Skocz do zawartości
Gość asu1983

centralny zamek nie "czyta" że bagażnik został otwarty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asu1983

Witam,

 

Od niedawan zauważyłam problem w swoim B5 Kombi, minowicie: podczas otwierania samochodu z pilota i pakowaniu np. rzeczy do bagażnika, samochód reaguje jakby żadne drzw nie zostały otwarte- automatycznie po ok 30sek zamyka się całe auto (tak jak przy przypadkowym naciśnięciu- automatyczne zamykanie) Dodatkowo nie pali mi się lampka w bagażniku- czy jest może to powiązane? Miał ktoś z Was podobny problem? Jak "rozgryźć" elektronikę bez narażania się na większe koszty- np. wymiany cełego zamka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat ..mam ten sam problem z tym że są to u mnie drzwi lewe tylne ..podejrzewam że jest to jakiś stycznik tym bardziej że nie zaświeca mi się światło w kabinie ani pod drzwiami

Ciekaw jestem ile taka przyjemność kosztuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość asu1983

ja ostanio miała montowane odcięcie zapłonu i tak zastanawiam się na ile to może mieć wspólnego... Ale z drugiej strony "odcięcie" działa bez zastzreżeń- więc co to może mieć wspólnego z bagażnikiem- do tej pory działało wszystko bez zarzutów. MOże coś tam zaśniedziało i rozsypało się, przez co nie daje sygnału o tym, że jakieś wejście otwarto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to wszystko wskazywało by na uszkodzone krańcówki i niestety bez rozbierania zamka sie nie obejdzie:633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość asu1983

najlepiej byłoby wpakować się wymianę zamka tylniego- ale to nie sztuka. już tylną klapę zdjęłam dzisiaj i odnosze wrażenie- że jakiejś kostki mi tam brakuje, jakby do połączenia styków (czarny cienki kabel z kostką wisi :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej byłoby wpakować się wymianę zamka tylniego- ale to nie sztuka. już tylną klapę zdjęłam dzisiaj i odnosze wrażenie- że jakiejś kostki mi tam brakuje, jakby do połączenia styków (czarny cienki kabel z kostką wisi :/ )

Olu poszukaj na tym forum, gdzieś widziałem fotki elektroniki całych zamków i jak piszą niektóre osoby to z reguły sa zimne luty albo poprzepalane ścieżki od mikro wyłączników,albo uszkodzony jest sam mikro wyłącznik więc trzeba próbować.Nie Sztuką jest podjechać do ASO i powiedzieć nie działa zróbcie,ale sztuka jest samemu znaleźć i naprawić pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość asu1983

huraaaaa!!! Udało się :) Obeszło się bez machaników i dodatkowych kosztów (czyt.: prowizja za naprawę u mechanika teoretyka ;P ). Kupiłam nowy zamek, bo "padł" mikro włącznik i nie było co już w nim naprawiać, kombinować. To co najśmieszniejsze i absurdalne: nowy- nieoryginalny kosztuje ok. 120zł, na sztrocie koszt:50-100zł, a ile w serwisie???- nie zgadniecie: Całe 68zł!!! w Koszalinie, przy Gnieźnieńskiej. Wymiana we własnym zakresie - za free ;)

Centralny dziła bez zastrzeżeń, a i żarówka się też świeci w bagażniku.

 

Kolejny post: tempomat- nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) tak też można, ale jak już ktoś ma do dyspozycji lutownice to można poprawić luty w zamku, ewentualnie wlutować nowy mikrostyk - koszt około 2 PLN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
huraaaaa!!! Udało się :) Obeszło się bez machaników i dodatkowych kosztów (czyt.: prowizja za naprawę u mechanika teoretyka ;P ). Kupiłam nowy zamek, bo "padł" mikro włącznik i nie było co już w nim naprawiać, kombinować. To co najśmieszniejsze i absurdalne: nowy- nieoryginalny kosztuje ok. 120zł, na sztrocie koszt:50-100zł, a ile w serwisie???- nie zgadniecie: Całe 68zł!!! w Koszalinie, przy Gnieźnieńskiej. Wymiana we własnym zakresie - za free ;)

Centralny dziła bez zastrzeżeń, a i żarówka się też świeci w bagażniku.

 

Kolejny post: tempomat- nie działa :(

A Jakie objawy że stwierdziłaś że nie działa napisz troche więcej:636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Jakie objawy że stwierdziłaś że nie działa napisz troche więcej

A czytałeś pierwszy post :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czytałeś pierwszy post :?:

Tak Czytałem chciałem momóc koleżance a tu z grubej rury, przepraszam z OT.:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak Czytałem chciałem momóc koleżance a tu z grubej rury, przepraszam z OT.

 

Eee, no co Ty, przeciez napisała

 

podczas otwierania samochodu z pilota i pakowaniu np. rzeczy do bagażnika, samochód reaguje jakby żadne drzw nie zostały otwarte- automatycznie po ok 30sek zamyka się całe auto (tak jak przy przypadkowym naciśnięciu- automatyczne zamykanie) Dodatkowo nie pali mi się lampka w bagażniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eee, no co Ty, przeciez napisała

Tak wiem ale w ostatnim poście dopisała że nie działa jej tempomat

--- scalone ---

huraaaaa!!! Udało się Obeszło się bez machaników i dodatkowych kosztów (czyt.: prowizja za naprawę u mechanika teoretyka ;P ). Kupiłam nowy zamek, bo "padł" mikro włącznik i nie było co już w nim naprawiać, kombinować. To co najśmieszniejsze i absurdalne: nowy- nieoryginalny kosztuje ok. 120zł, na sztrocie koszt:50-100zł, a ile w serwisie???- nie zgadniecie: Całe 68zł!!! w Koszalinie, przy Gnieźnieńskiej. Wymiana we własnym zakresie - za free

Centralny dziła bez zastrzeżeń, a i żarówka się też świeci w bagażniku.

 

Kolejny post: tempomat- nie działa

I t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny post: tempomat- nie działa

 

Użyj wyszukiwarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem ale w ostatnim poście dopisała że nie działa jej tempomat

--- scalone ---

huraaaaa!!! Udało się Obeszło się bez machaników i dodatkowych kosztów (czyt.: prowizja za naprawę u mechanika teoretyka ;P ). Kupiłam nowy zamek, bo "padł" mikro włącznik i nie było co już w nim naprawiać, kombinować. To co najśmieszniejsze i absurdalne: nowy- nieoryginalny kosztuje ok. 120zł, na sztrocie koszt:50-100zł, a ile w serwisie???- nie zgadniecie: Całe 68zł!!! w Koszalinie, przy Gnieźnieńskiej. Wymiana we własnym zakresie - za free

Centralny dziła bez zastrzeżeń, a i żarówka się też świeci w bagażniku.

 

Kolejny post: tempomat- nie działa

I t

I już wiecej nic nie pisze proponuje zamknąć:595:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności