Skocz do zawartości
sojkis

Brak komunikacji z ECU - samochód nie zapala błąd 18258

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Mam passata b5 fl z 2001r. 1,9 avb, kupiłem go jako lekko uszkodzonego, czyli chłodnice lampy i lewe drzwi, samochód naprawiłem, sprawdziłem błędy w engine tylko od czujnika wody, samochód zapalił i pracował dobrze i wyłączyłem go, za jakiś czas ok 1 h próbowałem go jeszcze raz zapalić i nic, kręci ale nie zapala idzie jak by nie było ropy (w zbiorniku jest 1/2 baku), postanowiłem sprawdzić błędy i świece żarowe i na VAG-COM engine ma brak komunikacji podczas podłączania, a w innych modułach jest ten błąd 18258 i nie da się go skasować, mam mokro na tylnych dywanikach

 

Moje pytania:

-czy samochód może zapalić bez komputera - bo mi się wydaje że nie

-czy idzie sprawdzić na własny sposób bez vag-com czy moduł jest dobry

-gdzie ma być napięcie na module które przewody sprawdzić

- czy woda na dywanikach może uszkodzić ECU

-czy komputer musi być idealnie dobrany do mojego typu czy może być innego passata na PD

Edytowane przez sojkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio walczyłem u siebie z komputerami i błędami, powiedz mi czy ten błąd nie dotyczy szyny Can? bo ja miałem podobne objawy i liczniki do wymiany miałem. Sterownik powinien być dopasowany idealnie, te same numery i do tego musi być ustawiony pod twój typ auta, ustawienia skrzyni etc. Nie wystarczy kupić komputer np. na allegro i już będzie ok, trzeba go ustawić lub zgrać ze starego dane i wgrać do nowego. Ja naprawiałem komputer w Piaseczne koło Warszawy:

http://www.elektronika.com.pl/

Tam naprawdę znają się na rzeczy nie są tani ale wycena naprawy sterownika jest gratis, możesz wysłać do nich, oni zadzwonią podadzą kwotę a ty się decydujesz lub nie. mnie kosztowała naprawa komputera 1200zł, ale miałem prawie wszystko popalone. zależy co będziesz miał do wymiany na naprawe masz rok gwarancji. Zadzwoń i pogadaj, nic nie kosztuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

u mnie raczej CAN jest dobre sprawdzałem go VAg-COM i raczej według mojej wiedzy jest OK, ale mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a we wszystkich sterownikach masz ten sam błąd? np abs,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

napewno w abs w innych nie pamiętam, czy szyna może się przytkać taki mi powiedział jeden mechanik, jak ją usprawnić lub sprawdzić czy jest dobra, czy wchodząc w CAN gateway można to zrobić, czy trzeba coś innego zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik 2 tygodnie dochodził do tego co jest grane, pomogła wymiana liczników bo tam jest Can. ja miałem nr błędu 18056 "Błąd szyny Can" i to prawie w każdym sterowniku w jaki wchodziłem nawet we wskaźnikach, kasowałem błędy a ten jeden pozostawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

doszedlem do tego co to było przez przypadek, wylałem wodę z modułu komfortu i go odłączyłem i samochód zapalił

Edytowane przez sojkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super, teraz wyczyść odpływ pod akumulatorem bo znowu woda wleci.

Pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Znam te skróty, ale nie myślałem, że woda na dywaniku będzie tak groźna, że samochód nie pojedzie, passaty po 2001r. są gorsze od komputera PC troszkę wody i już nie pojedzie, VW wiedząc, że robi takie g...... nie powinien dawać moduł komfortu pod nogi od kierowcy

Mam w planie wykonanie następujących czynności:

- wyczyścić odpływy

- zakupić klej do szyb lub silikon

- namazać silikonem gniazdo pod komputerem cała tą czarną puszkę i po prawej stronie pod obudową do filtra przeciwpyłkowego

- zakupić nowy moduł komfortu

- kupić szeroką taśmę

- za taśmować bardzo dokładnie moduł komfortu (ciekawe czy da się go dać gdzie indziej bez zmiany w kablach, bo jest to szyna CAN)

- cieszyć się użytkowaniem passata

P.S

Podam do przyszłych szukaczy na forum klika wskazówek co się działo z moim passkiem

- brak komunikacji z ECU

- dużo błędów w innych sterownikach

- brak działania świec żarowych

- brak działania pompy paliwa

Edytowane przez sojkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda straszna dla passatów, niestety moduł komfortu jest w głupim miejscu. Trzeba dbać o drożny odpływ i będzie gitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

albo potraktować całą puszkę od modułu komfortu z dobrej szerokiej taśmy, co zapewni szczelne przechowywanie, bo np: od śniega też będzie woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wymieniłem sterownik abs bo miałem uszkodzony i przez ten uszkodzony sterownik nie mozna było sie z niczym połączyć teraz jest wszystko ok ale jak sie wchodzi w abs to jest ten błąd 18258 co moze być jeszcze nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. ostatnimi czasy byłem na regulacji gazu i po podpięciu do kompa ukazały się takie błędy co mogę z tym zrobić??20160309_152349.jpg

 

za rady będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności