Skocz do zawartości
grz19850

Zimny cięzko odpala +ustawienie kąta wtrysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przyłączam sie do tego problemu.

Wymieniłem 4 świece, akumulatro nowy do diesla- centrę futurę, nowy filtr paliwa i zregenerowałem rozrusznik a mimo to cięzko odpala a na razie stał na mrozie przy temp. -10 st, nie kręcił tak jak powinien,nie równomiernie kręcił, odpalił po dłuższym ok.5-6 sek kręceniu a powinien na dotyk.

Gdzie w takim razie tkwi problem,od czego zacząć nie ma tu na mysli metodą prób i błędów, czy wymiany czego popadnie- liczę na profesjonalne podejscie do tematu.

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc

 

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

 

Witam, mam podobny problem z odpalaniem w niskich temperaturach, wymieniłem 4 świece, nowy akumulatro do diesla-centra futura, do tego nowy filtr paliwa oraz zregenerowalem rozrusznik a mimo to nie odpala tak jak powinien a mianowicie na dotyk.

Przy odpalaniu kręci nierównomiernie,jakby sie dławił- takie mam odczucie dławienia, do tego jak dopali to po ok 5-6 sek.

Gdzie twki problem, co dalej robić by wyeliminowac jakies błędy, gdzie szukac problemu, od czego zacząć ? Z góry dzieki za podpowiedz, pozdrawiam

 

---------- Post added at 21:11 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

 

Witam i przyłączam sie do tego problemu.

Wymieniłem 4 świece, akumulatro nowy do diesla- centrę futurę, nowy filtr paliwa i zregenerowałem rozrusznik a mimo to cięzko odpala a na razie stał na mrozie przy temp. -10 st, nie kręcił tak jak powinien,nie równomiernie kręcił, odpalił po dłuższym ok.5-6 sek kręceniu a powinien na dotyk.

Gdzie w takim razie tkwi problem,od czego zacząć nie ma tu na mysli metodą prób i błędów, czy wymiany czego popadnie- liczę na profesjonalne podejscie do tematu.

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów

Z wagi tego że jestem tutaj nowy na forum tej strony także jestem posiadaczem passata B4 1.9 tdi :ALE DO ŻECZY

Najczęstszą przyczyną złego zapalania oprócz wtrysków i świec leży po stronie złego ustawiania kontu wtrysków ludzie często podpinają vgi i co za tym idzie to jest raczej mylne ustawianie + - ,najlepiej zdjąć przewody paliwowe i w pompę włożyć czujnik zegarowy i ustawić tak jak powinien być ustawiony kont wtrysku nie ma dokładniejszej metody tolerancja konta wynosi +- 0.02 ja tak sobie ustawiałem i pali mi super mimo że mój passek ma prawie 360kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam silnik ahf bylem u kolesia ktory zajmuje sie autami chip tunnig itd mowil ze mam idealny kat wtrysku ale u mnie w basic setting wynosi okolo 67-69 skacze i jak zapalam auto to jakby ono pali a po chwili wskazowka od obrotomierza leci poza tym silnik klepie twardo pracuje kolega ma audi i chodzi ono miekko czy jesli bym obnizyl kat jak ma byc czyli juz tak okolo 51 bylo by lepiej co by sie zmienilo??? a drugie pytanie kiedys nie mialem problemu z predkascia 180 lekko a teraz 160 sam i do 180 to juz dlugo dlugo jak sam jade kiedys we 3 os np moglem lekko 190 co moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktos mi napisze jak ustawic kąt wtrysku w ahf bo jedni pisza ze trzeba pompe przesunąć inni że na kole sruby odkrecić i kolem krecić wiec jak to jest? prosze o pomoc niech ktośmi odpisze bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to jest twoj silnik ale mam tu fajny link http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/25/ jest do AHU ja u mnie nastawialem w sobote i jest idealnie na niebieskiej a wartosci mam w granicach 51-54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów jestem tutaj nowy, ale tak czytam wasze porady i odpowiedzi i też się podzielę z wami moim doświadczeniami na temat paska, mianowicie mój Passat B5 1.9 TDI 110 PS AFN też miał niezłe problemy z odpalaniem mianowicie postał noc i rano musiałem go kręcić z 5-8 sek. aby go odpalić, a jak już go odpaliłem to z tyłka szła niezła chmura siwego dymu a jak przejehcąłme się ze 100 m i się lekko zagrzał to potem palił normalnie, zaczęło się tak po uszczelnianiu wału od strony rozrządu i od strony skrzyni pojechałem do tych co mi to robili oni nie mieli kompa więc stwierdzili że ucieka mi przez noc ropa z pompy kupiłem zaworek zwrotny zamontowałem go przed filtrem paliwa i na drugi dzień test i znowu to samo zaczęło mnie to irytować więc z powrotem do tych co mi to robili zajechałem stwierdzili że to na pewno nie rozrząd tylko coś z pompą więc pomyślałem pojadę gdzieś gdzie mają kompa, pojechałem gościu kazał podnieść maskę aby zobaczyć jak silnik chodzi czy fest nim szarpie podpiął kompa i się okazało że jest cały zapłon przyspieszony a rozrząd był walnięty nie tylko na pompie ale i na dolnym kole zębatym na rozrządzie 100 zł takie koło, frezowanie wału, ustawienie rozrządu i pompy w sumie kosztowało mnie to 400 zł ale autko teraz odpala na dotyk i jestem cały happy że nie popadłem w większe koszty typu wymiana baterii czy świec itp jedyne co kupiłem to zawór zwrotny który kosztował 24 zł ale on raczej nikomu nie zaszkodził jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności