrycznych, a nie na podstawie danych z różnych czujników jak np temp, powietrze paliwo i wiele innych doregulowanych przez ECU - i to się zgadza - u mnie daje się zauważyć taki efekt.

Logowane wartości 00 lub 255 oznaczają dane poza skalą (dlatego wyświetlana jest wartość graniczna) oznacza to przestawiony kąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Tez szukam winnego za ciezkie ranne odpalanie. Jak bylo kolo -16C to w zasadzie w ogole nie odpalal. Myslalem ze to parafina, pozniej ze swiece (poki co nie wymienialem nadal) a teraz trafilem tutaj. Sprawdzilem ten kat i albo cos zle zmierzylem albo wynik kladzie na kolana. Co o tym sadzicie? Samochod byl rozgrzany (90C).

Dodatkowo widnieje tam jakis komunikat "Engine (ECT) not warm enough!" - co to jest?? mam na mysli nie tlumaczenia a skad ta niska temperatura silnika niby??

 

Dodam jeszcze ze podczas wyswietlania wykresu w VAGu migala mi non stop kontrolka swiec zarowych na desce rozdzielczej.

 

________________

 

 

No dobra, odpowiem sobie sam, znalazlem na forum po dluuugim czytaniu. Ja mam silnik PD i tego kata wtrysku sie po prostu nie reguluje a nastawy zwiazane z rozrzadem w naszych silnikach kto chce sprawdzic to w BS udajemy sie na 004 i obserwujemy czwarta wartosc. Powinna byc jak najblizej zera.

Kat_Wtrysku_08022010.jpg

Edytowane przez woren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności